SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip
INZERCIA

Môže mať Sporenie vyšší úrok ako Termínovaný vklad?

Prima banka má v ponuke nový produkt, ide o Sporenie k Osobnému účtu s úrokom 5 % p. a. Táto atraktívna úroková sadzba je garantovaná počas celej doby sporenia.

Prima banka má v ponuke nový produkt, ide o Sporenie k Osobnému účtu s úrokom 5 % p. a. Táto atraktívna úroková sadzba je garantovaná počas celej doby sporenia.

Klienti majú možnosť zvoliť si sumu od 15 do 150 eur, ktorú si budú pravidelne každý mesiac sporiť. Úroková sadzba 5 % je rovnaká pre všetky doby sporenia – 12, 18 aj 24 mesiacov. Klient si sám vyberá deň v mesiaci, kedy chce prostriedky na Sporenie odvádzať. Sporenie si môže zriadiť každý klient s Osobným účtom, ku každému účtu je možné zriadiť maximálne tri Sporenia. Klienti neplatia žiadny poplatok za zriadenie, vedenie či zrušenie Sporenia. Prehľad o Sporení majú klienti vďaka internet bankingu, kde si môžu kedykoľvek skontrolovať jeho aktuálny stav.

„Ide o ozajstné Sporenie. Je pravidelné, klient si môže zvoliť sumu tak, aby neohrozoval svoj mesačný rozpočet a na konci prináša želaný efekt v podobe zaujímavej nasporenej sumy. Navyše prináša bezkonkurenčnú úrokovú sadzbu garantovanú počas celej doby sporenia,“ povedala Henrieta Gahérová, riaditeľka Odboru riadenia produktov Prima banky.

Z prieskumu, ktorý realizovala Prima banka vyplýva, že takmer dve tretiny Slovákov si sporia bez toho, aby mali konkrétny cieľ a tvoria si skôr železnú rezervu. „Keď nemáme konkrétny cieľ, na ktorý si chceme sporiť, skôr nás to zvádza k tomu, aby sme peniaze minuli na naše aktuálne potreby. Preto je dôležité byť disciplinovaný a pravidelne si odkladať prostriedky na separátny účet, kde ma to nebude zvádzať disponovať nimi, ak to nebude naozaj nevyhnutné,“ povedal Marek Tomeš, špecialista na prieskumy Prima banky.

Základné informácie o Sporení k Osobnému účtu:

Mesačná suma Sporenia
15 – 150 eur
Doba Sporenia
12, 18 alebo 24 mesiacov
Garantovaná úroková sadzba
5 % p. a.
Pripísanie úroku
Na konci Sporenia
Deň Sporenia
Ľubovoľný, vyberá klient
Poplatok za zriadenie
0 eur
Poplatok za vedenie
0 eur
Poplatok za zrušenie
0 eur
Ako sa dá zriadiť
Pobočka, cez internet banking

Prima banka Slovensko, a.s., pôsobí na trhu od roku 1993. Je jednotkou na trhu v poskytovaní služieb pre mestá a obce. V súčasnosti sa zameriava najmä na rozvoj retailového bankovníctva. V súlade s touto dlhodobou stratégiou zvyšuje dostupnosť služieb pre klientov rozširovaním siete pobočiek a bankomatov. S počtom obchodných miest 81 je piatou najväčšou bankou na Slovensku. Jej klienti majú k dispozícii 137 bankomatov. Pri svojich produktoch a procesoch sa zameriava najmä na jednoduchosť, rýchlosť a výhodnosť.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta

Nestihli ste ešte dovolenku? Vyberajte si z lákavých ponúk na konci sezóny.

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.