SME
Utorok, 17. september, 2019 | Meniny má Olympia
INZERCIA

Gynekologické zápaly – hormonálna nerovnováha u žien I.

Gynekologické zápaly, mykózy, plesne, kvasinkové infekcie, myómy, cysty, endometrióza, či ďalšie, často ešte závažnejšie problemy, to všetko má často príčinu práve v hormonálnej nerovnováhe.

Gynekologické zápaly, mykózy, plesne, kvasinkové infekcie, myómy, cysty, endometrióza, niektoré druhy neplodnosti či ďalšie, často ešte závažnejšie problemy, to všetko má často príčinu práve v hormonálnej nerovnováhe.

Hormonálnu nerovnováhu u žien vyvoláva pravidelné kolísanie hladiny najdôležitejšieho ženského hormónu estrogénu či už počas aktívnej činnosti ženských orgánov alebo s nástupom menopauzy. Hormonálna nerovnováha potom vedie v organizme k množstvu problémov, s ktorými tisíce žien každodenne bojujú.

Mnohí z nás nevedia, že riešenie je často pomerne jednoduché a je nám dosah ruky, pretože sa nachádza v prírode. Niektoré rastlinky obsahujú takzvané fytoestrogény, látky, ktoré majú podobné účinky ako hlavný ženský hormón estrogén. Dodaním do organizmu týchto látok dochádza v organizme k pomerne rýchlej stabilizácii vnútorného prostredia a tým aj odstráneniu hlavnej príčiny problémov.

Najvhodnejšou a najúčinnejšou formou užívania týchto byliniek je forma macerátov, čiže tinktúr z bylín alebo tinktúr z púčikov rastlín, ktoré umožňujú nielen jednoduché pravidelné užívanie, ale aj mimoriadne vysokú účinnosť. Najúčinnejšia forma fytoterapie to sú tinktúry z púčikov rastlín, ktorú poznáme pod menom gemmoterapia (z latinského gemmos – púčik). Rastlinky sa macerujú v liehu niekoľko mesiacov, ktorý z nich za toto obdobie vytiahne maximum zdraviu prospešných látok.

Najväčšia slovenská bylinkáreň www.zdravysvet.sk zastupuje na Slovensku jednu z najznámejších českých bylinkárok pani Mgr. Podhornú, ktorá ako prvá v strednej Európe začala gemmoterapeutiká pred rokmi vyrábať. Jej firma Naděje je najznámejšou českou bylinkárskou firmou. Pani Mgr. Podhorná na Zdravom svete vedie aj bylinkársku zdravotnú poradňu gemmoterapie, kde s ňou môžete vaše problémy skonzultovať. V našej poradni však môžete nájsť aj množstvo už zodpovedaných zdravotných diagnóz, na ktoré už pani magistra odpovedala a ktoré môžu pomôcť aj vám k opätovnému návratu k zdraviu.

Dnes sa budeme venovať gynekologickým zápalom.

Ako sme už povedali, sprievodným javom pri hormonálnej nerovnováhe sú časté gynekologické zápaly.

Pri akejkoľvek nerovnováhe napádajú citlivé ženské orgány kvasinky a rôzne mykózy a tie potom môžu vyvolať rôzne druhy zápalov.

Osvedčeným prostriedkom tu je extrakt z plamienky zamatovohlúbikovej T35 či tinktúra z grapefruitového semienka T11, ktoré sa dokážu vysporiadať s kvasinkami či mykózami a spolu s ďalšími výťažkami z bylín či púčikov, dokážu znovu navrátiť zdravie žene.
Veľmi zaujímavou základnou tinktúrou na stabilizáciu hormónov je Femina T9, je to zmes bylín určená pre ženy, ktorá slúži ako základ k ďalšej liečbe. Často vystačia ženy po využití špeciálne zostavenej kúry s užívaním len tejto jednej bylinnej tinktúry.

Femina T9 sa dá aj veľmi dobre kombinovať aj s ďalšími ženskými bylinkami, najmä ostružinou malinovou P31, ktorá upravuje hormonálnu sekréciu, má účinok podobný ženským hormónom, v zmesi čierna ríbezľa - ostružina malinová P10 upravuje endokrinnú rovnováhu, pôsobí proti ovariálnym cystám, poruchám menštruácie a tlmí pošvové zápaly.

Nesmieme na tomto mieste zabudnúť ani na Kapucínku P30, ktorá ako prírodné antibiotikum je vhodná tinktúra v prípade bakteriálnych zápalov.

Veľmi vhodné pri akýchkoľvek problémoch sú dlhoročne overené zostavy - kombinácie tinktúr, tzv kúry z tinktúr našej pani bylinkárky, ktoré sú vyskúšané stovkami spokojných žien.

Základnou všeobecnou kúrou na gynekologické zápaly, to je kúra K04

byliny: plamienka zamatovohlúbiková T35, jarabina vtáčia T15, púčiky: breza P2, čierna ríbezľa - ostružina malinová P10

alebo ďalšia kombinácia:

byliny: plamienka zamatovohlúbiková T35, grapefruitové semienko T11, femina T9, , púčiky: čierna ríbezľa - ostružina malinová P10, kotvičník P56

Mnohé z vás poznajú vynikajúcu bylinku kotvičník zemný P56 ako prostriedok na stabilizáciu mužských hormónov. Kotvičník však stabilizuje hormóny u oboch pohlaví, takže je významnou bylinkou aj pre ženy pri horeuvedených problémoch.

Veríme, že bylinky, ktoré sme vám dnes predstavili, výrazne pomôžu mnohým z vás k odstráneniu vašich zdravotných problémov. Dnes sme sa zamerali na konkrétne bylinky, v ďalších článkoch tému hormonálnej nerovnováhy rozšírime a budeme sa venovať aj stravovaniu, pretože je veľmi dôležité pri udržiavaní správneho pH organizmu.

Onedlho vám predstavíme ďalšie bylinky z gemmoterapie. Na budúce sa budeme konkrétnejšie venovať mykózam, plesniam, chlamídiám a kvasinkám.

Ing. Pavol Machnič www.zdravysvet.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce

Spoločnosť dm drogerie markt pokračuje už piaty rok v najväčšej iniciatíve na podporu dobrovoľníctva pod názvom dm {spoločne}.

Tlačové správy

Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!

Na frankfurtskom autosalóne sa predstavil nový model Volkswagenu, ktorý je pre značku jedným z najdôležitejších v histórii.

Tlačové správy

Na hrúbke záleží. Aj dva centimetre rozhodujú

Stále viac sa hovorí o vplyve vnútorného vzduchu a stavebných materiálov na naše zdravie.