SME
Utorok, 23. apríl , 2019
INZERCIA

Telekom predstavuje vlastné cloudové riešenie TelekomCloud

Slovak Telekom v spolupráci s dcérskou spoločnosťou PosAm a poprednými technologickými dodávateľmi spúšťa novú službu založenú na báze Cloud computingu.

Slovak Telekom v spolupráci s dcérskou spoločnosťou PosAm a poprednými technologickými dodávateľmi spúšťa novú službu založenú na báze Cloud computingu. TelekomCloud predstavuje stabilné a bezpečné cloudové riešenie od najväčšieho ICT operátora na Slovensku a po pilotnej fáze je od začiatku októbra dostupný pre všetkých biznis zákazníkov.

TelekomCloud prináša vo svojej prvej fáze infraštruktúru ako službu (IaaS) v podobe hardvérovej a softvérovej kapacity pre koncových používateľov. Zákazníci tak už nemusia vlastniť fyzickú infraštruktúru, ale môžu IT zdroje využívať ako službu a platiť iba za prostriedky, ktoré reálne spotrebujú. Zákazník si takto môže objednať procesorový výkon, operačnú pamäť a diskový priestor podľa svojej potreby a bez nutnosti starať sa o údržbu vlastných serverov a podporných technológií (napr. chladenie a napájanie). Spolu s výpočtovými prostriedkami sú poskytované rôzne operačné systémy.

Všetky úkony vrátane zriadenia, zmeny alebo zrušenia služby môže zákazník jednoducho realizovať prostredníctvom samoobslužného portálu. Prívetivé užívateľské rozhranie aj v slovenčine poskytuje prehľadné zobrazenie a detailný náhľad na aktuálne využívané výpočtové zdroje virtuálnych serverov (CPU, RAM, storage alebo siete). Okrem štandardného mesačného modelu spoplatňovania je k dispozícii aj tzv. „pay-as-you-go“ model, prostredníctvom ktorého si zákazník môže objednať výpočtový výkon už od jednej hodiny. Celá platforma je prevádzkovaná expertmi Slovak Telekomu, ktorí dohliadajú aj na ďalší vývoj a inovácie riešenia. Služba je pripravená na ďalšie rozšírenie v podobe PaaS, SaaS alebo georedundancie.

Platforma využíva najnovšie technologické centrum Slovak Telekomu, ktoré sa nachádza v Bratislave. Vysoký dôraz sa kladie na stabilitu a bezpečnosť uložených dát, ktoré neopustia hranice Slovenska a pri manipulácii s nimi je dodržiavaná legislatíva SR, resp. EU. Samotné technologické centrum spĺňa požiadavky na vysokú spoľahlivosť a dostupnosť umiestnených technológií. Konektivita je zabezpečená prostredníctvom optických liniek na najväčšiu dátovú sieť na Slovensku. Kombinácia technologického know-how, dlhoročných skúseností s biznis zákazníkmi a vlastnej sieťovej infraštruktúry vytvára unikátnu ponuku na slovenskom trhu.

Medzi technologických dodávateľov riešenia patria Citrix, IBM, Microsoft, WMware, Cisco a Hitachi Data Systems.

Projekt vlastného Cloud computing riešenia zdôrazňuje dlhodobý zámer Slovak Telekomu poskytovať komplexné portfólio ICT služieb s pridanou hodnotou. Po začlenení systémového integrátora a poprednej IT spoločnosti PosAm do skupiny Slovak Telekom vzniklo unikátne spojenie silných hráčov na slovenskom IT trhu. Široká paleta ICT služieb má ambíciu osloviť nielen veľké spoločnosti, ale aj stredné a menšie firmy, pre ktoré sú Cloud computing a outsourcing dátového centra ideálnou príležitosťou ako vyriešiť svoje info-komunikačné potreby.
www.telekom.sk/cloud

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Dokonalá záhrada? Nezabudnite na prísun vody.

Ako na zavlažovanie a prísun vlahy pre vaše rastlinky?

Tlačové správy

Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou

Klimatizácie sa v poslednej dobe stali bežnou súčasťou slovenských domácností.

Tlačové správy

Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto

Automobilová udalosť roka láka na viaceré NAJ. Organizátori sľubujú, že bude silnejší a štýlovejší než kedykoľvek predtým.

Tlačové správy

Women in business

Social & business event about all women in business, female professionals and entrepreneurs.