SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

EcoPoint ziskava nájomníkov do zelených kancelárií

EcoPoint Office Center na Magnezitárskej ulici je ešte len vo výstavbe a už úspešne získava nájomníkov do svojich kancelárií

EcoPoint Office Center na Magnezitárskej ulici je ešte len vo výstavbe a už úspešne získava nájomníkov do svojich kancelárií. Prvá budova, ktorá má byť dokončená v auguste 2013, je obsadená na viac ako 60 %. Na naše otázky nám odpovedal zástupca nemeckého investora Rastislav Badalík.

 

Čo považujete za hlavné faktory úspešnosti projektu Eco-Point?


Náš projekt sme koncipovali odlišne od konkurencie. Nesústredili sme sa na centrum mesta, ale na okrajovú, dopravne veľmi dobre dostupnú a viditeľnú lokalitu pri vstupe od Prešova. Nájomcovia sa chcú vyhnúť neustálym dopravným zápcham v centre Košíc, kde sú každodenné problémy s parkovaním už aj mimo obdobia nákupných horúčok. Stretol som sa už aj s názorom manažérov, že nechcú, aby sa ich zamestnanci počas pracovnej doby alebo obedňajších prestávok chodili rozptyľovať do susediacich nákupných centier. Ďalšou výhodou je blízkosť Prešova, a to z pohľadu získavania dodatočnej pracovnej sily.

 

Váš projekt sa odlišuje nielen polohou, ale aj tým, že EcoPoint je jedna z prvých zelených nízkoenergetických budov na Slovensku. V čom je odlišná od nových moderných business centier?


Využívame nové moderné technológie v takom rozsahu, v akom na Slovensku ešte neboli použité. Ako primárny zdroj tepla a chladu využívame 30 kusov 130 m hlbokých geotermálnych vrtov pod každou budovou. Podarilo sa nám znížiť náklady na kúrenie a chladenie oproti  moderným kancelárskym budovám o 70 %. Nájomcovia tak získajú nadštandardné pracovné prostredie. Prejaví sa to na spokojnosti ich zamestnancov, ktorým sme vytvorili optimálnu tepelnú, akustickú a svetelnú pohodu a pritom budú platiť za prevádzkové náklady o 1 – 1,5 EUR/m2 menej ako u konkurencie.


O vplyve kvality pracovného prostredia na zamestnanca sa hovorí pomerne často. Nejde len o módnu vlnu?Súčasný moderný človek strávi v budovách takmer 90 % svojho času. Viac štúdií dokazuje, že ak pracujete v zdravom pracovnom prostredí (tzv. zelených kanceláriách), zvyšuje sa vaša produktivita, ale hlavne sa zvyšuje vaša kreativita o viac ako 50 %! Znižuje sa fluktuácia, práceneschopnosť, chorobnosť, ľudia sú menej podráždení, nemajú alergie, lepšie znášajú stres. Napríklad v IT sektore tvoria personálne náklady až 80 % z celkových nákladov firmy. Takže šetriť na pracovnom prostredí sa naozaj nevypláca.

 

Koľko prináša štvorcových metrov kancelárskych plôch?

 

Celkovo ide o viac ako 16 000 m² kancelárií. Projekt sme rozdelili na tri samostatné budovy, ktoré sa však dajú prepojiť. Výhodou je, že väčšia firma môže mať prenajatú svoju samostatnú budovu so svojou korporátnou identitou a s nevyhnutnou bezpečnosťou. Na druhej strane v prípade rastu počtu jej zamestnancov má možnosť expanzie do prepojenej vedľajšej budovy.


Prečo sa nemecký investor rozhodol pre Košice?

 

Väčšina úspešných  IT spoločnosti tu sídli v starých rekonštruovaných budovách s nevhodnými dispozíciami. Síce platia nízke nájomné, ale keby si prepočítali koľko by platili na 1 osobu, uvedomili by si, aký veľký podiel plôch vôbec nevyužívajú. O výške nákladov na kúrenie a chladenie ani nehovorím. Už aj v Košiciach je boj
o špičkových zamestnancov - špecialistov. Zelené kancelárie sú dôkazom, že
firma chce ponúknuť zamestnancovi najlepšie podmienky na prácu a na jeho
rozvoj. A verte, že je to niekedy viac, ako keď mu ponúknete o 10 % vyšší plat.


Foto: EcoPoint Office Center   

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Úprava osobného motorového vozidla

Zníženie podlahy v osobnom automobile je ideálnou úpravou pre prepravu telesne postihnutých osôb sediacich na invalidnom vozíku.

Bezbariérové vozidlo pre vozičkára Fiat Doblo
Tlačové správy

Important information for Brazilians living in Slovakia

Take action to receive information about the elections in Brazil and the Embassy of Brazil's activities.

Tlačové správy

Prečo sú dnes ryby také dôležité?

Vitamín D je pre ľudský organizmus prospešný na viacerých frontoch.