SME
Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga
INZERCIA

Mobilom platíme účty stále častejšie

Ľudia čoraz častejšie využívajú aktívne svoje účty a balíky služieb. Až 42 % ČSOB klientov tak za ich vedenie neplatia ani cent.

Ľudia čoraz častejšie využívajú aktívne svoje účty a balíky služieb. Až 42 % ČSOB klientov tak za ich vedenie neplatia ani cent.
Aj mladí siahajú čoraz hlbšie do peňaženky. Žiaci základných a stredných škôl minuli ku koncu minulého roka o 13 % peňazí viac ako vlani. Rozdiely sú aj v používaní karty či hotovosti. Stredoškoláci si z bankomatu odnesú dvakrát vyššiu hotovosť v porovnaní so sumou, ktorú zaplatia kartou v obchodoch. 24 % študentov zase využíva služby elektronického bankovníctva.

Na Slovensku uprednostňujeme domovské bankomaty

Z bankomatov na Slovensku si ľudia vyberajú peniaze v priemere 4 razy do mesiaca, pričom priemerná výška výberu je 140 €. Uprednostňujeme bankomaty svojej domovskej banky, z ktorých si vyberáme častejšie a aj nižšie sumy.

V zahraničí vyberajú hotovosť najčastejšie mladí

V zahraničí si najčastejšie vyberajú hotovosť z bankomatu mladí ľudia vo veku 20 až 30 rokov, pričom priemerný výber je vyše 112 €. Za hranicami si o polovicu častejšie vyberajú hotovosť muži ako ženy.

Mobilom platíme účty čoraz viac

Mobilná aplikácia ČSOB Smartbanking je čoraz populárnejšia, počet prihlásení každým mesiacom stúpa, jeden užívateľ sa do aplikácie prihlási v priemere 15-krát mesačne. Oproti augustu mesačný počet prihlásení vzrástol už o viac ako 50 %.
Prostredníctvom mobilnej aplikácie ľudia aj stále častejšie svoje účty platia, najčastejšie tak už dlhodobo robia v pondelok medzi 10 a 11 hodinou a stúpa aj priemerná suma, ktorú zaplatia, už je to priemerne 60 €.

Stúpa aj využívanie internetového bankovníctva

Aj internetbanking šetrí ľuďom čas a prostredníctvom neho môžu veľa vecí vybaviť z pohodlia domova. Objem transakcií zrealizovaných prostredníctvom elektronického bankovníctva na účtoch ČSOB bol v roku 2012 o 7,63 % vyšší ako v roku 2011.
So Smart účtom môžete súťažiť o nový iPad mini

Klienti, ktorí si v období od 14.1. do 15.3. otvoria v ČSOB Smart účet (Pohoda, Extra Pohoda) v ktorejkoľvek pobočke ČSOB, môžu súťažiť o nový štýlový tablet. Okrem toho môžu získať 50 % zľavu z poplatku za vedenie balíka Pohoda pre svojho blízkeho.

Pohoda
Obsah balíka služieb:
medzinárodná platobná karta VISA Classic alebo MasterCard Standard, platby platobnou kartou v SR a zahraničí výbery z bankomatov ČSOB v SR, služby elektronického bankovníctva, povolené prečerpanie na účte, neobmedzený počet hotovostných vkladov, neobmedzený počet transakcií (prijaté platby, odoslané platby elektronicky, platby na základe trvalých príkazov a súhlasov s inkasom).
  Zľavu 100% z poplatku získate:
  ak je kreditný obrat min. 400 €, zrealizujete min. 1 trvalý príkaz, zrealizujete 1 súhlas s inkasom , priemerný mesačný zostatok je min. 300 €,
   alebo
   ak úspory v ČSOB dosiahnu objem min. 10 000 €,
    alebo
    ak priemerný mesačný zostatok na vašom podnikateľskom konte (Elektron, Plus) je min. 3 000 €, alebo aktívne využívate nový balík služieb Podnikateľské konto.
     Extra Pohoda
     Exkluzívny balík pre náročných klientov, s ktorým za jeden poplatok získate množstvo služieb a neobmedzený počet vybraných transakcií. S Extra Pohodou získate navyše výbery z bankomatov všetkých bánk v SR a zahraničí, cestovné a úrazové poistenie či vlastný obrázok na karte. Aj tento balík máte možnosť využívať bez poplatku.
     Obsah balíka služieb:
     medzinárodná platobná karta VISA Classic alebo MasterCard Standard s vlastným obrázkom a cestovným poistením , platby platobnou kartou v SR a zahraničí, výbery z bankomatov všetkých bánk v SR a SEPA krajinách v mene EUR, služby elektronického bankovníctva, povolené prečerpanie na účte , úrazové poistenie , neobmedzený počet transakcií (prijaté platby, odoslané platby elektronicky a na pobočke, platby na základe trvalých príkazov a súhlasov s inkasom, hotovostné vklady).
      Zľavu 100% z poplatku získate: ak úspory v ČSOB dosiahnu objem min. 15 000 €.

       Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

       Najčítanejšie správy na SME

       Najčítanejšie správy na SME

       Neprehliadnite tiež

       Tlačové správy

       Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku

       Univerzita národného a svetového hospodárstva v Sofii v spolupráci s EU v Bratislave zorganizovali medzinárodnú konferenciu.

       Tlačové správy

       Slováci sú chlebovým národom

       Slováci sú chlebovým národom a až dve tretiny z nás jedia na raňajky chlieb a pečivo.

       Tlačové správy

       Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?

       Pozor na znečisťujúce látky v interiéri.