SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Chcete ušetriť pri rekonštrukcii bytu?

Pýta si Váš príbytok rekonštrukciu? Kúpili ste si byt v staršom dome a chcete sa do neho čo najskôr nasťahovať? Zdedili ste nehnuteľnosť po príbuzných?

Pýta si Váš príbytok rekonštrukciu? Kúpili ste si byt v staršom dome a chcete sa do neho čo najskôr nasťahovať? Zdedili ste nehnuteľnosť po príbuzných? Chcete, aby rekonštrukcia bytu nebola iba vynútenou investíciou, ale aby do bytu vdýchla nový život? Prečítajte si niekoľko riadkov o tom, ako efektívne zrekonštruovať byt. Tento malý sprievodca vám ukáže cestu k novému bývaniu bez zbytočne vyhodených peňazí a zničených nervov.

Očakávania a predstavy o rekonštrukcii

homepro

Ešte predtým ako začnete čokoľvek búrať, stavať a nakupovať, dobre si rozmyslite, čo od bytu očakávate a ako by podľa vás mal vyzerať. Listuje v časopisoch, surfujte po internete, všímajte si okolie. To vám pomôže urobiť si prehľad o štýloch, materiáloch, o ich výhodách a nástrahách. Ak si už v mysli viete vybaviť zrekonštruovaný byt, skúste sa zamyslieť, čo by sa mohlo zmeniť , aby lepšie fungoval. Rokmi sa menia nie len technológie, ale aj potreby ľudí. To znamená, že rekonštrukcia je vynikajúcou príležitosťou na to, aby sa jeho prevádzka stala jednoduchšou, lacnejšou a aby bývanie v ňom bolo pohodlnejším a krajším. Opustili vaše deti rodičovské hniezdo? Stala sa z detskej izby opustená miestnosť, v ktorej sa hromadia rôzne zbytočnosti? Porozmýšľajte, ako dať tomuto priestoru nový význam? Čo by ste povedali na jedáleň na nedeľné stolovanie, či iné milé príležitosti?

Obhliadka bytu

homepro.sk

To je prvý krok, ktorý urobí každá firma, keď prijme zákazku. Je to dôležitý podklad pre konečný návrh rekonštrukcie a rozpočet. Úlohou je odhaliť všetky nástrahy, ktoré by sa pri rekonštrukcii bytu mohli objaviť. Podstatou je vyhnúť sa nepríjemným prekvapeniam, aby sa rozpočet celej rekonštrukcie nemusel neplánovane zvyšovať.  Nasleduje vypracovanie projektu, rozpočtu a súpisu prác. V tejto fáze by sa už laici mali držať bokom a nechať pracovať profesionálov. Je dobré mať po ruke architekta alebo niekoho, kto má s rekonštrukciami bytov bohaté skúsenosti. Mal by poznať príslušnú legislatívu a poznať problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť. Niektoré stavebné práce, ako napríklad zbúranie priečky si vyžadujú ohlásenie na stavebnom úrade, na vážnejšie zásahy treba stavebné povolenie.

Rozpočet a plánovanie

homepro.sk 

Aby ste mali projekt pod kontrolou aj vy, nechajte si všetko vysvetliť a dbajte na to, aby ste  mali v rekonštrukcii stále prehľad. Dôsledné plánovanie a presný rozpočet je dobrý základom pre efektívnu a bezproblémovú rekonštrukciu. Porekadlo „dvakrát meraj a raz strihaj“ tu platí dvojnásobne. O všetkých prácach a nákupe materiálu by ste mali čo možno najviac vedieť vopred, súčtom ich cien bude konečný účet za rekonštrukciu. Napriek tomu, je dobré nechať si rezervu, keby niečo... Jedna dobrá rada: ak ste rekonštrukciou poverili firmu, s ktorou ešte nemáte skúsenosti, buďte opatrní pri platení. Súpis prác a zoznam použitého materiálu dôkladne skontrolujte, či je všetko tak, ako je napísané vo faktúre. Ak je všetko v poriadku, môžete za dobre odvedenú prácu zaplatiť s čistým svedomím.

homepro.sk

Našim heslom je: My sa o všetko postaráme, vy len bývajte. Sme spoločnosť HomePro a jednou z našich špecializácii je rekonštrukcia bytov. Máme s ňou bohaté skúsenosti. Našou prednosťou je komplexná ponuka služieb, ktorá najmä pri rekonštrukciách bytov a domov naberá na význame. Váš projekt zabezpečíme od A po Z. To znamená, že máme kapacity na prípravu návrhu, realizáciu všetkých profesijných činností aj konečnú kolaudáciu a generálne upratanie pred nasťahovaním. To všetko pod jednou strechou, na jednom telefónnom čísle. Za každý z projektov je zodpovedný projektový manažér, ktorý sa stará o koordináciu pri realizácii a dohliada na kvalitu prevedenia. Preferujeme osobitný prístup ku každému klientovi. Pozrite si projekty, ktoré máme za sebou na našej internetovej stránke www.homepro.sk. Nájdete tam aj kompletný zoznam ponúkaných služieb, niekoľko dobrých rád k starostlivosti o domy, byty a záhrady alebo nás kontaktujte priamo na našom telefónnom čísle 0850 232 404 a získajte ďalšie informácie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Shell predstavil svoju stratégiu rozvoja Powering Progress, ktorá v sebe spája enviromentálne aj spoločenské ciele.


9 h

Sladké, extra veľké maliny či melóny bez jadierok nájdete v BILLA.


11 h

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu