SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Najlepšia káva v Banskej Bystrici? Poradíme Vám kde ju nájdete

Káva musí byť taká horúca ako bozky dievčaťa v prvý deň, taká sladká ako noci v jej náručí a taká čierna ako kliatby jej mamy, keď sa to dozvie.

Káva musí byť taká horúca ako bozky dievčaťa v prvý deň, taká sladká ako noci v jej náručí a taká čierna ako kliatby jej mamy, keď sa to dozvie. Arabské príslovie ktorým sa riadia personál a majitelia Sun Caffe.

Pokiaľ pre Vás každodenné espresso znamená spôsob života, oázu pokoja a radi si ho vychutnávate lahodnými dúškami, určite zavítajte do Sun Caffe, ktorá sa nachádza nad Europa SC, na hlavnej pasáži smerom na Belveder v priestoroch Mamma centra (Hospice).

Káva je veda a jednoduchosť zároveň

V Sun Caffe to vedia, na správne espresso pesonálu stačia 2 minúty. Dôležité je dať si pozor, aby nevychladlo a šálka bola príjemne teplá. Zrná talianskej kávy Bazzara, ktorú v Sun Caffe používajú, sa melú tesne pred použitím, a tým sa docieli najlepšia aróma. Kvalitné espresso ľahko spoznáte na prvý pohľad, hustejšia pena krásnej jemnej orieškovej farby, intenzívna aróma, hutnejšia konzistencia a intenzívna vôňa. „Po osladení kávy musí cukor jemne klesnúť, po zamiešaní lyžičkou sa opäť vytvorí pena. Hlava každého espressa je chuť a vôňa,"  vysvetľuje Zuzana Lecká, spolumajiteľka kaviarne Sun Caffe. Štandartné espresso s mliečkom maresi a hnedým cukrom v Sun Caffe podávajú za príjemné 1,50 €.

Najdrahšia káva na svete Kopi Luwak už aj v Banskej Bystrci! 

Pre skutočných fajnšmejkrov má Sun Caffe v ponuke aj cibetkovú kávu Kopi Luwak. Kilogram kávy bežne stojí aj cez 1000 USD. Málokto pozná jej tajomstvo, kávové zrná totižto najprv prechádzajú tráviacim traktom cibetky (zviera podobné našej lasici). Cibetka zrná najprv dôkladne prežuje, prehltne a následne vylúči. Cibetka zje vždy len tie najkrajšie zrná, na ne potom v tráviacom trakte pôsobia žalúdočné kyseliny a enzýmy, ktoré kávu fermentujú. Káva z cibetky sa nedá produkovať vo veľkom, pretože zvieratá v zajatí nechcú tieto kávové zrná konzumovať. Napriek tomuto „spôsobu prípravy„ je po káve enormný dopyt, ročne sa jej vyprodukuje obmedzené množstvo. „Naši zákazníci ju opisujú ako mierne korenenú kávu, viacerí v nej cítia dokonca čokoládu alebo chuť rebarbory. Šálku kávy máme v ponuke za 4,90 €, pričom ju bežne nekúpite pod 10 €," dopĺňa Zuzana Lecká, spolumajiteľka Sun Caffe. Zároveň odmieta prezradiť, aké množstvo za týždeň predajú. Prezrádza len že počet predaných šálok Cibetkovej kávy prudko stúpa.

Máte radi čerstvé zákusky? Hľadáte vhodné miesto na firemný večierok alebo rodinnú oslavu? 

Priamo v Sun Caffe majú aj vlastnú výrobňu zákuskov a koláčov, ktoré putujú z pece zákazníkom priamo na stôl. Sacherova torta alebo špecialita  Alžbetina baletka si našli svojich stálych zákazníkov. V súčasnosti Sun Caffe dodáva zákusky do hotelov, reštaurácií a iných kaviarní. Súčasťou kaviarne je aj banketka, pričom celá kaviareň sa dá uzavrieť, napr. pre porady, firemné stretnutia, oslavy, narodeniny alebo aj kary, maximálne však do 20-25 ľudí. Priamo pri kaviarni sa nachádza aj parkovanie zdarma, detský kútik, terasa pre fajčiarov a každé ráno podávajú čerstvé croissanty. Na facebookovskej stránke Sun Caffe sa vždy dozviete aktuálne novinky a počas leta na nej budú prebiehať súťaže o lístky na koncerty a festivaly.  Pokiaľ máte záujem objednať si zákusky priamo z Sun Caffe k vám domov, prípadne do prevádzky, rezervovať si stôl alebo celý priestor, ozvite sa na tel. č. 0903 418 013. Kaviareň Sun Caffe je otvorená pracovné dni od 7:30 do 22:00, počas víkendu od 9:00 do 22:00.

 

Zaujala Vás táto reklama ? Chcete takúto reklamu vo Vašom meste ? Píšte na lucian.rexa@petitpress.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


6 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


21 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


22 h
SkryťZatvoriť reklamu