SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zrodenie značky Burberry

Táto tlačová správa bude patriť hodinkám Burberry, čo je známa a veľmi luxusná značka. Ak ich nepoznáte, neváhajte si niečo o nich prečítať.

Hodinky Burberry, nájdete v našom e-shope na TIMESTORE, kde sa Vám radi budeme venovať v prípade otázok. Tešíme sa na Vás.

 

Burberry je medzinárodne uznávaná luxusná značka so zreteľným britským jemnocitom. Od svojho založenia v Anglicku v roku 1856 je Burberry synonymom kvality, definíciou trvanlivosti, klasického štýlu a praktickosti. Tieto vlastnosti sú potvrdené dlhou históriou značky Burberry. Zakladateľom tejto značky bol Thomas Burberry, ktorý pôvodne založil textilný podnik a neskôr dal svetu svoju jedinečnú kockovú látku. Návrhári začali neskôr navrhovať ďalšie nevyhnutné doplnky, medzi nimi aj hodinky, kabelky, opasky a najnovšie v roku 2009 i šperky, ktoré sa ale momentálne dajú zakúpiť len v špecializovaných Burberry butikoch. Značka Burberry je vo svete známa svojou kvalitou, preto sa hodinky vyrábajú vo Švajčiarsku. Na hodinkách Burberry sú použité znaky typické pre túto značku. Niektoré remienky sú latkové s typickou kockou a podšité kožou.

 

Hodinky Burberry a ich výroba.

  1. Puzdro - ušľachtilá oceľ
  2. Náramok, remienok - ušľachtilá oceľ, látka podšitá kožou, pravá koža
  3. Sklíčko - minerálne tvrdené
  4. Strojček - ETA
  5. Vodotesnosť - 30 - 100 m
  6. Zlatenie - 10 mikrónov
  7. Miesto výroby - Švajčiarsko
  8. Záruka - 2 roky

História spoločnosti

V roku 1856, 21-ročný Thomas Burberry, bývalý učeň u obchodníka s textilom, si otvoril v Basingstoke, Hampshire svoj vlastný obchod. V roku 1870 sa jeho spoločnosť rozrástla natoľko, že Burberry sa začal venovať navrhovaniu oblečenia, zväčša zvrchníkov pre miestnych obyvateľov a športovcov, ktorí navštevovali región. O desať rokov neskôr vynašiel gabardén - pevnú, odolnú, nepremokavú, ale zároveň priedušná. V roku 1888 na ňu Burberry získal patent.

Burberrymu sa natoľko darilo, že sa rozhodol v roku 1891 otvoriť si vlastný obchodný dom na londýnskom Haymarkete. Táto budova je dodnes hlavným sídlom spoločnosti. O desať rokov na to, britské Ministerstvo obrany, vtedajší War Office, si nechal u Burberryho navrhnúť nové uniformy pre dôstojníkov britskej armády. Burberry tiež obliekli Roalda Amundsena, prvého muža, ktorý v roku 1911 dosiahol južný pól. Amundsen za sebou nechal gabardénový stan od Burberryho, aby informoval kapitána Scotta o úspešnosti jeho výpravy. Burberry vystrojil aj Ernesta Shackletona pri jeho expedícii naprieč Antarktídou v roku 1914.

Keď vypukla prvá svetová vojna Burberry prispôsobovali svoje vojenské ošatenie podľa podmienok, v ktorých bojovali britskí vojaci, okrem iného bol vynájdený aj nový druh zvrchníka, tzv. „trench coat“. V rokoch po vojne sa trench coat stal obľúbeným oblečením aj u civilistov. Nosili ho napr. Humphrey Bogart v Cassablance, Peter Sellers vo filmoch o Ružovom Panterovi a Audrey Hepburnová vo filme Raňajky u Tiffanyho.

V 30. rokoch začala spoločnosť vyrábať oblečenie pre letcov. V roku 1937 Burberry sponzorovalo dvojicu: A. E. Clouston a Betsy Kirby Green, ktorí uskutočnili najrýchlejší let medzi Londýnom a Kapským mestom.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

23 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan