SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Vieme, ako znížiť nehodovosť na cestách

Približne 30% dopravných nehôd je zapríčinených nedostatočnými šoférskymi zručnosťami. Bezpečnosť na cestách tak vo veľkej miere závisí od toho, ako dokážeme riešiť krízové situácie.

Približne 30% dopravných nehôd je zapríčinených nedostatočnými šoférskymi zručnosťami. Bezpečnosť na cestách tak vo veľkej miere závisí od toho, ako dokážeme riešiť krízové situácie.

Najdôležitejšie je jazdiť zodpovedne a predvídavo. Na šoférovanie sa maximálne sústrediť a vyvarovať sa rôznym rušivým vplyvom, ako je telefonovanie, prepínanie hudby či dokonca „esemeskovanie“. Každý vodič by mal totiž na podnet v premávke zareagovať do jednej sekundy, no ak pri šoférovaní vykonáva rôzne iné činnosti, čas reakcie sa značne predĺži.

Bezpečnosť  na cestách je aj v záujme poisťovne Genertel. „Snažíme sa o neustále vzdelávanie vodičov a znižovanie nehodovosti. Preto sme pre širokú verejnosť pripravili súťaž o 10 poukazov na kurz bezpečnej jazdy  v Driving Academy“, prezrádza Miroslav Chovan, riaditeľ poisťovne.

Nie je dôležitá len rýchlosť

Rýchlosť reakcie v nečakanej krízovej situácii je dôležitá a veľakrát rozhoduje o počte dopravných nehôd. Dobrý šofér by však nemal mať svoje reakcie len rýchle, ale predovšetkým správne. V niektorých štátoch zaviedli povinné kurzy bezpečnej jazdy pre všetkých nových šoférov. Podarilo sa im tak zvýšiť bezpečnosť na cestách, čím znížili nehodovosť asi o 30%.

Zlepšite si šoférske zručnosti

Kurzy bezpečnej jazdy je možné absolvovať aj na Slovensku. Pripravia vás na to, ako predísť vzniku krízových situácií, zlepšíte svoje šoférske zručnosti a naučíte sa, ako správne zareagovať v prípade nečakanej krízovej situácie.

Priemerný vodič vraj dokáže zvládnuť len 5% krízových situácií. Cieľom kurzu bezpečnej jazdy je zvládnutie štyroch základných krízových situácií: krízové brzdenie, vyhýbavý manéver, nedotáčavý a pretáčavý šmyk. Po absolvovaní takéhoto kurzu bude vodič vedieť, čo robiť napríklad v prípade, že mu do cesty vbehne zver.

Vyhrajte kurz bezpečnej jazdy

Keďže nehodovosť v zimných mesiacoch stúpa, poisťovňa Genertel sa rozhodla podporiť bezpečnosť na cestách. V spolupráci s Driving Academy pripravila súťaž, do ktorej sa môže zapojiť každý, kto si vypočíta cenu PZP na stránke poisťovne. Akonáhle zadáte svoje údaje a zobrazí sa vám kalkulácia ceny, automaticky budete zaradení do súťaže o 10 poukazov na kurz bezpečnej jazdy v Driving Academy.

Chcem hrať o kurz bezpečnej jazdy.

smykajuce_sa_auto_490x327-r375.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu