INZERCIA

Mykózy, chlamýdie, candida – hormonálna nerovnováha u žien II.

Po gynekologických zápaloch sa budeme dnes zaoberať problémami ako sú mykózy, chlamýdie, candida albicans, ktoré zväčša po gynekologických zápaloch napádajú oslabené ženské orgány.

Po gynekologický zápaloch sa budeme dnes zaoberať problémami ako sú mykózy, chlamýdie, candida albicans, ktoré zväčša po gynekologických zápaloch napádajú oslabené ženské orgány.

Pokiaľ je organizmus v rovnováhe, imunitný systém sa vie vysporiadať s väčšinou vonkajších i vnútorných problémov, s ktorými prichádza organizmus do styku.  Hormonálna nerovnováha má zásadný vplyv na primárny metabolizmus a pH organizmu.

Väčšina liečby v západnej medicíne je však zameraná na následok a ženy sú tak v nekonečnom kolotoči problémov, z ktorého je len veľmi ťažké vystúpiť.

Preto najvhodnejším postupom je súčasné pôsobenie liečby na úrovní príčiny – najlepšie tinktúrami z púčikov rastlín na harmonizáciu hormónov a taktiež následku – bylinkami, ktoré majú protiplesňové, antimykotické, či antibakteriálne pôsobenie. Tu taktiež odporúčame gemmoterapiu k kombinácii spolu s rôznymi hydrofilnými olejmi na vonkajšie použitie.

Podľa toho aký je závažný problém, volíme liečbu buď jednotlivými tinktúrami alebo pri dlhodobejších problémoch liečbu tzv. kúrami z tinktúr, kde sú naskladané jednotlivé tinktúry a užíva sa viacero tinktúr z gemmoterapie súčasne.

Odporúčaná kúra na plesne, mykózy a candidu

tinktúry z bylín : plamienka zamatovohlúbiková T35, jarabina vtáčia T15, cesnak medvedí T4, tinktúry z púčikov : čierna ríbezľa - malina P10, šišák bajkalský P69, nechtík P32, dub P12,

jednoduchšia kombinácia zameraná viac na úpravu hormónov:

byliny: femina T9, plamienka T35  púčiky: čierna ríbezľa - malina P10

Pri chlamýdiach:

byliny: plamienka zamatovohlúbiková T35, chlamysan SV2, púčiky: brusnica P53,

Na vonkajšie použitie odporúčame hydrofilný olej Fema, alebo intímny gél Fema. Vhodný je aj sedací bylinkový kúpeľ od Naděje.

Zaujímavou alternatívou pri mykózach je aj kokosový olej, ktorý má antifungicídne účinky.

Nezabúdajme, že podstatný vplyv na rovnováhu vnútorného prostredia má strava. Dôležité je, aby ste zásaditou potravou pomáhali vyrovnávať kyslé prostredie, ktoré je spôsobené súčasným životným štýlom.  Na vyrovnanie pH organizmu sú výborné napr. zelené potraviny a umeboshi.

Dúfame, že tieto informácie pomôžu mnohým ženám pri návrate k zdraviu.

Na budúce sa budeme venovať cystám a myómom.

Ing. Pavol Machnič, www.zdravysvet.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva

Technologickí lídri už majú jasno v tom, čo bude vládnuť svetu IT v roku 2019.

Tlačové správy

Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny

Jarné prázdniny sú ideálne na spoločnú dovolenku so zábavou špeciálne pre deti.

Tlačové správy

Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018

13. ročník vyhodnotenia a udeľovania Ceny Združenia pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva ABF Slovakia Bakalár 2018

Tlačové správy

Jedli ste už ružovú čokoládu?

Do rodiny horkej, mliečnej a bielej čokolády pribúda po 80 rokoch nový člen