INZERCIA

Znečistená voda prináša smrť tisíckam detí.

Každý šiesty človek na našej planéte sa k pitnej vode nedostane a svoj smäd je nútený zahasiť znečistenou vodou. Mnohí, kvôli nej denne prekonávajú aj 3 hodinové vzdialenosti.

Každý šiesty človek na našej planéte sa k pitnej vode nedostane a svoj smäd je nútený zahasiť znečistenou vodou. Mnohí, kvôli nej denne prekonávajú aj 3 hodinové vzdialenosti - deti preto často nechodia do školy, dospelí do práce.Preto ak by sme mali merať bohatstvo a šťastie dostupnosťou k pitnej vode – tak patríme k tým šťastným a bohatým. Pitná voda v rozvinutých krajinách a jej denná spotreba sa šplhá k neuveriteľným 200 litrom na jedného človeka (v Dubaji napríklad až na 500L). Zatiaľ čo v rozvojových krajinách je to 20 a menej litrov na človeka na deň.

Odhaduje sa, že až 80 % všetkých ochorení je spôsobených znečistenou vodou a zlou sanitárnou situáciou. Kvôli chorobám zo znečistenej vody zomiera v krízových oblastiach sveta každých 15 sekúnd jedno dieťa, čo je takmer 6000 detí denne!

Slovenská humanitárna organizácia Magna deti v Núdzi (MAGNA) pomáha riešiť problémy s pitnou a čistou vodou v krajinách, kde pôsobí a kde sa s týmto problémom stretne, zabezpečuje prístup k čistej vode výkopom studní. V humanitárnych katastrofách MAGNA zabezpečuje pre ľudí pitnú vodu distribúciou tabliet na dezinfekciu vody.

“Počas humanitárnej intervencie po cyklóne Nargis v Barme (Mjanmarsko) sme v Irawaddy delte distribuovali 400.000 tabliet na dezinfekciu vody, ktoré zabezpečili pitnú vodu pre tisíce obetí prírodnej katastrofy.” hovorí Martin Bandžák, riaditeľ MAGNA a koordinátor aktivít humanitárnej intervencie po cyklóne Nargis v Barme.

Pozrite si reportáž priamo z terénu : http://vimeo.com/51634951

Pomáhať spolu s nami TU a TERAZ a stať sa Magna Záchrancom pre deti v núdzi môže teraz každý! Vďaka Vám budú môcť tieto deti prežiť každý ďalší deň – dostanú zdravotnú starostlivosť, lieky a nebudú trpieť hladom.
Zaslaním SMS s textom MAGNA v hodnote 3 eur na skrátené číslo 806, si aktivujete pravidelné mesačné prispievanie na podporu detí v núdzi.
Aktuálne informácie o prebiehajúcich projektoch, ktoré sú realizované aj z vyzbieraných finačných prostriedkov cez SMS obdržíte buď cez informačnú SMS (záleží na konkrétnom operátorovi) alebo môžete sledovať naše projekty prostredníctvom webových stránok magna.sk či facebookovej stránky.
Z pravidelného prispievania sa môžete kedykoľvek bezplatne odhlásiť. Stačí zaslať SMS s textom MAGNA STOP na skrátené číslo 806. Po zaslaní takejto SMS budete z pravidelného prispievania vyradený.
Viac info na : www.magna.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Attracting talent – Why Millennials are choosing to join Johnson

Millennials are the largest pool of potential employees, and the most attractive because of their high education level.

Tlačové správy

Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?

Známy šéfkuchár Vojto Artz prezradil, čo bude hýbať svetom gastronómie v roku 2018.

Tlačové správy

Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!

Nový projekt na Furči nerobí kompromisy medzi dostupnosťou a pokojným bývaním.

Tlačové správy

Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku

Miesto nerušeného oddychu, športového vyžitia a adrenalínových zážitkov. Aj také sú Tatry.