INZERCIA

Mobilný ekonomický systém

Každý živnostník a podnikateľ si isto vie predstaviť koľko času a starostí by si ušetril, ak by mal prístup k svojmu ekonomickému systému kedykoľvek a odkiaľkoľvek prostredníctvom internetu.

Nároky na mobilitu dnes stále rastú. Je to najmä vďaka novým možnostiach, ktoré so sebou prinášajú obľúbené tablety a smartfóny.
Každý živnostník a podnikateľ si isto vie predstaviť koľko času a starostí by si ušetril, ak by mal prístup k svojmu ekonomickému systému kedykoľvek a odkiaľkoľvek prostredníctvom internetu.
Pozrime sa teda v skratke na to, čo je možné dnes na Slovensku v tomto smere využiť.

Klasický ekonomický systém

Klasický ekonomický systém, ako napríklad programy Kros, predstavuje riešenie na používanie ktorého musíte mať počítač s operačným systémom Windows. Ďalej musíte mať program nainštalovaný priamo vo svojom počítači a dáta si spracovávať sami alebo si ich importovať v prípade potreby zo zálohy, ktorú Vám poslala Vaša účtovníčka.

Ďalšou možnosťou ako sa k dátam dostať je mať sieťovú verziu, ktorá je samozrejme drahšia a ku ktorej sa dostaneme, keď ste vo firemnej sieti. Vybudovanie spoľahlivej firemnej siete si vyžaduje určitú finančnú investíciu, ale tú využijete aj na iné potreby ako iba na prístup k ekonomickému systému. Stále Vám to ale neposkytuje prístup k ekonomickému systému, ak ste mimo firmy. Na to musíte investovať ďalšie peniaze a vybudovať VPN, tzv. virtuálnu privátnu sieť.
Inou alternatívou je používanie vzdialeného pripojenia. Na jeho prevádzku potrebujete investovať peniaze do nákupu nového hardvéru a nových licencií, takže zasa Vás to bude niečo stáť.
Keď to zhrnieme, tak klasický ekonomický systém, ako je napríklad Kros, Vám umožní prístup k jeho dátam prostredníctvom internetu, ale musíte si na sprevádzkovanie takého riešenia priplatiť.
Pokiaľ uvažujete, že by ste radi na cestách používali tablet alebo smartfón a na ňom sa dostali k údajom klasického ekonomického systému, akým je napríklad Kros, tak to v súčasnosti možné nie je.

Online ekonomický systém

Online ekonomické systémy, akým je napríklad Humanet, sú mladšou alternatívou ku klasickému ekonomickému softvéru. Tieto systémy sa vyznačujú vysokou mierou mobility a flexibility a v plnom rozsahu pokrývajú nároky na prevádzku mobilného ekonomického systému, ktorý zahŕňa ako jednoduché, tak aj podvojné účtovníctvo.
Online ekonomický systém nemusíte nikdy inštalovať. Používate ho rovnako ako ktorúkoľvek inú internetovú stránku. Online ekonomické systémy, ako napríklad Humanet, fungujú na rovnakom princípe ako internetové bankovníctvo. Na prácu s ním Vám stačí pripojenie do internetu a nemusíte budovať žiadne VPN alebo vzdialené pripojenia.
Na prácu v online ekonomickom systéme môžete používať počítač s operačným systémom Windows, ale aj Mac, či Linux. Rovnako dobre je vhodný aj tablet a aj so smartfónom sa k svojim dátam dostanete kedykoľvek potrebujete.
Online ekonomický systém Vám ponúka oveľa vyššiu úroveň mobility v porovnaní s klasickým ekonomickým systémom a pritom Vás nestojí o nič viac.
Prvým a najpoužívanejším online ekonomickým systémom je dnes na Slovensku riešenie s názvom Humanet, ktoré môžete okamžite začať používať alebo bezplatne otestovať na adrese http://www.humanet.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

BILLA Slovensko zavádza nové ekologickejšie tašky

Spoločnosť BILLA Slovensko uvádza v týchto dňoch do svojich predajní ekologické plastové a papierové tašky.

Tlačové správy

Študenti architektúry SvF STU predstavili návrh obnovy paláca

Študenti Stavebnej fakulty STU - Bc. M. Prášilová, Bc. A. Škodak, Bc. T. Tŕnik predstavili širšej verejnosti návrhy obnovy paláca.

Tlačové správy

Naše finančné družstvo - vlastnené bežnými ľuďmi

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 13. vydanie.

Tlačové správy

Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu

Lanovkové prepojenie Hrebienka so Skalnatým Plesom zapadá do systému ekologickej integrovanej dopravy v Tatrách.