SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vyberáme si bývanie naozaj starostlivo?

Áno. Kríza Slovákov naučila nielen šetriť, ale aj starostlivo vyberať nové bývanie. Opäť teda platí staré múdro: Nie sem tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci.

Hľadanie kvalitného bývania je takmer práca na plný úväzok. Neustále sledovanie inzerátov na internete, či v novinách, následné obhliadky novostavby, či staršieho bytového komplexu, a samozrejme, dohadovanie sa na cene. Veľkou výhodou, na ktorú dáme, sú odporúčania našich známych, či dobré referencie v médiách.

Pozeráme na kvalitu

Spotrebiteľské správanie Slovákov zmenila kríza, a to najmä v tom, že sme náročnejší na kvalitu realizácie a architektúru bytovej jednotky. Pozorne si všímame nielen samotný byt, ale aj jeho okolie. Mnoho z nás totiž ocení napr. záhradu, či detské ihrisko v blízkosti bývania.

Tiež nám nie je jedno, či kupujeme byt v osobnom vlastníctve, alebo byt družstevný. Z druhej varianty vyplývajú ďalšie možné náklady, po prípade možné odkúpenie od Družstva.

Aké bývanie hľadáme?

Slovenský trh možno rozdeliť na tri záujmové skupiny o bývanie:
- Prvá z nich hľadá nové bývanie pre rodinu vo veľkom priestore, zaujíma sa napr. aj o stavebné pozemky.
- Druhá skupina kupujúcich má záujem o kúpu bytu s cieľom investovať. Väčšinou sa jedná o byty (staršie ale i novostavby) blízko centra mesta, ktoré následne prenajímajú.
- Tretiu skupinu tvoria mladé páry, ktoré ešte neplánujú rodinu a hľadajú si vlastné menšie bývanie, ktoré by mohli následne (po určitom čase) prenajať.

Bývanie niečo stojí

Drvivá väčšina Slovákov si na kúpu nového bytu či domu si berie hypotéku, alebo využije služby privátneho bankovníctva. Už menšie percento z nás si kúpy byt, alebo dom v hotovosti.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan