SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Sme rodina a mierime do 4-izbového bytu

Predovšetkým väčšie rodiny a ľudia s vyššími nárokmi hľadajú bývanie, ktorému nechýba dostatok priestoru. V prípade hľadania väčšieho bývania však treba dodržať niekoľko dobrých rád.

Predovšetkým väčšie rodiny a ľudia s vyššími nárokmi hľadajú bývanie, ktorému nechýba dostatok priestoru. V prípade hľadania väčšieho bývania však treba dodržať niekoľko dobrých rád, ktoré vznikli na základe bežne sa vyskytujúcich úvah záujemcov o tento typ nehnuteľnosti:

 1. Dbajte na dobré dispozičné riešenie

Pri výbere nového, väčšieho bytu sa netreba unáhliť. Pri novom bývaní by totiž nemalo ísť iba o štvorcové metre navyše, ale aj o vhodnú dispozíciu. Pozerajte pozorne, ako sú situované jednotlivé miestnosti. Či vám vyhovujú svetové strany, či ste skôr typ, ktorý preferuje veľa svetla, alebo či v pracovni potrebujete čo najviac prítmia. Či trávite veľa času s rodinou v obývačke alebo potrebujete komfortnejšiu spálňu. Príkladom rôznych variácií dispozície pri zachovaní veľkorysosti bytového priestoru sú bytové domy Manhattan (v Bratislave) a Zipava (v Stupave).

 2. Hľadajte priestor aj kvalitu súčasne

Hlavne aby bol byt veľký – túto požiadavku počúvajú realitní makléri často. Povedzte však úprimne, tešilo by vás 200 štvorcových metrov v staršom byte, ktorý vyžaduje rekonštrukciu a často nie iba estetickú? Preto, ak už meníte bývanie za väčšie, radšej nešetrite a hľadajte za rozumnú sumu priestor a kvalitu súčasne. Aby to bola stavba zdravá, zodpovedajúca súčasným požiadavkám energetickej úspornosti, nízkej hlučnosti, kvalitnej mikroklímy. Aj v novostavbách nájdete priestranné bývanie, len treba hľadať pozorne a trpezlivo.

 3. Vyberte si lokalitu vhodnú k vášmu životnému štýlu

Už dávno neplatí – nezaujíma ma, čo je za dverami môjho bytu. Práve naopak, súčasné bývanie, to je aj pridaná hodnota, ktorú tvorí okolie bytu, bytového domu. Preto sa presvedčte, či máte poruke všetko, čo potrebujete – školy, obchody, služby, dopravné spojenie, kultúru, šport, relax. Ak ste mestský typ, potom určite uprednostníte bývanie v širšom centre mesta. Ak ste skôr milovník prírody, potom by vám mohlo vyhovovať bývanie, kde máte kedykoľvek na skok do prírody, za športom. Čokoľvek, čo je blízke vášmu srdcu a povahe, by malo byť blízko vašej adresy. Veď ako sa hovorí; lokalita je prakticky to jediné, čo kúpou nezmeníte. A ako sa dá rýchlo a ľahko zistiť, kam patríte? Pozrite sa von oknom a presvedčte sa, aký výhľad vás čaká. Ak si chcete splniť sen o neodolateľnom výhľade z bytu, potom pri ponuke bytového domu Manhattan nezostanete chladní. Pokiaľ k svojmu životu potrebujete prírodu na dosah, potom je čas opýtať sa na voľné bývanie v Zipave.

 4. Byt je veľká investícia, opatrnosť je namieste

Pri väčších investíciách si máme vyberať dobrých partnerov. Serióznosť a spoľahlivosť sú totiž zárukou našej budúcej spokojnosti. Preto aj v prípade, že hľadáte nové, priestorovo komfortnejšie bývanie, pozerajte aj na to, kto stojí za touto stavbou. Ak je to renomovaná stavebná alebo developérska spoločnosť, s dostatočne dlhou históriou, so silným tímom a s kvalitnými referenciami v podobe už zrealizovaných projektov, je to pre vás určite veľké plus. Príkladom môže byť spoločnosť STRABAG-ZIPP Development, patriaca k popredným a uznávaným stavebným spoločnostiam, čoho výrazom je aj rad ocenení, ktoré získala. Rokovanie priamo s developérom ponúka záujemcovi jednu zásadnú výhodu, a to kúpu priamo od zdroja. Tak možno ušetriť veľa času alebo napríklad získať niečo navyše. Celkom zásadný je aj často opomínaný fakt, že takýto partner vám bude k dispozícii aj po odkúpení bytu, takže sa možno obrátiť na konkrétnu pomocnú ruku.

zipava

Hľadajte pridanú hodnotu

Vy máte peniaze a máte aj svoje potreby. Preto ste „pánom situácie“. Kupujte prostredníctvom takého partnera, ktorý vám bude vedieť aj poradiť, ktorý má skúsenosti, prehľad a ktorý si bude vedieť vážiť, že ste si na spoluprácu pri hľadaní nového bývania vybrali práve jeho. Potrebujete, aby vám poradili ohľadne možného zariadenia, aby vám podali pomocnú ruku pri vybavovaní formalít? Aby vám pomohol bytový architekt? Alebo by ste privítali možnosť zariaďovať si nový byt s nejakými zaujímavými zľavami? Takýto servis by už dnes mal byť u dobrého partnera samozrejmosťou. S podobnými požiadavkami sa môžete obrátiť aj na spomínaný STRABAG-ZIPP Development, ktorý na jeseň pripravil pre záujemcov o nové bývanie skutočne pozoruhodnú akciu. 4-izbové byty v Manhattane má v ponuke už od 188 800 € a pri ich kúpe získava majiteľ garáž zadarmo. Bytový komplex Zipava ponúka tiež niekoľko veľkorysých 4-izbových bytov, dokonca s dvomi terasami. Aktuálne na tieto byty prebieha akcia, takže každodenný výhľad na Karpaty z priestrannej terasy si možno dopriať za nižšiu cenu ako obvykle.

Viac informácií na www.americkebyvanie.skwww.zipava.sk

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu