INZERCIA

IKEA je zelenšia aj vďaka ZSE Energia

Bratislava 14. novembra (TASR-OTS) - Jana Hrubcová, PR manažérka IKEA Bratislava, o ekologických víziách ikony bytového dizajnu Ingvar Kamprad, zakladateľ IKEA, otvoril svoju prvú ...

Bratislava 14. novembra (TASR-OTS) - Jana Hrubcová, PR manažérka IKEA Bratislava, o ekologických víziách ikony bytového dizajnu

Ingvar Kamprad, zakladateľ IKEA, otvoril svoju prvú predvádzaciu miestnosť takmer pred 60 rokmi. Ako sa zrodil nápad vyrábať a predávať nábytok?

Ingvar Kamprad už ako päťročný začal predávať susedom zápalky. Keď mal 17 rokov, použil svoje prvé peniaze na založenie firmy. IKEA pôvodne predávala perá, peňaženky, rámy na obrazy, stolové prestieranie, hodinky, bižutériu a nylónové pančuchy. V roku 1948 zaradila do sortimentu nábytok. O tri roky neskôr Ingvar Kamprad vydal prvý IKEA katalóg, v ktorom videl príležitosť predávať nábytok vo veľkom. V roku 1953 otvoril vo švédskom Älmhulte prvú predajnú výstavu nábytku, čo bol pre IKEA zlomový moment. Dnes je na svete 338 obchodných domov IKEA.

Ako je to s energetickou náročnosťou obchodného domu v Bratislave?

Snažíme sa maximálne znižovať vplyv našej činnosti na životné prostredie. Pri rozširovaní obchodného domu IKEA sme napríklad zlepšili jeho tepelnú izoláciu, čo prinesie až 30-percentnú úsporu energií. Vyhrievanie a chladenie budovy zabezpečuje tepelné čerpadlo, na splachovanie toaliet využívame podzemnú vodu, osvetlenie zabezpečujú LED zdroje, osvetlenie parkoviska riadi inteligentný digitálny systém.

Ako hodnotíte spoluprácu so ZSE Energia? Je pre vás ekológia rovnako dôležitá aj pri dodávke elektriny?

So ZSE spolupracujeme od roku 1991, keď v Bratislave vyrástol prvý obchodný dom IKEA. Od ZSE Energia odoberáme elektrinu, ktorá je vyrobená aj z obnoviteľných zdrojov. Rovnako ako ekológia je pre nás dôležitá spoľahlivosť. A tu sa naše postoje so ZSE Energia stretli.

ZSE Energia ponúka na trhu už aj plyn. Čo hovoríte na združenú dodávku elektriny a plynu?

Tento rok ZSE Energia zvíťazila vo výberovom konaní na dodávku plynu pre IKEA na rok 2013. Dala najlepšiu ponuku, a preto veríme, že sme sa rozhodli správne.

www.zse-energia.skUPOZORNENIE:Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.mš glTento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Veľkonočné sviatky bez tráviacich problémov

Sviatky Veľkej noci prinášajú okrem duchovných hodnôt, návštevy rodín aj bohato prestreté stoly.

Tlačové správy

Poslanec Borguľa žiada konečné odstránenie plota

M.Borguľa dnes poslal starostovi Starého Mesta výzvu, v ktorej ho žiada o konečné odstránenie oplotenia spred americkej ambasády.

Tlačové správy

AquaCity Poprad is a grand centre of wellness

Relaxation awaits in our 13 outdoor and indoor pools. The principles of fire and water will lead you through the world.

Tlačové správy

Events in Hotel Devin - Exclusive premises and modern equipment

Hotel Devín is a popular venue for business meetings, family celebrations and informal get-togethers.