SME
Štvrtok, 22. august, 2019 | Meniny má Tichomír
INZERCIA

Koľko zaplatíte za záhradu na strednom Slovensku?

Mnohí obyvatelia, nepekne povedané - "králikární" hľadajú oddych od znečisteného a hlučného mesta v záhradkách.

Oddych pre obyvateľov paneláku

Mnohí obyvatelia, nepekne povedané - "králikární" hľadajú oddych od znečisteného a hlučného mesta v záhradkách. Najmä ak vám situácia nedovoľuje dopriať si vlastný dom so záhradou, je vlastný kúsok zeme mimo bytu veľmi vítaným doplnkom.

Poslúži nielen na pestovanie zeleniny a ovocia

Každá záhrada alebo záhradka má na svojom pozemku okrem vhodnej pôdy na pestovanie aj budovu. Od jej veľkosti a vybavenosti záleží, či slúži len ako sklad alebo ponúka majiteľovi aj relax a odpočinok. Má to vplyv aj na frekvenciu návštev záhrady, ak sa tam dá spať, nie je problém tam tráviť celé víkendy a ak ste pripravený aj na zimu, nemusíte sa cez sobotu či nedeľu v byte ani ukázať.

Typická záhradka s chatkou

Ak si prejdete ponuky internetových portálov zaoberajúcich sa predajom a kúpou nehnuteľností, zistíte ako vyzerá vzorová slovenská záhradka. Ide o pozemok o rozlohe 200 – 400m2 s malou chatkou, v niektorých prípadoch aj s možnosťou jednoduchého nocľahu. Žiaden luxus však nečakajte, ak si naň potrpíte, prezerajte radšej ponuky chát, chalúp či zrubov.

Zmestíte sa do 10 tisíc eur

Nájsť takéto reality v Zvolenskom, Banskobystrickom či severnejšom Popradskom okrese nie je problém. Pri výslednej sume je potrebné zohľadniť stav a vybavenosť chatky, no ceny sa pohybujú v okolí hodnôt 15 až 20 eur za meter štvorcový. Predajná suma sa zvyčajne pohybuje v okolí 5 až 6-tisícov eur. Ak pripočítate náklady na menšie úpravy podľa vašich predstáv, mali by ste sa vtesnať do rozpočtu 10-tisíc eur.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.

Tlačové správy

Filmári objavili skryté krásy Novej Bane – tu je video

Novobansko je plné prírodných krás a histórie. Závod v Novej Bani sa vyvíja spolu s ním a podporuje jeho poklady. Pozrite si ich!

Zdroj: Knauf Insulation