SME
Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Najvýhodnejšie dovolenky a last minute máte vo svojom vrecku

Na rezerváciu dovolenky teraz stačí inteligentný mobil a chuť odcestovať

Na rezerváciu dovolenky teraz stačí inteligentný mobil a chuť odcestovať

aplikacia_verne.sk_01-r184.jpgNájsť a rezervovať si dovolenku z mobilného telefónu? Prečo nie. Pre dovolenku teraz nemusíte chodiť iba do cestovky alebo surfovať na internete. Vyhľadáte a rezervujete si ju kedykoľvek a kdekoľvek, stači mať pri sebe svoj inteligentný mobilný telefón.

Dovolenkový portál www.verne.sk práve predstavil a spustil prvú mobilnú aplikáciu pre online dovolenky, ktorá umožňuje vyhľadanie pobytov vo viac než 120 destináciách celého sveta, priame porovnanie ponúk slovenských, rakúskych či nemeckých CK, overenie aktuálnej dostupnosti a ceny vybranej ponuky online v reálnom čase a tiež samotnú rezerváciu vybraného pobytu prostredníctvom mobilného telefónu. Tak ako je u verne.sk už zvykom, všetky ceny sú konečné vrátane povinných poplatkov.

“Mobilné aplikácie nám čoraz viac prenikajú do života a stávajú sa našími každodennými pomocníkmi nielen pre zábavu”, hovorí Pavol Mladý, riaditeľ online dovolenkového portálu verne.sk. “Vo svete aj na Slovensku je k dispozícii viacero užitočných aplikácií pre cestovateľov, hotely alebo letenky. Sme radi, že vďaka verne.sk sa práve dostali do mobilov po prvýkrát tiež online dovolenkové pobyty, ktoré umožnia vyhľadať, porovnať a rezervovať dovolenku napríklad spoločne cestujúcim priateľom pri posedení v kaviarni alebo cestou v MHD, kde si môžu výber dovolenky jednoducho pozrieť a dohodnúť”, dodáva Mladý. 02-r225.jpg

Po prvýkrát sa tak rezervácia dovolenky v reálnom čase stáva dostupná tiež na Slovensku. Kým v západnej Európe existuje zopár aplikácií pre dovolenkové pobyty, v strednej Európe sa jedná o vôbec prvú aplikáciu podobného typu a ponuka slovenských cestovných kancelárií sa konečne dostáva tiež do mobilných telefónov. Dovolenková aplikácia verne.sk je dostupná bezplatne prostredníctvom služby pre sťahovanie aplikácií Google Play (Android Market) zatiaľ pre všetky inteligentné telefóny s operačným systémom Android, verzia pre iPhone ju bude čoskoro nasledovať. Používateľ tak nemusí pre vyhľadávanie a rezerváciu dovolenky prostredníctvom mobilu surfovať po webových stránkach, ktoré nie sú pre malý displej mobilu príliš vhodné a optimalizované.

Novou dovolenkovou aplikáciou sa snažíme nielen ukázať, že www.verne.sk a online dovolenka si naozaj rozumejú a že máme radi inovácie, ktoré pomáhajú ľuďom. Podľa posledných štúdií sa napríklad vo Veľkej Británii uskutoční približne 8% z online nákupov prostredníctvom mobilného zariadenia a ich podiel neustále rastie. V Spojených štátoch je zasa priemerná hodnota online nákupu 90 – 100 usd už teraz porovnateľná medzi tradičnými a mobilnými zariadeniami. Budeme pozorne sledovať ako si v týchto trendoch budú počínať ľudia na Slovensku”, dopĺňa Pavol Mladý.3-r573.jpg

Teraz už výber zaujímavého last minute pobytu nemusí byť otázkou toho, kedy sa dostanete do cestovky alebo na stránku dovolenkového portálu. Tie najvýhodnejšie dovolenky a last minute ceny si môže každý nosiť so sebou a vytiahnuť zo svojho vrecka práve vtedy, keď bude mať chuť alebo čas pozrieť sa na výber dovolenky, poznávania alebo víkendového pobytu -  stačí mať so sebou mobil pripojený na internet, napríklad cez kaviarenské WiFi alebo sieť svojho operátora. Prípadne vytiahnuť svoj mobil pred výkladom pobočky CK a ihneď si porovnať, či môj last minute pobyt nenájdem niekde výhodnejšie. Ale ak už mám svoj mobil v ruke a tú najvýhodnejšiu možnosť priamo v ňom, prečo hneď aj nerezervovať? :-)

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravte sa na folklórny zážitok s magickým výhľadom.


4 h

S týmto predplatným si odomknete SME.sk až na 6 zariadeniach.


INZERCIA 4 h

Častejšia potreba tankovať môže poukazovať na oveľa vážnejší problém.


5. aug
SkryťZatvoriť reklamu