SME
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Senzácia! Odmietla znížiť ceny a zvíťazila nad gigantom!

Úspech mladej podnikateľky z Košíc! Reálne dôkazy o tom, ako poctivosť a sila marketingu vedia víťaziť nad lacnou konkurenciou.

Úspech mladej podnikateľky z Košíc! Reálne dôkazy o tom, ako poctivosť a sila marketingu vedia víťaziť nad lacnou konkurenciou.

Ak ste malý alebo stredný podnikateľ a konkurencia sa snaží vaše ceny stlačiť až k zemi, prečítajte si tento pozoruhodný príbeh zo života jedného z nás. Uvidíte, že jediný dobrý nápad  a  kreativita dokážu byť silnejšie ako marketingový buldozér obrovskej firmy.

Maya je mladá a šikovná podnikateľka, už roky prevádzkuje svoj kadernícky salón  v Košiciach. Má vybudovanú vďačnú klientelu, ľudia k nej chodia radi. Nie je najlacnejšia, ale všetci oceňujú profesionálny prístup personálu, čistotu, príjemné prostredie a kvalitnú prácu.

Zákazníci sú objednávaní na presný čas, nikdy nie je potrebné čakať dlhšie ako pár minút. Zamestnáva najlepšie kaderníčky v meste a nálada v jej salóne je vždy veselá.

V jeden deň však Maya dostala nepríjemnú správu. Veľkú budovu oproti jej salónu kúpila veľká spoločnosť, ktorá prevádzkuje sieť kaderníctiev po celom Slovensku.

Jej obavy sa naplnili, keď sa tu približne o mesiac naozaj otvorilo kaderníctvo. To najhoršie ju čakalo po odhalení firemnej tabuly konkurencie, na ktorej stálo: Strihanie len za 1 Euro!

Ich stratégia bola jasná -  dampingovými cenami zničiť menší salón.

Mayu to takmer zlomilo. Smutne pozerala ako jej najlepší klienti pomaly odchádzajú ku konkurencii. Jej kalendár už nebol plný, nálada v podniku klesala a Maya horlivo rozmýšľala ako ďalej.

Ak zníži ceny aj ona, musí prepustiť niekoľkých zamestnancov. Ak ich prepustí, už nebude vedieť vykonávať kvalitnú prácu. Môže sa rozlúčiť s upratovačkou a jej prácu bude vykonávať sama. Nuž, ale kvôli tomu predsa nezačala podnikať...

Medzi klientmi mala aj starého známeho,  strýka Martina. Strýko Martin už desaťročia vyrába firemné tabule a keď si vypočul, aké trápenie Maya práve prežíva, povedal jej: 

Neboj sa Mayka, na budúci týždeň ti spravím novú tabuľu a uvidíš, že všetko bude v poriadku.

Týždeň prešiel a Maya trochu neveriacky, ale zvedavo čakala na strýka Martina. Keď sa objavil vo dverách, ukázal jej novú tabuľu. Od návalu šťastia sa takmer rozplakala, skočila strýčkovi okolo krku a z toľkej radosti ho vybozkávala na obe líca.

Novú tabuľu ešte v ten deň vyvesili!

Na druhý deň sa stal zázrak. Ľudia, ktorí mali nasmerované ku konkurencii, si prezreli tabuľu, a vybrali sa k Mayi. Stará klientela sa pomaly, ale isto vracala - niekedy pobavene, niekedy so zahanbeným úsmevom.

Mayine kaderníctvo odrazu znovu prekvitalo, jej tabuľa sa stala populárnou a onedlho mala viac klientov ako predtým.

Konkurencia naproti ostala takmer prázdna. Unudené pracovníčky sa urazene dívali cez cestu na jej útulný a opäť veľmi úspešný salón.

O tri mesiace konkurenčné kaderníctvo zatvorili. Kreativita a dobrý nápad zvíťazili nad lacnou konkurenciou a dampingovými cenami!

Čo pôsobilo túto zmenu? Aký text bol uvedený na tabuli?

Kliknite, a spoznajte vetu, ktorá spravila obrovskú zmenu a zachránila Mayu pred krachom!

Dokončenie príbehu a darčekovú knihu Kreatívny marketing – skutočné príbehy z reálneho života  v limitovanom množstve nájdete na stránke: www.internet-marketing.sk

Kliknite teraz!

im-odhalit-tabulu-dotextu (2)-r525.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


1 h
Ako aktualizovať radary, firmvér alebo jazyk hlasu?

Ako aktualizovať radary, firmvér alebo jazyk hlasového upozornenia v autokamere MIO? Pozrite si toto inštruktážne video:


2 h

Tesco has strengthened its ambition to tackle climate change by announcing a new group-wide, net-zero target for its operations.


9 h
Skryť Zatvoriť reklamu