INZERCIA

Telekom predstavuje vlastné cloudové riešenie TelekomCloud

Slovak Telekom v spolupráci s dcérskou spoločnosťou PosAm a poprednými technologickými dodávateľmi spúšťa novú službu založenú na báze Cloud computingu.

Slovak Telekom v spolupráci s dcérskou spoločnosťou PosAm a poprednými technologickými dodávateľmi spúšťa novú službu založenú na báze Cloud computingu. TelekomCloud predstavuje stabilné a bezpečné cloudové riešenie od najväčšieho ICT operátora na Slovensku a po pilotnej fáze je od začiatku októbra dostupný pre všetkých biznis zákazníkov.

TelekomCloud prináša vo svojej prvej fáze infraštruktúru ako službu (IaaS) v podobe hardvérovej a softvérovej kapacity pre koncových používateľov. Zákazníci tak už nemusia vlastniť fyzickú infraštruktúru, ale môžu IT zdroje využívať ako službu a platiť iba za prostriedky, ktoré reálne spotrebujú. Zákazník si takto môže objednať procesorový výkon, operačnú pamäť a diskový priestor podľa svojej potreby a bez nutnosti starať sa o údržbu vlastných serverov a podporných technológií (napr. chladenie a napájanie). Spolu s výpočtovými prostriedkami sú poskytované rôzne operačné systémy.

Všetky úkony vrátane zriadenia, zmeny alebo zrušenia služby môže zákazník jednoducho realizovať prostredníctvom samoobslužného portálu. Prívetivé užívateľské rozhranie aj v slovenčine poskytuje prehľadné zobrazenie a detailný náhľad na aktuálne využívané výpočtové zdroje virtuálnych serverov (CPU, RAM, storage alebo siete). Okrem štandardného mesačného modelu spoplatňovania je k dispozícii aj tzv. „pay-as-you-go“ model, prostredníctvom ktorého si zákazník môže objednať výpočtový výkon už od jednej hodiny. Celá platforma je prevádzkovaná expertmi Slovak Telekomu, ktorí dohliadajú aj na ďalší vývoj a inovácie riešenia. Služba je pripravená na ďalšie rozšírenie v podobe PaaS, SaaS alebo georedundancie.

Platforma využíva najnovšie technologické centrum Slovak Telekomu, ktoré sa nachádza v Bratislave. Vysoký dôraz sa kladie na stabilitu a bezpečnosť uložených dát, ktoré neopustia hranice Slovenska a pri manipulácii s nimi je dodržiavaná legislatíva SR, resp. EU. Samotné technologické centrum spĺňa požiadavky na vysokú spoľahlivosť a dostupnosť umiestnených technológií. Konektivita je zabezpečená prostredníctvom optických liniek na najväčšiu dátovú sieť na Slovensku. Kombinácia technologického know-how, dlhoročných skúseností s biznis zákazníkmi a vlastnej sieťovej infraštruktúry vytvára unikátnu ponuku na slovenskom trhu.

Medzi technologických dodávateľov riešenia patria Citrix, IBM, Microsoft, WMware, Cisco a Hitachi Data Systems.

Projekt vlastného Cloud computing riešenia zdôrazňuje dlhodobý zámer Slovak Telekomu poskytovať komplexné portfólio ICT služieb s pridanou hodnotou. Po začlenení systémového integrátora a poprednej IT spoločnosti PosAm do skupiny Slovak Telekom vzniklo unikátne spojenie silných hráčov na slovenskom IT trhu. Široká paleta ICT služieb má ambíciu osloviť nielen veľké spoločnosti, ale aj stredné a menšie firmy, pre ktoré sú Cloud computing a outsourcing dátového centra ideálnou príležitosťou ako vyriešiť svoje info-komunikačné potreby.
www.telekom.sk/cloud

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku

Miesto nerušeného oddychu, športového vyžitia a adrenalínových zážitkov. Aj také sú Tatry.

Tlačové správy

Alarica – new business project in the market of shoes

The difference of the Alarica platform from the other marketplaces is it’s narrow specialization and payment policy.

Tlačové správy

Ako jazdiť na snehu alebo ľade?

Základom je menej otáčok a brzdiť ešte pred zákrutou.

Tlačové správy

Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?

Pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktorú destináciu na pobreží Egejského mora si vybrať.