INZERCIA

Podporujeme podnikanie

Živnostníci, malé a stredné podniky majú jednoduchší prístup k financiám. ČSOB ako prvá banka na Slovensku prichádza s ponukou podnikateľských úverov so zárukou Európskeho investičného fondu.

Živnostníci, malé a stredné podniky majú od dnešného dňa (2. 4. 2013) jednoduchší prístup k financiám. ČSOB ako prvá banka na Slovensku prichádza s ponukou podnikateľských úverov so zárukou Európskeho investičného fondu, ktorá pomôže otvoriť dvere biznisu a podporiť ambície na rozvoj podnikania.

 

Jednoduchší prístup k podnikateľskému úveru

 

Vďaka CIP Zmluvám medzi ČSOB a EIF (Európskym investičným fondom) sa znížili požiadavky na podnikateľov a tak úver môže získať aj ten, kto doteraz požiadavky nespĺňal. Vďaka poskytnutej záruke zo strany EÚ sú teraz podnikateľské úvery dostupnejšie pre širší okruh podnikateľov, nakoľko sme uvoľnili podmienky v ich prospech.

 

Lepšia úroková sadzba, vyšší limit

 

Podnikatelia môžu v ČSOB od 2. 4. 2013 v porovnaní so štandardnými typmi úverov získať lepšiu úrokovú sadzbu a vyšší limit na úveroch krytých EIF.

Do 30. 6. 2013 zároveň poskytujeme zľavu 50 % z poplatku za poskytnutie pre všetky podnikateľské úvery. 

 

Koho sa podpora týka:

  1. Program na mikroúvery (Micro Credit Guarantee – MCG) ... limity do 25 000 €. Sú určené pre klientov s menej ako 10 zamestnancami. Ročný obchodný obrat lebo majetok musí byť nižší ako   2 mil. €.

 

  1. Program pre úvery (Loan Guarantee – LG)... limity do 165 000 €. Sú určené pre klientov s menej ako 250 zamestnancami. Obchodný obrat za rok musí byť nižší ako 50 mil. €.

 

V rámci tohto programu máme vyčlenených pre nové úvery pre klientov až 139 mil. EUR.

 

O Európskom investičnom fonde (EIF)

 

Hlavným poslaním EIF je podporovať európske malé a stredné podniky (MSP) tým, že im umožní lepší prístup k financiám. EIF navrhuje a vyvíja rizikový kapitál, ako aj nástroje garancií, ktoré sú špecificky určené tomuto segmentu trhu. V tejto úlohe EIF podporuje ciele EÚ na podporu inovácií, výskumu a vývoja, podnikania, rastu a zamestnanosti. Celkové čisté záväzky EIF voči súkromným kapitálovým fondom predstavovali vyše 6,5 mld. € na konci roka 2012. S investíciami do viac ako 400 fondov je EIF vedúcim hráčom v európskom priestore, vzhľadom na rozsah svojich investícií, a to najmä v hightech a začínajúcich segmentoch. Výška garantovaného úverového portfólia EIF predstavovala viac ako 8 mld. € v takmer 250 operáciách na konci roka 2012, ktoré z nej robia hlavného európskeho garanta pre malé a stredné podniky. 

 

O programe CIP   

 

Program konkurencieschopnosť a inovácie (CIP), ktorý prebieha od 2007 do 2013, bol zavedený na podporu európskej produktivity, inovačnej kapacity, udržateľného rastu, vytvárania pracovných miest a na optimalizáciu využívania fondov Európskej únie na podporu prístupu MSP k financiám. Súčasne venuje pozornosť aj znepokojivým oblastiam týkajúcich sa životného prostredia. V rámci CIP vyčlenil Európsky investičný fond (EIF) celkovo 1,1 mld. €, ktoré sa rozdelili medzi fondy rizikového kapitálu a záruky pre malé a stredné podniky.

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup

Aj intímne problémy majú riešenia.

Tlačové správy

Vaše šatstvo poputuje pre dobrú vec

Začali ste s jarným upratovaním,vyprázdnili ste šatník a zistili ste, že máte viac nepotrebného oblečenia, ako naozaj potrebujete?

Tlačové správy

Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca

Dňa 19.2. sa o 16.00 hod v Balassovom paláci na Panskej ulici konala vernisáž „Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca“.