SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip
INZERCIA

V lete dovolenkujeme radšej ako v zime

Na zimné dovolenky chodíme menej ako na letné Častejšie si však na ne požičiavame

Na zimné dovolenky chodíme menej ako na letné. Častejšie si však na ne požičiavame

Túto zimu sa na dovolenku vyberie iba 20 % Slovákov. Letnú si pri tom dopriala takmer polovica z nás. Najčastejšie vynechávame zimné dovolenky kvôli finančným dôvodom (33 %) a preto, že sa nevenujeme zimným športom (14 %).


„Väčšina Slovákov si môže dovoliť iba jednu dovolenku ročne a vyberú si radšej letnú ako zimnú. 97 % letných dovoleniek je hradených z úspor. Na zimnú má vlastné zdroje menej dovolenkujúcich, 10 % využíva pôžičky,“
povedal Marek Tomeš, špecialista na prieskumy Prima banky.

Na zimné dovolenky nechodí vôbec 9 % oslovenej populácie. Letné dovolenky pritom pravidelne vynecháva iba 1% všetkých opýtaných.

Hlavným účelom zimných dovoleniek sú jednoznačne zimné športy (57 %). Na ďalších priečkach sa zhodne s 10 % preferencií umiestnili turistika a prechádzky, trávenie času s rodinou, wellness a kúpele, zábava a oslavy.

73 % dovolenkujúcich v zime preferuje týždňové dovolenky. Predĺžené víkendy sú obľúbené len u 17 % dovolenkujúcich. 10 % si dopraje dovolenku dlhšiu ako jeden týždeň.

Svoju zimnú dovolenku v sezóne 2012/2013 absolvuje v zahraničí 25 % z nás. Počas zimnej dovolenky zvyknú Slováci minúť na osobu približne 400 eur.

Výsledky vyplývajú z telefonického prieskumu, ktorý pre Prima banku vypracovala agentúra 2muse.

Prima banka Slovensko, a.s., pôsobí na trhu od roku 1993. Je jednotkou na trhu v poskytovaní služieb pre mestá a obce. V súčasnosti sa zameriava najmä na rozvoj retailového bankovníctva. V súlade s touto dlhodobou stratégiou zvyšuje dostupnosť služieb pre klientov rozširovaním siete pobočiek a bankomatov. S počtom obchodných miest 81 je piatou najväčšou bankou na Slovensku. Jej klienti majú k dispozícii 137 bankomatov. Pri svojich produktoch a procesoch sa zameriava najmä na jednoduchosť, rýchlosť a výhodnosť.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta

Nestihli ste ešte dovolenku? Vyberajte si z lákavých ponúk na konci sezóny.

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.