SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip
INZERCIA

Lacnejší stavebný pozemok

Postaviť sa na vlastné nie je pre mladých ľudí dnes jednoduché.

Hypotéky nie sú cudzie

Postaviť sa na vlastné nie je pre mladých ľudí dnes jednoduché. Obzvlášť ak by si už na začiatku chceli postaviť vlastný dom so záhradou, psom. Vytvoriť miesto, kde by mohli pokojne a zdravo vychovávať svoje ratolesti. Hlavným problémom sú prirodzene financie. Tie ak ste nezdedili alebo nevyhrali v lotérii budete musieť zohnať z iných zdrojov. Hypotéka, úver, pôžička. Bohužiaľ, je dnes zadĺženie sa veľkým hitom.

Bez ošiaľu veľkomesta

Ak si neviete predstaviť život inde ako v dome a radi by ste ho ešte potavili podľa vlastných predstáv, no problémom sú financie, tak riešením pre vás môže byť lacnejší stavebný pozemok. Ten máte väčšiu šancu nájsť ďalej od veľkomiest, no stále nie mimo civilizácie. Napríklad na strednom Slovensku existuje množstvo väčších obcí, ktoré sa javia ako zaujímavé miesto na pokojnejší život.

Nemusíte skončiť na dedine

Stred Slovenska vás automaticky nepredurčuje na bývanie na samote. Pohľad na ceny realít v Ružomberskom či Martinskom okrese a vy budete stále v blízkosti služieb, obchodov a občianskej vybavenosti. Sumy zväčša v rozmedzí od 30 do 60 Eur/m2 nového majitela iste nepohnevajú. Inak tomu nie je ani južnejšie, kde napríklad ceny týchto prímestských realít pri Zvolene alebo Banskej Bystrici sú len na mierne vyššie.

V Bratislave dáte za pozemok aj štvornásobok

Bratislava je centrom Slovenska pre podnikanie, pracovné príležitosti, vzdelávanie ale aj mestom s najdrahším bývaním. To sa odráža na cenách všetkých typov nehnuteľností. Byty, domy, pozemky sú tu v niektorách prípadoch niekoľkonásobne drahšie. Pre ilustráciu, cena pozemku v najlacnejšom bratislavskom okrese, Bratislava V, vyšiel priemerne v minulom roku kupcu na 200 Eur za m2.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta

Nestihli ste ešte dovolenku? Vyberajte si z lákavých ponúk na konci sezóny.

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.