INZERCIA

Ohrozené deti je možné zachrániť!

Chudoba, nedostatok potravy a pitnej vody, nedostatočný či žiadny prístup k zdravotnej starostlivosti spôsobujú, že deti v krízových oblastiach sveta sa musia potýkať a bojovať často o holý život.

Chudoba, nedostatok potravy a pitnej vody, nedostatočný či žiadny prístup k zdravotnej starostlivosti spôsobujú, že deti v krízových oblastiach sveta sa musia potýkať a bojovať o život pri takých ochoreniach ako sú rôzne respiračné infekcie, zápaly pľúc, hnačky, malária, tuberkulóza či cholera.
Pre nás sú to často liečiteľné a život neohrozujúce choroby, avšak len hnačkové ochorenia v rozvojových krajinách zabíjajú denne viac ako 4000 detí!
Nakazené komáre prenášajú maláriu, ktorá každoročne zabije viac ako milión ľudí - 80% z nich je v Afrike.
Zdravotnú pomoc pre takto ohrozených detských pacientov a ich rodiny poskytuje humanitárna organizácia Magna Deti v núdzi. Okrem toho distribuuje tehotným a deťom do 5 rokov trvanlivé siete na lôžka ošetrené insekticídmi, všade tam kde je to nutné - Južný Sudán, Keňa alebo Demokratická Republika Kongo. MAGNA pracovníci radia ľuďom, ako tieto siete - dôležitý prostriedok proti malárii – používať.
Taktiež MAGNA poskytuje prevenciu a zdravotnú starostlivosť deťom ohrozeným spomínanými hnačkovými ochoreniami, turbekolózou, cholerou či akútnym zápalom pľúc, ktorý v rozvojových krajinách ročne zabije až 2 milióny detí mladších ako 5 rokov!

Táto akútna infekcia sa stala ochorením, na ktoré zomiera v chudobných častiach sveta najviac detí. Hlavným dôvodom je nedostupnosť potrebnej a vyhovujúcej lekárskej starostlivosti či nevedomosť a neodhadnutie akútnosti situácie. Spojenie týchto aspektov často v spojení s podvýživou znamená pre dieťa zbytočnú smrť! My sa snažíme takýmto tragickým koncom predchádzať.” hovorí Martin Bandžák - riaditeľ organizácie Magna Deti v núdzi.


Pozrite si reportáž priamo z terénu : http://vimeo.com/52143977


Pomáhať spolu s nami TU a TERAZ a stať sa Magna Záchrancom pre deti v núdzi môže teraz každý! Vďaka Vám budú môcť tieto deti prežiť každý ďalší deň – dostanú zdravotnú starostlivosť, lieky a nebudú trpieť hladom.
Zaslaním SMS s textom MAGNA v hodnote 3 eur na skrátené číslo 806, si aktivujete pravidelné mesačné prispievanie na podporu detí v núdzi.
Aktuálne informácie o prebiehajúcich projektoch, ktoré sú realizované aj z vyzbieraných finačných prostriedkov cez SMS obdržíte buď cez informačnú SMS (záleží na konkrétnom operátorovi) alebo môžete sledovať naše projekty prostredníctvom webových stránok magna.sk či facebookovej stránky facebook.com/magnadetivnudzi.

Z pravidelného prispievania sa môžete kedykoľvek bezplatne odhlásiť. Stačí zaslať SMS s textom MAGNA STOP na skrátené číslo 806. Po zaslaní takejto SMS budete z pravidelného prispievania vyradený.
Viac info na : magna.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov

Blízkosť prírody a skvelá dostupnosť do mesta je pre mnohých veľkým lákadlom.

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.