SME
Pondelok, 20. máj , 2019
INZERCIA

Prepichnutie uší – kedy je ten správny čas?

V niektorých krajinách zvažujú prepichnutie detských ušiek až keď dieťa dovŕši školský vek. U nás je bežné prepichovanie hneď po narodení. Čo je správne a čo odporúčajú detskí lekári?

Kým v niektorých krajinách zvažujú prepichnutie uší a mnohí rodičia k tomu pristúpia až keď dieťa dovŕši školský vek, u nás je prepichovanie úplne normálne a niektoré mamičky dokonca trvajú na tom, aby boli uši prepichnuté čo najskôr po narodení.

Pokiaľ chcete pre svoju dcéru rovnaké dierky na oboch uškách, zvoľte radšej modernejšiu metódu s pištoľou na nastrelenie. Staršia metóda ihlou nie je zlá, ale je o čosi viac bolestivá čo znamená, že by mohlo dieťa so sebou spontánne trhnúť a dierka by bola väčšia než sa plánovalo. Radšej sa s prepichnutím neunáhlite pretože čím je vaša dcérka menšia, tým je náchylnejšia na rôzne infekcie a radikálnejšie zásahy do tela. Preto detskí lekári odporúčajú prvé náušnice až okolo štvrtého mesiaca. Je síce krásne dať hneď každému najavo, že kočíkujete dievčatko, ale predsa len chvíľku počkajte.

Ušká prepichuje vo väčšine prípadov detský lekár, no niekedy môže prepichovanie nechať na chirurga, prípadne kožného lekára. Hneď pri nastrelení vyberáte prvé náušničky; na výber je obvykle zlato, titán alebo chirurgická oceľ. Materiál by mal byť v prvom rade zdravotne nezávadný, aby sa ušká nezapálili v dôsledku nekvalitného materiálu.

Detské náušnice by mali spĺňať niekoľko základných požiadaviek na to, aby vyhovovali vašej dcérke. Na prvom mieste je, pochopiteľne, bezpečnosť. Mali by ste pri výbere dbať na bezpečné zapínanie (napríklad typ keď sa náušnica prevlieka cez ucho a zapína vzadu na „cvaknutie“) pretože v opačnom prípade hrozí, že sa náušnica odopne pri spaní alebo hraní. Pokiaľ chcete detské náušnice s diamantom alebo zirkónom všimnite si osadenie. Musí držať pevne aby ozdoba nevypadla, inak môže farebný kamienok lákať vašu dcéru k tomu, aby ho vzala do úst a zvedavo zjedla.

Je náročné vybrať si z obrovského množstva ponúkaných typov náušníc. Spravidla máte na výber z dvoch možností – buď kúpite náušnice stypicky detským motívom (napríklad kačička, žabka, lienka, kvietok a iné), alebo budete hľadieť aj do budúcna a zainvestujete do drahších náušníc napríklad s diamantom. Také náušnice budú dobre vyzerať na vašej dcérke aj keď trošku vyrastie, a navyše trvácny diamant zostane dlhé desaťročia zachovaný ako nový.

Za pozornosť stoja náušnice z kolekcie Cutie. Ide o exkluzívne šperky určených špeciálne pre malé slečny. Očaria vás nielen svojím decentným dizajnom a dokonalým spracovaním, ale za zmienku stojí aj použitý materiál – najkvalitnejšie biele a žlté zlato. Cutie sú vhodné už od prvých mesiacov až do neskorého školského veku. Svojou cenou sú síce o pár tried vyššie, ale za to zvládnu každodenné nosenie a zachovajú si svoju krásu aj po mnohých rokoch. Sú zdravotne nezávadné a plne spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky rodičov. Tak, aby každé dievčatko bolo malou veľkou princeznou.

Viac informácii o detských náušničkách nájdete na špecializovanom webe detskenausnice.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Do finále McDonald´s Cupu postúpili mladí Vranovčania

Krajským kolom v Sabinove prešli suverénnym spôsobom. .

Tlačové správy

Atos poukázal na spotrebu mobilných aplikácií

Atos zoradil tridsiatku najpopulárnejších mobilných aplikácií sveta podľa spotreby energie.

Spotreba 30 populárnych aplikácií
Tlačové správy

Slovenskí právnici partnermi právnickej kancelárie CMS

Petra Čorba Stark a Michal Huťan sú od mája partnermi bratislavskej pobočky renomovanej medzinárodnej právnickej kancelárie CMS.