SME
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky
INZERCIA

EcoPoint ziskava nájomníkov do zelených kancelárií

EcoPoint Office Center na Magnezitárskej ulici je ešte len vo výstavbe a už úspešne získava nájomníkov do svojich kancelárií

EcoPoint Office Center na Magnezitárskej ulici je ešte len vo výstavbe a už úspešne získava nájomníkov do svojich kancelárií. Prvá budova, ktorá má byť dokončená v auguste 2013, je obsadená na viac ako 60 %. Na naše otázky nám odpovedal zástupca nemeckého investora Rastislav Badalík.

 

Čo považujete za hlavné faktory úspešnosti projektu Eco-Point?


Náš projekt sme koncipovali odlišne od konkurencie. Nesústredili sme sa na centrum mesta, ale na okrajovú, dopravne veľmi dobre dostupnú a viditeľnú lokalitu pri vstupe od Prešova. Nájomcovia sa chcú vyhnúť neustálym dopravným zápcham v centre Košíc, kde sú každodenné problémy s parkovaním už aj mimo obdobia nákupných horúčok. Stretol som sa už aj s názorom manažérov, že nechcú, aby sa ich zamestnanci počas pracovnej doby alebo obedňajších prestávok chodili rozptyľovať do susediacich nákupných centier. Ďalšou výhodou je blízkosť Prešova, a to z pohľadu získavania dodatočnej pracovnej sily.

 

Váš projekt sa odlišuje nielen polohou, ale aj tým, že EcoPoint je jedna z prvých zelených nízkoenergetických budov na Slovensku. V čom je odlišná od nových moderných business centier?


Využívame nové moderné technológie v takom rozsahu, v akom na Slovensku ešte neboli použité. Ako primárny zdroj tepla a chladu využívame 30 kusov 130 m hlbokých geotermálnych vrtov pod každou budovou. Podarilo sa nám znížiť náklady na kúrenie a chladenie oproti  moderným kancelárskym budovám o 70 %. Nájomcovia tak získajú nadštandardné pracovné prostredie. Prejaví sa to na spokojnosti ich zamestnancov, ktorým sme vytvorili optimálnu tepelnú, akustickú a svetelnú pohodu a pritom budú platiť za prevádzkové náklady o 1 – 1,5 EUR/m2 menej ako u konkurencie.


O vplyve kvality pracovného prostredia na zamestnanca sa hovorí pomerne často. Nejde len o módnu vlnu?Súčasný moderný človek strávi v budovách takmer 90 % svojho času. Viac štúdií dokazuje, že ak pracujete v zdravom pracovnom prostredí (tzv. zelených kanceláriách), zvyšuje sa vaša produktivita, ale hlavne sa zvyšuje vaša kreativita o viac ako 50 %! Znižuje sa fluktuácia, práceneschopnosť, chorobnosť, ľudia sú menej podráždení, nemajú alergie, lepšie znášajú stres. Napríklad v IT sektore tvoria personálne náklady až 80 % z celkových nákladov firmy. Takže šetriť na pracovnom prostredí sa naozaj nevypláca.

 

Koľko prináša štvorcových metrov kancelárskych plôch?

 

Celkovo ide o viac ako 16 000 m² kancelárií. Projekt sme rozdelili na tri samostatné budovy, ktoré sa však dajú prepojiť. Výhodou je, že väčšia firma môže mať prenajatú svoju samostatnú budovu so svojou korporátnou identitou a s nevyhnutnou bezpečnosťou. Na druhej strane v prípade rastu počtu jej zamestnancov má možnosť expanzie do prepojenej vedľajšej budovy.


Prečo sa nemecký investor rozhodol pre Košice?

 

Väčšina úspešných  IT spoločnosti tu sídli v starých rekonštruovaných budovách s nevhodnými dispozíciami. Síce platia nízke nájomné, ale keby si prepočítali koľko by platili na 1 osobu, uvedomili by si, aký veľký podiel plôch vôbec nevyužívajú. O výške nákladov na kúrenie a chladenie ani nehovorím. Už aj v Košiciach je boj
o špičkových zamestnancov - špecialistov. Zelené kancelárie sú dôkazom, že
firma chce ponúknuť zamestnancovi najlepšie podmienky na prácu a na jeho
rozvoj. A verte, že je to niekedy viac, ako keď mu ponúknete o 10 % vyšší plat.


Foto: EcoPoint Office Center   

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


56m
Ako aktualizovať radary, firmvér alebo jazyk hlasu?

Ako aktualizovať radary, firmvér alebo jazyk hlasového upozornenia v autokamere MIO? Pozrite si toto inštruktážne video:


2 h

Tesco has strengthened its ambition to tackle climate change by announcing a new group-wide, net-zero target for its operations.


9 h
Skryť Zatvoriť reklamu