SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

História Fínskeho fenoménu Suunto

Značka hodiniek Suunto bola založená v roku 1936 Tuomas-om Vohlonen-om. Práve jeho výlety do prírody s tradičným suchým kompasom mu vnukli myšlienku o presnom a spoľahlivom zariadení do divočiny.

V roku 1950 značka Suunto vyrábala predovšetkým poľné a morské kompasy. Spoločnosť v tej dobe exportovala až do 50 krajín po celom svete, vrátane Kanady a Spojených štátov. V roku 1952 sa Helsinky stali hostiteľom olympijských hier a pochodeň, ktorá horela počas, bola práve od spoločnosti Suunto. O pár rokov neskôr, v roku 1957 spoločnosť Suunto začala vyrábať hypsometre, ktoré merali výšky stromov. Roku 1960 predstavili svoj prvý potápačský kompas. Jeden z Britských športových potápačov si skúsil ponor s dovtedy klasickým výrobkom od Suunto a zistil, že prístroj fungoval aj pod vodou. Práve vďaka tomuto iniciatívnemu potápačovi spoločnosť Suunto prišla na ďalší produkt, ktorým môžu disponovať na trhu. V nasledujúcich rokoch záujem a obchod rástol a sním aj novšie zručnosti v elektronike a mechanizme s lepšou presnosťou. V roku 1987 s vývojom počítačových technológií videli tvorcovia budúcnosť v jednoduchosti vypočítania výsledku, či už hĺbky, dĺžky a ďalších potápačských prepočtov, ktoré dovtedy museli absolvovať potápači s tabuľkami. Predovšetkým ide o precíznejšiu bezpečnosť potápačov. Tento "počítač" na zápästí s kompasom Suunto Spyder bol veľkým predpokladom pre dobytie trhu a prevalcovanie konkurencie.

V roku 1998 bol navrhnutý náramkový počítač pre vonkajšie rekreačné použitie. Tu sa výrobcovia zamerali na presné údaje o tlaku vzduchu, nadmorskú výšku, zmenu v počasí, smer trasy a klasický čas. Suunto Vector ukázalo cestu pre budúce generácie vo výrobe náramkových počítačov, ktoré boli vypracované až v roku 2004, kde bol predstavený nový model a to Suunto D9. bol to prvý model, ktorý obsahoval aj potápačské funkcie a rovnako oplýval aj funkciami na out-doorov-é prechádzky. V tom istom roku prišiel na trh aj produkt Suunto T6, ktorý zase meral srdcovú frekvenciu. Suunto T6 bol predchodcom novej kategórie, s ktorou prišla spoločnosť Suunto na trh.

V roku 2007 sa zamerali na fitnes pre ľudí, aby nemuseli doma prepočítavať spálené kalórie a kontrolovať sa skrz tabuľky. Tieto všetky a mnohé iné funkcie sa snažili vývojári skombinovať do hodiniek Suunto. V tom istom roku predstavili na trhu aj nové modelové rady pred out-door-ových športovcov s množstvom funkcií ako napríklad výškomer, barometer, alebo kompas. Tieto funkcie obsahovali hodinky Suunto Core a Suunto Lumi, ktoré boli ocenené cenami "Best of the Best"(najlepšie z najlepších) a rovnako aj cenou reddot, ktorá je za najlepší dizajn.

V roku 2009 priniesli na trh model HelO2. Boli to prvé potápačské hodinky, ktoré kalkulovali s potápačovými plynmi, ako napríklad Trimix, Nitrox a Kyslík. Model bol určený výhradne pre technických potápačov hĺbkový ponor.
Dnes je Suunto absolútnym a bezkonkurenčným výrobcom športových a potápačských hodiniek na celom svete. Športy ako sú horolezectvo, turistika, potápanie, plachtenie, yachting, golf, lyžovanie sú s hodinkami Suunto ľahšími a predovšetkým bezpečnejšími športami.
Centrálna spoločnosť sídli vo Fínsku v meste Vantaa. Firma zamestnáva viac ako 500 zamestnancov a distribuuje svoje výrobky po celom svete už do viac ako 100 krajín. Spoločnosť je dcérskou spoločnosťou Helsinki, založenou Amer Sports Corporation so značkami ako sú Wilson, Salomon, Atomic, Precor, Arc'teryx a Mavic.


Aj tento Fínsky hit môžete nájsť na stránke TIMESTORE.CZ, kde Vám ponúkame aj mnohé iné modelové rady a radi zodpovieme Vaše otázky.


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  5. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  6. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  7. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  2. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  3. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  4. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Musí veda odpovedať na všetky naše otázky?
  8. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 18 180
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 9 824
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 4 800
  4. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 3 825
  5. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 3 719
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 447
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 2 050
  8. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 1 829
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Projekt už prekročil dôležitý míľnik – celkovo už bolo vysadených viac ako 670 tisíc stromčekov.


3 h

Štátny dozor neidentifikoval žiadne porušenie legislatívy.


8 h

UCED oslavuje 10 rokov rastu a je úspešným hráčom na trhu.


INZERCIA 23. apr

Na riešenia Norberta Schillinga sa spoliehajú nemocnice, banky i výrobné závody.


INZERCIA 22. apr
SkryťZatvoriť reklamu