INZERCIA

Deň učiteľov

V živote spoločnosti má každé povolanie, každá profesia svoj význam. Každá práca, ktorá je vykonávaná v prospech spoločnosti, má svoju obrovskú cenu. V plnej miere to platí aj o učiteľskom povolaní.

V živote spoločnosti má každé povolanie, každá profesia svoj význam. Každá práca, ktorá je vykonávaná v prospech spoločnosti, má svoju obrovskú cenu. V plnej miere to platí aj o učiteľskom povolaní, o práci pedagógov.

Uplynulý 28. marec, deň narodenia učiteľa národov J.A. Komenského, Deň učiteľov – bol vhodnou príležitosťou na poďakovanie tým, ktorí s neúnavným úsilím pracujú so študentmi, tým, ktorí im dennodenne trpezlivo nielen sprístupňujú vedomosti, ale im ukazujú i cestu k nim...

1-r752_res.jpg

Pri príležitosti sviatku učiteľov dekan Stavebnej fakulty STU prof. Ing. Alojz Kopáčik, PhD. prijal spolu s rektorom STU v Bratislave, prof. Ing. Robertom Redhammerom, PhD. v zasadačke dekanátu  súčasných i emeritných profesorov fakulty. V úvodných slovách svojho príhovoru prof. Kopáčik privítal na pôde fakulty vzácneho hosťa - rektora STU v Bratislave, prof. Ing. Roberta Redhammera, PhD., a pripomenul prítomným, že v histórii našej fakulty je už roky spontánne udržiavaná nadväzujúca tradícia stretnutí vedenia fakulty s jej učiteľmi, profesormi. Prof. Redhammer vo svojom príhovore vyzdvihol symboliku sviatku ako príležitosť stretnúť sa s profesormi najväčšej a najstaršej fakulty STU, a mať tak možnosť vyjadriť poďakovanie za činnosť a neoceniteľnú prácu v prospech rozvoja univerzity, za jej prezentáciu v širokej odbornej spoločnosti, za rozvoj jej hodnôt i talentov. V tomto znení potom udelil rektor profesorom pamätný List stromu poznania pri príležitosti 75. výročia založenia univerzity, ako aj z úcty k 250 rokom univerzitného technického vzdelávania na území Slovenska začatého založením Banskej akadémie v Banskej Štiavnici.

2-r574_res.jpg

Po ocenení profesorov sa začala neformálna vyše hodinová diskusia, ktorá načrela do menej i viac problémových oblastí, akými sú napr. postavenie SvF/STU vo svete, publikovanie vedeckých článkov v zahraničných periodikách alebo distribúcia publikácií autorov zo SvF v zahraničí, reálna „ne-dostupnosť“ projektov, účasť SvF na budovaní univerzitných vedeckých parkov, záujem o štúdium na STU (odznela požiadavka – aktívnejší spoločný nábor uchádzačov na úrovni STU), kvalita vzdelávania (z radov profesorov SvF bolo vyslovené uznanie a pochvala za aktivity vedenia fakulty v oblasti zvyšovania kvality vzdelávania, organizovanie hospitácií a zavedenie systému využívania podnetov z anonymných ankiet študentov), spolupráca pri zlepšovaní podmienok na výskum, spolupráca s priemyslom, s praxou a pod.

3-r611_res.jpg

V závere diskusie dekan fakulty poďakoval všetkým oceneným za dlhoročné pedagogické pôsobenie, výchovu odborníkov pre stavebnú prax, ako aj významnú výskumnú a expertíznu činnosť. Zaželal všetkým spoločne pevné zdravie a tvorivé nadšenie v ďalšom pôsobení!

 

Mgr. Valéria Kocianová

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zastrašovanie od majiteľov hotela Danube nehoráznosťou!

Poslanec mesta M. Borguľa je pripravený platiť proti nim právnikov.

Tlačové správy

Naše finančné družstvo - postoj člena vyjadrený básňou

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 7. vydanie.

Tlačové správy

Online predplatné na mesiac zadarmo v novej iOS aplikácii SME.sk

Nová, rýchlejšia a prehľadnejšia.

Tlačové správy

Cestovateľské tipy, kde stráviť Veľkú noc

Využite voľno počas Veľkej noci a spoznávajte zaujímavé miesta po celom svete.