SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip
INZERCIA

Reality: Čo by ste o nich mali vedieť

V otázkach okolo kúpy a predaja nehnuteľností existujú rôzne teórie, kedy je vhodné realitu ponúknuť na predaj, čo podnájom, ako postupovať apod.

Novostavby sú trendy
Ak sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľnosti v novostavbe, v dnešnej dobe môžete mnohé získať. Okrem toho, že budete bývať v úplne novom sa poistíte ďalšími výhodami takéhoto bývania:

Podieľate sa na konečnej podobe bytu
V prípade, že si byt kupujete ešte vo fáze rozostavanosti sa môžete podieľať na jeho konečnom vzhľade. A to usporiadaním a vybavením, ktoré do bytu požadujete.

Moderné materiály a technológie
Pri výstavbe nových bytov sa používajú najnovšie technológie i materiály, ktoré vám vo finále ušetria nemalé peniaze. Najmä čo sa týka nákladov (energie, apod.).

Odhad ceny nehnuteľnosti
Zvažujete kúpu bytu na hypotéku alebo úver zo stavebného sporenia? Potom by odhad ceny reality nemal byť žiadny problém. Čo býva častým problémom v prípade starších bytov.

Reklamácia nedostatkov
Ak zistíte, že vám nejaké stavebné súčasti nefungujú tak, akoby mali, môžete ich reklamovať. Máte na to totiž zo zákona nárok (ako v prípade kúpy novej veci).

Riešenie s ohľadom na kvalitu života
Pod týmto pojmom sa skrýva napr. dostačujúci počet parkovacích miest, výťah (v prípade, že je byt viac než 4-podlažný), detské ihrisko a iné odpočinkové plochy pre obyvateľov bytov.

Keď si vyberáte
Myslite aj na to, kde sa stavebné pozemky nachádzajú. Lokalita nie je vôbec zanedbateľný faktor výberu nového bývania. Dobrá dostupnosť do práce, centra, blízkosť sociálnych a zdravotných zariadení, dostatok zelene, či športového vyžitia ale i celkové pôsobenie okolia na vás – to všetko ovplyvní váš život.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta

Nestihli ste ešte dovolenku? Vyberajte si z lákavých ponúk na konci sezóny.

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.