SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Senzácia! Odmietla znížiť ceny a zvíťazila nad gigantom!

Úspech mladej podnikateľky z Košíc! Reálne dôkazy o tom, ako poctivosť a sila marketingu vedia víťaziť nad lacnou konkurenciou.

Úspech mladej podnikateľky z Košíc! Reálne dôkazy o tom, ako poctivosť a sila marketingu vedia víťaziť nad lacnou konkurenciou.

Ak ste malý alebo stredný podnikateľ a konkurencia sa snaží vaše ceny stlačiť až k zemi, prečítajte si tento pozoruhodný príbeh zo života jedného z nás. Uvidíte, že jediný dobrý nápad  a  kreativita dokážu byť silnejšie ako marketingový buldozér obrovskej firmy.

Maya je mladá a šikovná podnikateľka, už roky prevádzkuje svoj kadernícky salón  v Košiciach. Má vybudovanú vďačnú klientelu, ľudia k nej chodia radi. Nie je najlacnejšia, ale všetci oceňujú profesionálny prístup personálu, čistotu, príjemné prostredie a kvalitnú prácu.

Zákazníci sú objednávaní na presný čas, nikdy nie je potrebné čakať dlhšie ako pár minút. Zamestnáva najlepšie kaderníčky v meste a nálada v jej salóne je vždy veselá.

V jeden deň však Maya dostala nepríjemnú správu. Veľkú budovu oproti jej salónu kúpila veľká spoločnosť, ktorá prevádzkuje sieť kaderníctiev po celom Slovensku.

Jej obavy sa naplnili, keď sa tu približne o mesiac naozaj otvorilo kaderníctvo. To najhoršie ju čakalo po odhalení firemnej tabuly konkurencie, na ktorej stálo: Strihanie len za 1 Euro!

Ich stratégia bola jasná -  dampingovými cenami zničiť menší salón.

Mayu to takmer zlomilo. Smutne pozerala ako jej najlepší klienti pomaly odchádzajú ku konkurencii. Jej kalendár už nebol plný, nálada v podniku klesala a Maya horlivo rozmýšľala ako ďalej.

Ak zníži ceny aj ona, musí prepustiť niekoľkých zamestnancov. Ak ich prepustí, už nebude vedieť vykonávať kvalitnú prácu. Môže sa rozlúčiť s upratovačkou a jej prácu bude vykonávať sama. Nuž, ale kvôli tomu predsa nezačala podnikať...

Medzi klientmi mala aj starého známeho,  strýka Martina. Strýko Martin už desaťročia vyrába firemné tabule a keď si vypočul, aké trápenie Maya práve prežíva, povedal jej: 

Neboj sa Mayka, na budúci týždeň ti spravím novú tabuľu a uvidíš, že všetko bude v poriadku.

Týždeň prešiel a Maya trochu neveriacky, ale zvedavo čakala na strýka Martina. Keď sa objavil vo dverách, ukázal jej novú tabuľu. Od návalu šťastia sa takmer rozplakala, skočila strýčkovi okolo krku a z toľkej radosti ho vybozkávala na obe líca.

Novú tabuľu ešte v ten deň vyvesili!

Na druhý deň sa stal zázrak. Ľudia, ktorí mali nasmerované ku konkurencii, si prezreli tabuľu, a vybrali sa k Mayi. Stará klientela sa pomaly, ale isto vracala - niekedy pobavene, niekedy so zahanbeným úsmevom.

Mayine kaderníctvo odrazu znovu prekvitalo, jej tabuľa sa stala populárnou a onedlho mala viac klientov ako predtým.

Konkurencia naproti ostala takmer prázdna. Unudené pracovníčky sa urazene dívali cez cestu na jej útulný a opäť veľmi úspešný salón.

O tri mesiace konkurenčné kaderníctvo zatvorili. Kreativita a dobrý nápad zvíťazili nad lacnou konkurenciou a dampingovými cenami!

Čo pôsobilo túto zmenu? Aký text bol uvedený na tabuli?

Kliknite, a spoznajte vetu, ktorá spravila obrovskú zmenu a zachránila Mayu pred krachom!

Dokončenie príbehu a darčekovú knihu Kreatívny marketing – skutočné príbehy z reálneho života  v limitovanom množstve nájdete na stránke: www.internet-marketing.sk

Kliknite teraz!

im-odhalit-tabulu-dotextu (2)-r525.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Úprava osobného motorového vozidla

Zníženie podlahy v osobnom automobile je ideálnou úpravou pre prepravu telesne postihnutých osôb sediacich na invalidnom vozíku.

Bezbariérové vozidlo pre vozičkára Fiat Doblo
Tlačové správy

Important information for Brazilians living in Slovakia

Take action to receive information about the elections in Brazil and the Embassy of Brazil's activities.

Tlačové správy

Prečo sú dnes ryby také dôležité?

Vitamín D je pre ľudský organizmus prospešný na viacerých frontoch.