SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Tisíce odtieňov pre váš interiér

S maľovkou v interiéri má skúsenosti asi každý z nás. Či už si interiér vymaľujete svojpomocne, alebo to necháte na profesionálov, to hlavné ostáva spoločné.

S maľovkou v interiéri má skúsenosti asi každý z nás. Či už si interiér vymaľujete svojpomocne, alebo to necháte na profesionálov, to hlavné ostáva spoločné.Výsledný dojem nezávisí len od návrhu a odvedenej práce, ale aj od použitého náteru a spôsobu, akým interiér využívame. Obývačka, detská izba, kúpeľňa, alebo verejné priestory obchodnej prevádzky - každý priestor má svoje špecifiká. Pre čo najlepší dojem z interiéru by sme mali zvoliť zodpovedajúci typ náteru. Ako si však správne vybrať? Pokiaľ sami riešite podobné otázky, máme pre vás jeden tip.

1.jpg-r473_res.jpg2.jpg-r501_res.jpg

Už takmer dve desaťročia sa o estetický vzhľad a dokonalú čistotu mnohých domácností po celom Slovensku starajú dekoratívne farby značky Helios. Slovinský výrobca s dlhoročnou tradíciou má v ponuke široký sortiment dekoratívnych farieb pre všetky druhy interiérov a rozličné použitie. Behom desaťročí si tieto nátery obľúbili mnohí stavebníci aj majitelia domov či bytov po celej Európe. Na Slovensko tieto farby prináša spoločnosť HG Trade zo Žiliny.

Základ ponuky Helios tvoria vnútorné farby na steny radu HELIOS SPEKTRA. Tieto biele farby na vodnej báze odpovedajú najnáročnejším požiadavkám na kvalitu a hygienu interiérov. Farby ponúkajú jasný odtieň, kvalitný povrch a dlhú trvanlivosť. Farby sú paropriepustné a nezatvárajú povrch. Samozrejmosťou je výborná krycia schopnosť a odolnosť voči oteru. Ide o neumývateľné nátery, ktoré obsahujú menej spojiva. Na druhej strane tieto nátery zabraňujú vzniku kondenzátu, pretože vodná para ľahko prejde vrstvou farby. V rámci radu HELIOS SPEKTRA má Helios v ponuke aj špeciálnu farbu na kuchyne a kúpeľne, ktorá obsahuje biocídne prípravky.

 3.jpg-r303_res.jpg4.jpg-r381_res.jpg

Farby Helios, to nie je len biela, ale hneď niekoľko tisíc ďalších odtieňov. Farba vášho interiéru je len a len na vašej fantázii a vkuse. Pre prípravu špecifického odtieňu v požadovanom množstve a kvalite má Helios pripravený moderný systém miešania farieb HELIOMIX. Pomocou počítačom riadeného miešacieho zariadenia vám želaný odtieň pripraví priamo predajca. Na tejto stránke nájdete zoznam predajcov vybavených systémom HELIOMIX.

Pre intenzívne zaťažené povrchy Helios odporúča umývateľné farby. Tieto náterové hmoty obsahujú výrazne väčší podiel spojiva. Farebný film po nanesení a zaschnutí získa odolnosť voči vode a saponátom, teda je možné ho umývať. Náter teda nemusíme pri znečistení renovovať. Vzhľad povrchu závisí od konkrétneho druhu farby, film však býva hladký, polomatný až lesklý. Umývateľné farby majú aj väčšiu výdatnosť, objem farby nám vystačí na väčšiu plochu. Vlastnosti týchto farieb ich predurčujú na použitie vo verejných priestoroch, ako sú prevádzky firiem, kancelárie, čakárne a podobne.

7.jpg-r395_res.jpg8.jpg-r199_res.jpg

Možno sa aj vám stalo, že po nanesení farby a odparení vody z povrchu sa na novom nátere znovu objavili staré fľaky. Ani ďalšia vrstva nepomohla a vy ste zrazu nevedeli ako ďalej. Príčinou je rozpustnosť škvrny vo vode. Voda je aj rozpúšťadlom väčšiny dekoratívnych náterov. Po nanesení dôjde k rozpusteniu škvrny a jej prenosu na povrch nového náteru. Pre takéto prípady je tu izolačný náter HELIOS SPEKTRA. Náter obsahuje len malé množstvo aromatických látok, preto jeho použitie so sebou nenesie zdravotné riziká ani neznečisťuje interiér charakteristickým zápachom. Ďalším nepriateľom hygieny a estetiky v interiéroch bývajú plesne. Pokiaľ je povrch už napadnutý, odporúčame ho ošetriť prostriedkom HELIOS SPEKTRA BIOCÍDNY PROSTRIEDOK SANITOL. Aby plesne nevyrástli na novom povrchu, je možné do vnútorných farieb pridať fungicídny prípravok HELIOS SPEKTRA.

5.jpg-r814_res.jpg6.jpg-r149_res.jpg

Zaujímavým doplnkom v už aj tak širokej palete náterov od Heliosu je HELIOS SPEKTRA Magnetic. Ako už názov napovedá, farba má magnetické vlastnosti - umožňuje prichytenie magnetov priamo na stenu! Je to základný náter tmavej farby, ktorý je potrebné prekryť záverečným dekoratívnou farbou. 

Ak sa aj vy chystáte obnoviť vzhľad svojho interiéru, skúste navštíviť stránky farieb Helios. Okrem kompletného sortimentu tu nájdete aj cenné rady a tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere vhodného náteru pre váš interiér. S voľbou vhodných farieb vám určite pomôžu aj ochotní predajcovia, ktorých zoznam nájdete na stránkach spoločnosti HG Trade.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu