INZERCIA

Svetový deň výživy vyzýva hlavne k boju proti hladu a podvýžive.

Svetový deň výživy, ktorý si každý rok 16. októbra pripomínajú ľudia vo viac ako 150 krajinách sveta vrátane Slovenska vyzýva hlavne k zvyšovaniu povedomia o hlade a chudobe a k spolupráci.
Svetový deň výživy, ktorý si každý rok 16. októbra pripomínajú ľudia vo viac ako 150 krajinách sveta vrátane Slovenska vyzýva hlavne k zvyšovaniu povedomia o hlade a chudobe a k celosvetovej spolupráci. Tá by mala viesť k zabezpečeniu základného ľudského práva – práva na potraviny - pre všetkých obyvateľov planéty. Zároveň nadväzuje na Svetový potravinový summit z roku 1996, na ktorom účastníci prijali za cieľ zníženie počtu hladujúcich vo svete o polovicu najneskôr do roku 2015.

Slovenská humanitárna organizácia Magna Deti v núdzi (MAGNA) sa zameriava vo svojich zdravotných projektoch aj na liečbu detskej podvýživy. Má bohaté skúsenosti s distribúciou jedla, s monitorovaním týchto distribúcií a prispievaním k náhradným nutričným programom. MAGNA sprostredkúva zdravotné zásoby a balíčky s jedlom pre podvyživené deti na troch kontinentoch sveta.

“Je to taký malý zázrak, keď vidíte dieťa v ťažkom stave podvýživy a už po necelých 2 mesiacoch liečby stojí samé na nohách, príjíma normálnu stravu a teší sa zo života a nielen ono, ale aj jeho matka.” hovorí Andrea Stránska, MAGNA koordinátorka nutričného projektu v Demokratickej republike Kongo.

Výživa je významným faktorom, ktorý ovplyvňuje zdravie človeka. Vo svete však vplyvom podvýživy zomiera ročne podľa odhadov Svetového potravinového programu 6 miliónov detí vo veku do 5 rokov. Chudobné deti žijú vo väčšom riziku, že budú trpieť vážnymi ochoreniami, hladom a podvýživou. Deti trpiacie podvýživou sú nútené žiť týždne, niekedy celé mesiace s denným prídelom potravy, ktorý je nedostatočný a ktorého nutričná hodnota je nižšia ako 2.100 kalórií. To je minimum, ktoré potrebuje dieťa k zdravému vývoju.
MAGNA sprostredkúva tiež liečbu náhradnou terapeutickou stravou RUTF (ready to use food), ktorá je dizajnovaná a balená k okamžitému použitiu a výrazne napomáha k zvýšeniu hmotnosti a prísunu adekvátnych vitamínov a minerálov pre podvýživené deti. Hotové terapeutické jedlo je pasta na báze arašidov, ktorá neobsahuje vodu, a preto ho možno ľahko skladovať v horúcich podmienkach. Rodičia môžu túto liečbu podávať doma a zdravie dieťaťa a všeobecný rozvoj môže byť monitorované pri návštevách MAGNA nutričný ch centier. Deti trpiace komplikáciami vážnej akútnej podvýživy, ktoré si vyžadujú vysoko špecializovanú, rýchlu lekársku reakciu sú hospitalizované a monitorované v MAGNA stabilizačných centrách.
Aktuálne MAGNA prevádzkuje nutričné programy
v Kambodži, Kongu, Južnom Sudáne a na keňsko - somálskych hraniciach pre viac ako 10.000 pacientov.


Pozrite si reportáž priamo z terénu : http://vimeo.com/51473415

Pomáhať spolu s Magnou TU a TERAZ a stať sa Magna Záchrancom pre deti v núdzi môže už každý! Vďaka Vám budú môcť tieto deti prežiť každý ďalší deň – dostanú zdravotnú starostlivosť, lieky a nebudú trpieť hladom.
Váš príspevok vo výške 3 € dokáže zabezpečiť terapeutickú stravu pre podvýživené dieťa na celý mesiac.

Zaslaním SMS s textom MAGNA v hodnote 3 eur na skrátené číslo 806, si aktivujete pravidelné mesačné prispievanie na podporu detí v núdzi.
Aktuálne informácie o prebiehajúcich projektoch, ktoré sú realizované aj z vyzbieraných finačných prostriedkov cez SMS obdržia prispievatelia buď cez informačnú SMS (záleží na konkrétnom operátorovi) alebo môžu sledovať projekty prostredníctvom webových stránok www.magna.sk či facebookovej stránky.
Z pravidelného prispievania sa môžete kedykoľvek bezplatne odhlásiť. Stačí zaslať SMS s textom MAGNA STOP na skrátené číslo 806. Po zaslaní takejto SMS budete z pravidelného prispievania vyradený. Viac info na : www.magna.sk
Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Poslanec Borguľa žiada konečné odstránenie plota

M.Borguľa dnes poslal starostovi Starého Mesta výzvu, v ktorej ho žiada o konečné odstránenie oplotenia spred americkej ambasády.

Tlačové správy

AquaCity Poprad is a grand centre of wellness

Relaxation awaits in our 13 outdoor and indoor pools. The principles of fire and water will lead you through the world.

Tlačové správy

Events in Hotel Devin - Exclusive premises and modern equipment

Hotel Devín is a popular venue for business meetings, family celebrations and informal get-togethers.

Tlačové správy

Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť

Ľudí trápi bezpečnosť chladničiek, zabúdajú však na svoj router.