INZERCIA

Stévia cukrová - PRÍRODNÉ SLADIDLO

Stévia cukrová je vhodným sladidlom pre osoby s cukrovkou, vyznačuje sa silným fytoncídnym (antibakteriálnym) účinkom. Je nekalorickým sladidlom, až 300x sladším ako sacharóza.

Stévia cukrová (Stevia rebaudiana)


Využívaná časť: vňať, listy
Je vhodným sladidlom pre osoby s cukrovkou, vyznačuje sa silným fytoncídnym (antibakteriálny) účinkom. Je nekalorickým sladidlom, až 300x sladším ako sacharóza.
Využíva sa na prípravu kloktadla, k liečbe nehojacích sa rán, bércových vredov, pôsobí priaznivo proti zubnému kazu a tiež močopudne.

PESTOVANIE

Najjednoduchšie pestovanie tejto trvácej tropickej rastliny z čeľade astrovitých je v byte v črepníku, alebo vo fóliovníku. Plytko koreniaca stévia si vyžaduje pravidelnú zálievku. Vyhovujú jej ľahké pôdy s pH 4,5-5 ale znesie aj pH 6,5-7,5. Ľahké pôdy treba obohatiť o humus.

Voľne v záhrade sa stévia vysádza po 15. máji, keď nehrozia neskoré mrazy. Sadenica by mala mať výšku 8-14 cm a na steblách počet listov 8-14. Na zálievke nešetríme, rastlinke dáme pol litra vody. Do črepníka sa sadí iba jedna rastlina.
Stévia sa pestuje pre svoje intenzívne sladké listy. Najvyšší obsah sladkých zlúčenín je tesne pred začiatkom kvitnutia. S tým treba rátať aj pri pestovaní v črepníku, po odkvitnutí sa obsah sladkých zlúčenín znižuje. Odrezané listy sa rozložia v tenkej vrstve, nesušia sa na slnku, lebo zhnednú.

Stévia cukrová je aktuálne v ponuke na http://www.kvetyazahrada.sk/shop/detail.php?tid=251.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Events you should not miss during your visit in Bratislava

For anyone looking to spend their summer in Bratislava, there is a great time to be had.

Tlačové správy

Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci

Tepelné rozvody na sídlisku v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci prejdú v najbližšom období významnou modernizáciou.

Tlačové správy

Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!

V atraktívnom dúbravskom projekte Čerešne living sa začala druhá fáza predaja bytov. S ňou súvisí niekoľko dôležitých noviniek!

Tlačové správy

Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramov vďaka 3D Chili

Konečne si splníte svoje sny o plochom brušku a štíhlom páse vďaka novému systému založenom na zdravom chudnutí bez jojo efektu!