INZERCIA

Nový šikovný člen našej rodiny

Asi každý chlap má slabosť pre autá. Ale odkedy mám vlastnú rodinu, neviem si život bez auta predstaviť. Ak máte deti, očakávate od svojho auta viac.

Asi každý chlap má slabosť pre autá. Ale odkedy mám vlastnú rodinu, neviem si život bez auta predstaviť. Ak máte deti, očakávate od svojho auta viac. Musí dobre vyzerať, ale zároveň musí byť  praktické. Stále vás zaujíma výkon motora, ale požadujete aj maximálnu bezpečnosť. Uvedomíte si tiež, aký dôležitý je priestor. Pretože ísť niekam na víkend s deťmi pripomína sťahovanie. Hľadáte skrátka ten najlepší pomer ceny a úžitkovej hodnoty.

Tento rok sme išli prvýkrát stanovať s naším novučičkým Rapidom. Zdalo sa mi to jednoduché – vezmeme stan a spacie vaky, cestou, samozrejme, ďalšieho člena našej panskej jazdy – môjho kolegu Juniora a hurá do lesa. Ale moja skvelá manželka mi pripomenula, že by bolo dobré zobrať si aj nejaké oblečenie. A keďže poznám naše deti, tak aj náhradné oblečenie. Taktiež tenisky a turistické topánky. Baterky na svietenie v noci. Jedlo, aby ho bolo dosť na tri dni. Turistickú sekerku. Kotlík na varenie guláša. Bandasku s vodou a futbalovú loptu. Snažil som sa deti presvedčiť, že svoje obľúbené plyšové zvieratá nebudú potrebovať, no neúspešne. Ak máte deti, asi tušíte, prečo.

f1-r792.jpg

Keď sme nakoniec všetky tieto veci (a mnoho ďalších!) položili vedľa auta, znovu som si uvedomil, že nová Škoda Rapid je stvorená pre otca rodiny. Jej dizajn poteší oko každého chlapa, pričom zároveň ponúka obrovský vnútorný priestor jednoducho pre všetko. Väčšina našich vecí sa pohodlne vošla do kufra, ktorý má objem 550 litrov a je vôbec najväčší v tejto triede automobilov. Keď hovorím pohodlne, myslím tým najmä výborný prístup cez piate dvere. Tie tvoria jeden celok so zadným oknom, takže keď sa otvoria, bez námahy dosiahnem kamkoľvek.

f2-r453.jpg

Menšie tašky som uchytil do pružných sietí, ktoré patria k výbave – mám totiž skúsenosť, že ak ich len niekam položím a potom počas cesty potrebujem z jednej z nich niečo vybrať, ďalšie dve mi vypadnú z kufra von. Tento sieťový program sa mi osvedčil ako šikovné a praktické riešenie, akých má nová Škoda Rapid veľa. Napríklad vyberateľný odpadkový kôš priamo vo dverách. Bez neho sa auto, v ktorom cestujú deti, mení v priebehu niekoľkých minút na smetisko. A škrabka na ľad ukrytá v kryte palivovej nádrže je jednoducho geniálny nápad. Simply clever, ako hovoria Angličania.

Samotnú cestu som si ako šofér skutočne užil, pretože Škoda Rapid má vynikajúce jazdné vlastnosti a naozaj skvelé motory. K benzínovým patrí  modernizovaný trojvalec 1,2 MPI, turbomotor 1,2 TSI naladený na výkon 63 kW alebo 77 kW a dynamický turbomotor 1,4 TSI s výkonom 90 kW. K dispozícii je aj moderný naftový motor 1,6 TDI s výkonom 77 kW. Všetky motory sú živé, ekologické, ale pritom úsporné - spotreba benzínových sa pohybuje od 5,1 do 6,1 l/100 km, pri naftovom je ešte nižšia - od 4,2 do 4,4 l/100 km. Neveril som vlastným očiam!

f3-r743.jpg

Stanovačku sme bez problémov zvládli. Určite aj vďaka tomu, že sa nám podarilo zobrať si so sebou všetko potrebné. Dokonca aj niečo navyše. Lebo cestou späť deti nakoniec uznali, že plyšáky vlastne mohli zostať doma.

Marcel

skrabka-r802.jpg

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Poslanec Borguľa žiada konečné odstránenie plota

M.Borguľa dnes poslal starostovi Starého Mesta výzvu, v ktorej ho žiada o konečné odstránenie oplotenia spred americkej ambasády.

Tlačové správy

AquaCity Poprad is a grand centre of wellness

Relaxation awaits in our 13 outdoor and indoor pools. The principles of fire and water will lead you through the world.

Tlačové správy

Events in Hotel Devin - Exclusive premises and modern equipment

Hotel Devín is a popular venue for business meetings, family celebrations and informal get-togethers.

Tlačové správy

Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť

Ľudí trápi bezpečnosť chladničiek, zabúdajú však na svoj router.