SME
Pondelok, 20. máj , 2019
INZERCIA

Ako nakúpiť bezpečné hračky?

Pri kúpe hračiek neberte do úvahy iba cenu, ale aj kvalitu. Všímajte si označenie hračky a vyhýbajte sa tým škodlivým, pretože zdravie vášho dieťatka by malo byť na prvom mieste.

Pri kúpe hračiek neberte do úvahy iba cenu, ale aj kvalitu. Všímajte si označenie hračky a vyhýbajte sa tým škodlivým, pretože zdravie vášho dieťatka by malo byť na prvom mieste.

Povinnosti výrobcu
Výrobca je povinný odstrániť alebo aspoň na únosnú mieru znížiť riziká ktoré súvisia s konštrukciou alebo chemickým zložením hračky. Každá jedna hračka musí mať niekde viditeľne označený vek dieťaťa od ktorého sa s ňou môže hrať alebo upozorňovať, že je hračka určená na hranie len pod dohľadom dospelej osoby. Návody na použitie a iné upozornenia súvisiace s hračkou musia byť v Slovenskom jazyku.

Elektrické hračky
Napätie v elektrických hračkách nesmie presiahnuť hranicu dvadsiatich štyroch voltov. Okrem toho majú byť skonštruované tak, aby maximálna teplota dosiahnuteľná na všetkých priamo dostupných miestach nespôsobila dieťatku popálenie.

Hračky z PVC musia byť označené
Hračky vyrobené z PVC materiálu musia byť označené nasledovne:
- číslicou 3,
- písmenom V,
- trojuholníkom v ktorom je napísané „vinyl“ alebo „PVC“.
Majte na pamäti, že mnohým hračkám dovezeným z ázijských krajín toto označenie chýba a obvykle sú aj zdraviu škodlivé. Preto ak hračka páchne po chemikáliách vyhoďte ju. Nič nepokazíte, keď siahnete po originálnych hračkách, ako Lego, Barbie bábiky, atď. Samozrejme, od overeného predajcu – či už na internete alebo v kamennej predajni.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Do finále McDonald´s Cupu postúpili mladí Vranovčania

Krajským kolom v Sabinove prešli suverénnym spôsobom. .

Tlačové správy

Atos poukázal na spotrebu mobilných aplikácií

Atos zoradil tridsiatku najpopulárnejších mobilných aplikácií sveta podľa spotreby energie.

Spotreba 30 populárnych aplikácií
Tlačové správy

Slovenskí právnici partnermi právnickej kancelárie CMS

Petra Čorba Stark a Michal Huťan sú od mája partnermi bratislavskej pobočky renomovanej medzinárodnej právnickej kancelárie CMS.