INZERCIA

Ako schudnúť zdravo, rýchlo a bezpečne

Vianoce klopú na dvere a vy sa už teraz obávate, že vianočné hodovanie zanechá stopy aj na vašej váhe. Určite budete chcieť hneď po sviatkoch rýchlo zhodiť nabraté kilogramy.

Je ale rýchle chudnutie zdravé a bezpečné? Existuje mnoho diét, tabletiek a nápojov na chudnutie, ktoré vám nasľubujú rýchle schudnutie do mesiaca, týždňa, a niektoré dokonca hneď po pár dňoch. Ale sú tieto cesty k dosiahnutiu vysnenej váhy zdravé a bezpečné? Ak neveríte diétam, tabletkám alebo iným "zaručeným" receptom na schudnutie, spoľahnite sa na seba. Ak chcete schudnúť zdravým spôsobom, urobte si plán na chudnutie.

Plán na chudnutie pozostáva v zmene stravovacích návykov, ktoré sú pre organizmus zdravé a bezpečné. Keď raz prijmete nové stravovacie návyky, bude sa vám chudnúť oveľa jednoduchšie. Okrem úpravy jedálnička, zvýšte aj telesnú aktivitu, ktorá vám pomôže spáliť prebytočné kalórie, čím dosiahnete výsledky oveľa rýchlejšie. Postupujte podľa nasledujúcich krokov a zistíte, že zdravé a efektívne chudnutie nie je vôbec náročné.

1. krok - Stanovte si ciele

Ak chcete zdravo schudnúť, dôležitou súčasťou plánu na chudnutie je stanovenie si konkrétnych cieľov. Lepšie je si spraviť menšie a ľahšie zvládnuteľné ciele ako ťažké a nereálne. Ciele môžu vyzerať nasledovne: „Pôjdem na hodinovú prechádzku každý deň.“ alebo „Vypijem 8 pohárov vody denne.“.

2. krok - Zapíšte si ciele do kalendára

Pre každý cieľ si zvoľte menší symbol, ktorý dokreslíte k danému dňu, v ktorý by ste chceli daný cieľ uskutočniť. Napríklad, pre pohár s vodou si nakreslite kvapku a pod.

3. krok - Naplánujte si jedálniček.

Na každý deň si presne naplánujte, čo budete jesť a piť. Vopred si choďte nakúpiť všetky ingrediencie, ktoré budete pri príprave jedál potrebovať. Denný príjem kalórií by mal byť od 1200 do 1500 kalórií.

4. krok - Niektoré jedlá si pripravte dopredu a zamrazte.

Predpripravené jedlá vám padnú vhod, keď sa počas diéty v niektorých dňoch budete cítiť príliš unavení na to, aby ste si navarili jedlo z predpripraveného jedálnička. Toto vám pomôže vyhnúť sa fast-foodom a objednávaním si jedla z rôznych donáškových služieb.

5. krok - Pripravte si záložný plán na cvičenie.

Ak chcete naozaj vyriešiť otázku ako schudnúť rýchlo, zdravo a bezpečne, nezabúdajte na pravidelné cvičenie. V prípade nepriaznivého počasia si naplánujte záložný cvičebný plán. Pokiaľ chcete naozaj schudnúť, mali by ste cvičiť každý deň približne jednu hodinu. Ráta sa sem aj rýchla chôdza, dlhšia prechádzka či chodenie po schodoch.

Pokiaľ vás naše odporúčania zaujali a rozhodli ste sa konečne schudnúť zdravo, držíme palce. Ak vás zaujímajú ďalšie zaujímavosti zo sveta diét a chudnutia určite navštívte portál http://www.dietyachudnutie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska

Ruské poklady sa dostali do hľadáčika cestovateľov nielen kvôli majstrovstvám.

Tlačové správy

Špeciálna príloha: Krížovky na leto

Prílohu pre všetkých, čo radi lúštia, nájdete už v piatok 20. júla v denníku SME.

Tlačové správy

Najpredávanejšou jazdenkou v tuzemsku bola Škoda Octavia

Z autocentier AAA AUTO si zákazníci za prvých šesť mesiacov odviezli 41 000 vozidiel.

Tlačové správy

Gopass-dovolenka, ktorá sa oplatí

Dovolenka vo Vysokých Tatrách a v Liptove bude toto leto opäť výhodnejšia.