SME
Sobota, 25. január, 2020 | Meniny má Gejza
INZERCIA

Podporujeme podnikanie

Živnostníci, malé a stredné podniky majú jednoduchší prístup k financiám. ČSOB ako prvá banka na Slovensku prichádza s ponukou podnikateľských úverov so zárukou Európskeho investičného fondu.

Živnostníci, malé a stredné podniky majú od dnešného dňa (2. 4. 2013) jednoduchší prístup k financiám. ČSOB ako prvá banka na Slovensku prichádza s ponukou podnikateľských úverov so zárukou Európskeho investičného fondu, ktorá pomôže otvoriť dvere biznisu a podporiť ambície na rozvoj podnikania.

 

Jednoduchší prístup k podnikateľskému úveru

 

Vďaka CIP Zmluvám medzi ČSOB a EIF (Európskym investičným fondom) sa znížili požiadavky na podnikateľov a tak úver môže získať aj ten, kto doteraz požiadavky nespĺňal. Vďaka poskytnutej záruke zo strany EÚ sú teraz podnikateľské úvery dostupnejšie pre širší okruh podnikateľov, nakoľko sme uvoľnili podmienky v ich prospech.

 

Lepšia úroková sadzba, vyšší limit

 

Podnikatelia môžu v ČSOB od 2. 4. 2013 v porovnaní so štandardnými typmi úverov získať lepšiu úrokovú sadzbu a vyšší limit na úveroch krytých EIF.

Do 30. 6. 2013 zároveň poskytujeme zľavu 50 % z poplatku za poskytnutie pre všetky podnikateľské úvery. 

 

Koho sa podpora týka:

  1. Program na mikroúvery (Micro Credit Guarantee – MCG) ... limity do 25 000 €. Sú určené pre klientov s menej ako 10 zamestnancami. Ročný obchodný obrat lebo majetok musí byť nižší ako   2 mil. €.

 

  1. Program pre úvery (Loan Guarantee – LG)... limity do 165 000 €. Sú určené pre klientov s menej ako 250 zamestnancami. Obchodný obrat za rok musí byť nižší ako 50 mil. €.

 

V rámci tohto programu máme vyčlenených pre nové úvery pre klientov až 139 mil. EUR.

 

O Európskom investičnom fonde (EIF)

 

Hlavným poslaním EIF je podporovať európske malé a stredné podniky (MSP) tým, že im umožní lepší prístup k financiám. EIF navrhuje a vyvíja rizikový kapitál, ako aj nástroje garancií, ktoré sú špecificky určené tomuto segmentu trhu. V tejto úlohe EIF podporuje ciele EÚ na podporu inovácií, výskumu a vývoja, podnikania, rastu a zamestnanosti. Celkové čisté záväzky EIF voči súkromným kapitálovým fondom predstavovali vyše 6,5 mld. € na konci roka 2012. S investíciami do viac ako 400 fondov je EIF vedúcim hráčom v európskom priestore, vzhľadom na rozsah svojich investícií, a to najmä v hightech a začínajúcich segmentoch. Výška garantovaného úverového portfólia EIF predstavovala viac ako 8 mld. € v takmer 250 operáciách na konci roka 2012, ktoré z nej robia hlavného európskeho garanta pre malé a stredné podniky. 

 

O programe CIP   

 

Program konkurencieschopnosť a inovácie (CIP), ktorý prebieha od 2007 do 2013, bol zavedený na podporu európskej produktivity, inovačnej kapacity, udržateľného rastu, vytvárania pracovných miest a na optimalizáciu využívania fondov Európskej únie na podporu prístupu MSP k financiám. Súčasne venuje pozornosť aj znepokojivým oblastiam týkajúcich sa životného prostredia. V rámci CIP vyčlenil Európsky investičný fond (EIF) celkovo 1,1 mld. €, ktoré sa rozdelili medzi fondy rizikového kapitálu a záruky pre malé a stredné podniky.

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte

Nielen v lete, ale po celý rok. Egypt je aj v zime skvelou voľbou na dovolenku.

Tlačové správy

Košičan Erik Ňarjaš vyzve do tanca parlament!

Úspešný finančník a tanečný majster Let´s Dance show, Košičan Erik Ňarjaš vstupuje do politiky za stranu OĽANO Igora Matoviča.

Tlačové správy

Úrazy v zimnom období sú častou príčinou práceneschopnosti

Úrazy v zimnom období sú častou príčinou práceneschopnosti a znepríjemňujú život.