SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Nehovorte, že práce je málo ...

Vysoká nezamestnanosť a vznikajúce rozdiely medzi jednotlivými regiónmi sú momentálne najdiskutovanejšími témami. Peňazí je málo a získanie dobrej zákazky sa stáva ešte ťažším.

SLOVENSKO: Vysoká nezamestnanosť a vznikajúce rozdiely medzi jednotlivými regiónmi sú momentálne najdiskutovanejšími témami. Peňazí je málo a získanie dobrej zákazky sa stáva ešte ťažším. Neistota podnikania je stále väčšia, pritom štát si pýta stále viac...

Napriek tejto dobe sú odvetvia, ktoré prekvitajú - napr. internetové obchody s lacnými nákupmi ponúkajú už takmer každý druh tovaru, mnohé sa stali v tomto období top predajcami. To sú však veľkoobchodníci, prípadne IT firmy, ktoré si prostredníctvom objemu alebo technologickej výhody takéto zlacňovanie môžu dovoliť. Ako môžu na takýto trend naskočiť živnostníci, remeselníci, prípadne nezamestnaní, ak od začiatku nemajú vybudovanú klientsku základňu? Ako sa môžu dozvedieť o príležitostiach, kde by mohli uspieť? Doteraz neexistovalo miesto, kde by sa otvorene zhromažďovali informácie o kvalite práce malých firiem a jednotlivcov a zároveň pracovných zákazkách pre malých a stredných podnikateľov.

Existuje teda riešenie? Túto otázku sme sa opýtali zakladateľa portálu zariadim.sk Martina Chylu.

„Riešenie existuje. Bol to jeden z hlavných dôvodov prečo sme založili portál zariadim.sk. Našim cieľom je ukázať kvalitu dodávateľov umožniť zákazníkom prizvať ich na svoje projekty. Databázy podnikateľov už existujú, takisto dopytové portály, my sme sa však rozhodli tieto dva segmenty spojiť a navyše rozšíriť o odporúčania iných zákazníkov. Sme presvedčení, že v dnešnom svete kvalitní dodávatelia vôbec nemusia byť len veľké firmy, ale rovnakú kvalitu a často väčšiu flexibilitu ponúkajú zruční a skúsení jednotlivci. My ich vidíme v rovnakej skupine a ponúkame im zviditeľnenie ich práce. Na slovenskom trhu podobná služba zatiaľ neexistuje. Nie sme len ďalším zoznamom firiem, o ktorých nič neviete. Chceme sa stať miestom prvého kontaktu pre širokú verejnosť, ktorá nájde odborníka na ich väčší či menší projekt. Firmám i ľuďom zjednodušíme prístup k väčšiemu počtu nových pracovných zadaní a ušetríme tak čas, aj peniaze na obidvoch stranách.”

zariadim.sk

Ako hodnotíte slovenských spotrebiteľov, záleží im viac na cene ako na kvalite?

„Veľa Slovákov ide hlavne po cene, na kvalitu si spomenú, až keď sa popália. U nás sa snažíme rozhodovanie obrátiť, veríme že zákazníci potrebujú kvalitne urobenú zákazku za dobrú cenu. Preto predpokladáme, že keď ukážeme kvalitnú prácu a referencie, cena sa stane len jednou z ďalších rozhodujúcich parametrov.”

Aké možnosti majú dodávatelia?

„Počas leta sme sa zamerali na hľadanie referencií na dobrých dodávateľov. Kontaktovali sme spokojných zákazníkov a vyhľadávali kvalitné kontakty. Je to jednoduché, spokojný zákazník môže cez jednoduchý formulár povedať v čom je jeho dodávateľ dobrý. A naopak, dodávatelia môžu proaktívne požiadať zákazníkov o referenciu.
Od októbra sme naviac spustili databázu zadaní. Našim cieľom je nájsť čo najskôr tisíc menších a väčších zadaní od slovenských zákazníkov. Zadania budú voľne dostupné na našej stránke, a dodávatelia si tak môžu sami vybrať, na ktorú prácu vytvoria ponuku. Veľkou výhodou pre nich bude fakt, že pracovné ponuky môžu vytvoriť večer, keď si nájdu trochu času a nemusia tak dvíhať telefón popri svojej práci cez deň. Všetky dohody majú ihneď k dispozícii, s prehľadom pracovného kalendáru.“

Ako to funguje?

poslanie_1-r252_res.jpg„Podmienkou je vytvorenie vlastnej profilovej stránky u nás. Toto je veľmi jednoduché a rýchle, a prináša to veľa zaujímavých výhod: váš profil je vlastne vašou novou internetovou stránkou, za ktorú nemusíte platiť a povie o vás presne to, čo sa má zákazník dozvedieť. Váš profil zákazníci ľahko nájdu u nás, ale aj cez internetové vyhľadávače, vaše fotky vám pomôžu vyniknúť, máte prístup k množstvu zaujímavých pracovných zadaní. Naviac našich zákazníkov pravidelne vzdelávame o tom, ako uspieť na internete, a ak budete chcieť vieme o vás aj napísať zaujímavý článok pre vašich zákazníkov. Základný profil je zdarma, a vždy to tak ostane. Chceme dodávateľom aj jednotlivcom pomôcť odraziť sa a platiť nám môžu keď si cez nás nájdu pravidelné zákazky.“

Zvládne to naozaj každý?

“V jednoduchých troch krokoch ukážeme dodávateľom ako získať ďalšiu zákazku, brigádu alebo dlhodobú prácu.
1. Zviditeľníme vaše schopnosti a skúsenosti a získate priestor pre referencie spokojných zákazníkov.
2. Vyberiete si zo zadaní, ktoré vás zaujali.
3. Vytvoríte si ponuku a dohodnete si prácu.
Postup je rýchly a jednoduchý. Už za 20 minút môžete mať u nás vytvorenú vlastnú stránku. O zvyšok sa ochotne postará náš kvalifikovaný tím.“

Ukážte sa na zariadim.sk a nájdite si svoju príležitosť.

Video o službe: Viac zákaziek a spokojných zákazníkov na zariadim.sk

zariadim.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 14 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu