SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Oplatí sa viac dovolenka cez slovenskú alebo rakúsku CK?

Rozhodujete sa pri výbere Vašej dovolenky z ponuky slovenských a rakúskych cestovných kancelárií? V závislosti od vašich očakávaní môže byť dovolenka...

Rozhodujete sa pri výbere Vašej dovolenky z ponuky slovenských a rakúskych cestovných kancelárií? V závislosti od vašich očakávaní môže byť dovolenka výhodnejšia u slovenských CK tak isto ako aj u zahraničných CK. Ak ste flexibilní pri výbere cestovky, najlepšia voľba je vybrať si pre rezerváciu online dovolenky stránky, ktoré umožňujú tiež priame porovnanie ponúk slovenských a rakúskych CK na jednom mieste. Kým v minulosti prevládal mýtus, že rakúske cestovky majú nižšie ceny alebo lepšie izby na hoteloch, počas tohtoročnej letnej sezóny majú slovenské CK častokrát výhodnejšie ceny last minute pobytov ako rakúske CK alebo majú rovnakú cenu za dlhší pobyt či vyšší rozsah stravovania.

                   pr-prasa-300x200-r151.jpg

Tu je aspoň niekoľko aktuálnych príkladov pre letecké last minute pobyty v júli a auguste kde majú slovenské CK výhodnejšie ceny ako rakúske CK:

TUNISKO / Hotel El Mouradi Skanes Beach 4* / All Inclusive

  • Slovenské CK (odlet Bratislava): 519 € vrátane povinných príplatkov
  • Rakúske CK (odlet Viedeň): 619 € vrátane povinných príplatkov

GRÉCKOKORFU / Hotel Elly Beach 3* / Polpenzia

  • Slovenské CK (odlet Bratislava): 594 € vrátane povinných príplatkov
  • Rakúske CK (odlet Viedeň): 663 € vrátane povinných príplatkov

BULHARSKO / Hotel Paradise Beach 3+* / All Inclusive

  • Slovenské CK (odlet Bratislava): 614 € vrátane povinných príplatkov
  • Rakúske CK (odlet Viedeň): 646 € vrátane povinných príplatkov

TURECKO / Hotel Greenwood Resort 4* / All Inclusive

  • Slovenské CK (odlet Bratislava): 679 € vrátane povinných príplatkov
  • Rakúske CK (odlet Viedeň): 736 € vrátane povinných príplatkov

Zdroj: www.verne.sk 

Pozn.: všetky ceny sú uvedené ako konečné vrátane povinných poplatkov pre 1 osobu v dvojposteľovej izbe a pobyt na 1 týždeň

pr-otaznik-300x300-r724.jpgHlavné výhody jednotlivých možností, ktoré vám online dovolenkový portál verne.sk odporúča pri svojom výbere zvážiť sú:

Slovenské CK

- Miesto odchodu/odletu: v ponuke slovenských CK nájdete pobyty prevažne s miestom nástupu na Slovensku. V prípade pobytov s leteckou dopravou sa jedná o letiská Bratislava, Košice, Poprad-Tatry a Sliač (nevzťahuje sa na ponuku exotických pobytov, ktoré sú prevažne s odletom z Viedne). V prípade pobytov s autobusovou dopravou je možné si objednať zvoz z väčšiny miest na Slovensku.

- Služby delegáta: slovenské cestovné kancelárie majú vo všetkých významných destináciach zastúpenie slovensky (prípadne česky) hovoriacim delegátom, kým rakúske a nemecké CK majú zastúpenie nemecky (alebo anglicky) hovoriacim delegátom.

- Výhodná cena dovolenky: najmä počas vrcholnej letnej sezóny a pre pobyty nad 7 dní môžu byť last minute ponuky slovenských CK pri rovnakom hoteli, termíne a rozsahu služieb lacnejšie ako rakúske CK. Zvlášť počas tohtoročného leta sú last minute ceny slovenských CK častokrát výhodnejšie ako ceny rakúskych CK, ktoré môžu s blížiacim sa termínom odchodu skôr rásť ako klesať z dôvodu vypredávania voľných leteniek v príslušných tarifných triedach. Last minute ceny rakúskych CK sa zvyčajne týkajú iba pobytov na 7 alebo 14 nocí, iné dĺžky pobytov sú zvýhodnené skôr výnimočne keďže nie sú typickým katalógovým produktom rakúskych CK.

- Zahrnuté poplatky v cene: slovenské CK majú zvyčajne zahrnuté v servisných poplatkoch aj poplatky za víza (okrem krajín ako Turecko kde sa víza platia až na mieste po prílete). Rakúske CK víza v cene zahrnuté nemajú, do mnohých krajín totiž občania Rakúska alebo Nemecka víza nepotrebujú, zatiaľ čo slovenskí cestujúci áno. Poplatok za víza u rakúskych CK pri pobytoch v destináciách ako Egypt alebo Turecko sa platí na mieste po prílete.

- Autobusová doprava: v ponuke slovenských CK nájdete aj pobyty s autobusovou dopravou, ktoré sú v ponuke rakúskych CK zastúpené minimálne.

- Popisy hotelov a pokyny v slovenčine: slovenské CK majú popisy hotelov a služieb v slovenskom jazyku, rakúske CK väčšinou v nemeckom – ich popisy sú na slovenských stránkach preložené do slovenčiny cez automatizovaný google prekladač, ktorý nie je veľmi dokonalý a niekedy nemusí byť ľahko čitateľný. Podobne je to s pokynmi na cestu, ktoré majú rakúske CK väčšinou iba v nemeckom jazyku aj keď agentúra zvyčajne pokyny dopĺňa aj informáciami v slovenskom jazyku.

 

pr-zena-s-kufrom-r668.jpgRakúske / nemecké CK

- Široká ponuka destinácií: vyberte si z množstva destinácií, do ktorých sa pobyt zo Slovenska neorganizuje, rakúske CK ponúkajú viac než 80 krajín a 120 destinácií.

- Flexibilita termínov: sami si určite termín nástupu. Slovenské CK majú zvyčajne pevne stanovené termíny nástupu na pobyt. Rakúske a nemecké CK majú možnosť vyberať z vyššej frekvencie charterových letov a okrem nich využívajú tiež pravidelné linky, čo vám častokrát umožňuje zvoliť si termín odchodu na dovolenku podľa vlastného výberu. Napríklad v niektorých dňoch je až 4-5 odletov z Viedne do tureckej Antalye a môžete sa v rámci jednej CK rozhodnúť, ktorý čas odletu vám bude najviac vyhovovať.

- Flexibilita dĺžky pobytu: sami si určite dĺžku svojej dovolenky. Kým slovenské CK majú väčšinu pobytov na 1-2 týždne alebo na 10-11 dní a tomu prispôsobujú aj termíny charterových odletov, rakúskym a nemeckým CK umožňuje vyššia frekvencia charterových a pravidelných letov ponúkať flexibilnú dĺžku pobytu podľa vlastného želania (napr. 2-3-4-5-dňové alebo 8-9-10-dňové a pod.)

- Výhodná cena dovolenky: veľké trhy (Nemecko a Rakúsko) umožňujú rakúskym CK nakupovať ubytovacie a prepravné kapacity vo veľkom, tým pádom častokrát aj výhodnejšie ako cestovné kancelárie pôsobiace na menších trhoch. Navyše, mnohé kapacity majú garantované aj mimo hlavnej sezóny a je im výhodnejšie ich na poslednú predať aspoň s nejakým pokrytím nákladov, ktoré by im vznikli aj keď kapacity zostanú neobsadené. Táto cenová výhoda sa môže prejaviť najmä mimo hlavnej sezóny alebo na jej začiatku a konci kedy kapacity nemusia byť vypredané a first moment či last minute ceny môžu byť zvlášť výhodné.

- Odlety z Viedne: viedenské letisko sa nachádza iba cca. 60 km od Bratislavy a poskytuje možnosti leteckých spojení do celého sveta na palubách lietadiel renomovaných leteckých spoločností. Pravidelné linky lietajú celoročne a niektoré destinácie nemusia mať limitované termíny odletov iba na obdobie počas vrcholnej sezóny, ale môžete ich využiť aj mimo nej. Navyše, viaceré rakúske CK majú odlety tiež z Budapešti, Krakova, Katovíc, Prahy alebo Brna, čo môže byť výhodné pre slovenských dovolenkárov na južnom alebo severnom Slovensku.

Konečný výber je na vás, každého môže pri rozhodnutí o výbere svojej dovolenky osloviť iná výhoda slovenských alebo rakúskych cestoviek. Internet vám pomôźe váš výber čo najviac zjednodušiť ak si vyberiete online dovolenkové stránky, ktoré zobrazujú ponuku CK v reálnom čase a kde si môžete overiť dostupnosť a aktuálnu cenu vybraného pobytu, Napríklad stránka www.verne.sk umožňuje aj priame porovnanie termínov a cien slovenských a rakúskych CK pre vybraný hotel. Prajeme príjemné hľadanie a rezerváciu vašej last minute dovolenky! :-)

 

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


19 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu