SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Elektronická cigareta

Elektronická cigareta predstavuje moderný a zdravší spôsob fajčenia, ktorý šetrí zdravie fajčiara a ľudí v jeho blízkosti.

Elektronická cigareta predstavuje moderný a zdravší spôsob fajčenia, ktorý šetrí zdravie fajčiara a ľudí v jeho blízkosti.

Je to elektronické minizariadenie, ktoré indukciou premieňa špeciálnu tekutinu na aromatickú vodnú paru, ktorá vyzerá ako cigaretový dym. Špeciálna tekutina ( teda náplň do elektronickej cigarety ) je vyrobená z vody, z glycerolu, z propylénglycolu, z rôznych prírodných aróm a z nikotínu s obsahom  buď 0%, alebo 9%, resp. 18%.

Talianska spoločnost Flavour Art je dlhoročný certifikovaný výrobca prírodných aróm pre farmaceutický a potravinársky priemysel. Pred pár rokmi začali vyrábať aj náplne do e-cigariet. Iba náplne značky Flavour Art garantujú zdravotnú nezávadnosť. Na trhu sa predávajú rôzne náplne vyrábané v Číne, ale ide o lacné napodobeniny s pochybnou kvalitou, bez popisu a bez uvedeného zloženia, preto môžu byť pre človeka veľmi nebezpečné  a zdraviu škodlivé.

elektronická cigareta

Flavour Art vyrába stovky  rôznych prírodných aróm použitých v náplniach do e-cigarety, najobľúbenejšie sú tabakové (napr. 7 druhov tabaku, Latakia) potom náplne vôňou pripominajúce rôzne známe značky cigariet, obľúbené sú aj sladké, necigaretové vône, ako napr. vanilka, jahoda, karamel a pod…
Pri poťahovaní ( ,,fajčení´´)  sa uvoľňuje z cigarety vodná para, ktorá  vyzerá ako skutočný dym z cigarety. Na rozdiel od škodlivého cigaretového dymu  neobsahuje ( okrem prípadného obsahu  nikotínu ) žiadnu, z približne 4000 škodlivých látok, dechtu a iných splodín a spalín,  z ktorých je až 60 definovaných ako silné karcinogény, ktoré vážne poškodzujú zdravie nielen fajčiarom ale aj nefajčiarom, keď sa nachádzajú alebo aj žijú v ich blízkosti.

Výhody elektronických cigariet 

  • pomôžu odnaučiť sa od tradičného fajčenia úplne alebo čiastočne (je možná aj kombinácia tradičného fajčenia a aj elektronického)
  • pomôže odnaučiť sa fajčiť,  pri definitívnom prechode na elektronickú cigaretu je ideálne obsah nikotínu v náplni postupne znižovať a po čase je ideálne prejsť na používanie beznikotínových náplní s rôznou arómou.
  • vyriešia zlozvyk držať cigaretu v ruke, oveľa zdravším spôsobom, preto je veľmi vhodná pre ľudí, ktorí majú od držania cigarety silnú psychologickú závislosť
  • pomôže ľuďom, ktorí by chceli zdravšie žiť,  ale sa nedokážu zbaviť rituálov ako napr. cigaretová pauza alebo cigareta ku kávičke
  • vyrieši problém tým ľuďom, ktorí majú silno zakorenený zvyk pri určitých činnostiach alebo pri určitej práci držať v ruke cigaretu a fajčiť.  Mnohí ľudia fajčia aj preto , aby sa ukľudnili. Preto sa nemusia nasilu vzdávať týchto zakoreneých rituálov a zvykov a traumaticky si od nich odvykať
  • výrazne šetria peniaze, jedna 10 ml fľaštička s náplňou stojí 5-6 eur a  zodpovedá približne 200 cigaretám, teda až jednému kartónu cigariet, ktorý stojí cca 30 eur

elektronická cigareta

Elektronické cigarety sa vyrábajú v rôznych prevedeniach, farbách, majú rôzne tvary, výkon, užívateľské vlastnosti. Ľuďom sa najviac páčia tie, ktoré vyzerajú ako naozajstné cigarety, ale tieto majú tenší tvar a sú kratšie v porovnaní napr. s tými, ktoré sa podobajú na cigary, takže tie menšie je treba častejšie nabíjať a napĺňať tekutinou.
Všeobecne platí pravidlo, že čím je cigareta väčšia a čím sa menej podobá na tradičnú cigaretu , tým má silnejšiu batériu (až 650- 1100 mA)  a zmestí sa do nej viac náplne, teda ju treba menej často nabíjať a napĺňať. Toto kritérium je potrebné zohľadniť pri výbere vhodnej elektronickej cigarety.  Väčšie a hrubšie elektronické cigarety sú ideálne pre tuhších fajčiarov, teda pre tých, ktorí bežne vyfajčia min. 1 krabičku cigariet denne.
Cigareta sa bežne nabíja cez USB v akomkoľvek PC, ale dá sa dokúpiť aj normálna  nabíjačka do siete 220V (stojí cca 6 eur) . Keď batéria napojená do nabíjačky svieti na červeno, nabíja sa, keď je už nabitá, zapne sa zelené svetlo.  Nabitie cigarety trvá do 2 hodín. Keď je cigareta vybitá, netvorí paru a červené svetielko na konci cigarety, ktoré imituje horenie, sa taktiež zhasne.

Mnohé modely elektronických cigariet majú na boku malé tlačítko, ktoré sa musí držať stlačené pri poťahovaní z cigarety. Tlačítko slúži na úsporu batérie.
Elektronické cigarety sa môžu používať aj na letiskách, v lietadlách, v reštauráciách a v kaviarňach a všade tam , kde je tradičné fajčenie zakázané. Je ale slušné  a vhodné  vypýtať si súhlas od personálu.

elektronická cigareta

Pre viac informácií nás môžete navštíviť v našich predajných miestach:

FRAU BRATISLAVA
Mlynské Nivy 45
Apollo Business Center 1                                                     
82109 Bratislava

CAFFETTERIA  
Lenárdova 14                                  
85101 Bratislava-Petržalka                               

alebo v našom e-shope na WWW.SMOKERIA.SK

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line