SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Antiradary - Antilasery

...prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti väčšinou nie je problémom, ale len dovtedy, kým sa za vami nerozblikajú majáky policajného vozidla, alebo kým na vás nekýva policajt s „plácačkou“.

...prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti väčšinou nie je problémom, ale len dovtedy, kým sa za vami nerozblikajú majáky policajného vozidla, alebo kým na vás nekýva policajt s „plácačkou“. Doba je hektická, všetci sa niekam ponáhľame, vozidlo je pre mnoho ľudí mobilnou kanceláriou bez ktorej sa už jednoducho zaobísť nedá. Bohužiaľ kombinácia „ponáhľam sa“ a viac ako „300 radarov“, ktorými je vyzbrojená polícia sa veľmi neopláca a výsledkom je väčšinou pokuta za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti.

Aj to je dôvod prečo mnohí vodiči inklinujú k myšlienke zabezpečiť si antiradar, odborne nazývaný ako radarový detektor. Mnohých ľudí neodradí ani to, že tieto zariadenia je zakázané používať, prípadne mať v polohe umožňujúcej ich použitie, nakoniec pokuta za použitie antiradaru je často krát nižšia ako samotná pokuta za rýchlosť, prípadne odobratie vodičského oprávnenia.

V súčasnosti je množstvo meračov, ktorými polícia SR disponuje, najstaršími typmi meračov sú mobilné a stacionárne radary značky Ramer, pevne zabudované do policajných vozidiel. Následne pribudli laserové merače rýchlosti LTI 20-20 UltraLyte Micro DigiCam, ktoré boli o pár rokov doplnené modernejším laserovým meračom LTI 20-20 TruCam. A akoby nám vodičom nestačilo, začiatkom roka 2012 boli nakúpené ďalšie nové radary s označením MultaRadar CD.

Tak ako pokročila technológia meračov rýchlosti, ruka v ruke pokročili aj výrobcovia antiradarov a tak si stačí kliknúť do vyhľadávača a ponuka antiradarov je široká. Od lacných ázijských zariadení /ktoré často krát skôr nefungujú ako majú, prípadne na našom území „vidia“ všetko okrem policajného radaru/ cez montážne  firmy autopríslušenstva, až po profesionálnu firmu zameranú výhradne na predaj a montáž antiradarov. Medzi najznámejšie značky antiradarov patria Beltronics, Protector, Escort, Valentine One tzv. V1, prípadne  Stinger Card alebo Stinger DSi.   Z  antilaserov sú zas najspoľahlivejšie značky ako napr. AntiLaser G9 RX, Laser Interceptor, prípadne Target LT 400.

Spomínané zariadenia sú naozaj sofistikované, mnohé z nich dokážu plniť aj iné funkcie ako napríklad parkovací asistent, kniha jázd pre účtovnú evidenciu vozidiel a pod. Ak je v danej krajine zakázané používať alebo vlastniť antiradary, prípadne aj antilasery, tieto funkcie je možné deaktivovať a jazdiť legálne aj tam, kde je legislatíva menej priaznivá.

Nech je ako chce, treba ale poznamenať, že niektorí vodiči by mali slabšie tlačiť na plynový pedál a to hlavne obciach a mestách, kde naozaj ohrozujú nielen svoj život, ale najmä chodcov – na druhej strane by nezaškodilo merať rýchlosť vozidiel v mestách a to najmä na rizikových miestach ako pred školami, škôlkami, pri nemocniciach, frekventovaných úsekoch a nie v kríčkoch na konci dediny pri tabuli „koniec obce“, ktorá je vysunutá aspoň 300 metrov od posledného obydlia.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan