SME
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Trendy v golfe

Rozhovor s Andrea Sartori, Head of KPMG Golf Advisory Practise. Uverejnil www.exklusiv-golfen.de, jeden z nemeckých popredných golfových portálov.

Aká je vaša mienka o súčasnom stave nemeckého golfového trhu?

V roku 2009 sme vypracovali štúdiu zaoberajúcu sa sociálno-ekonomický dopadom a analýzou nákladov a benefitov spojených s turnajom  Ryder Cup 2018 – Nemecko bolo jedným z kandidátov na jeho organizovanie. Kým sme skúmali aký vplyv by mohla mať táto udalosť na nemecký golfový trh,  uvedomili sme si,  že aj keď existuje veľa programov a spôsobov ako rozvíjať golf ako hru, tak najdôležitejšie je poukázať na inovácie - na zmeny v golfe ako hre. Nemecká golfová asociácia vynakladá obrovské úsilie  na to, aby podporila nové generácie hráčov prostredníctvom juniorských programov. Táto krajina má jeden z najlepších golfových vzdelávacích programov v Európe. Jasne poukázať na zmeny a inovácie v golfe však vidíme ako zásadné.  Aj blížiace sa Olympijské hry, kde bude mať golf premiéru, budú výbornou príležitosťou ako odprezentovať túto zmenu.

 

Nemecká golfová federácia (DGV) nedávno zverejnila správu pre rok 2012 a výsledky neboli príliš pozitívne. Čo si o tom myslíte?
Štúdiu dostávame každý rok a veľmi si ceníme informácie, ktoré  DGV poskytuje. V porovnaní s ostatnými vyspelými golfovými krajinami ako Švédsko, Veľká  Británia či Španielsko, ktoré čelia poklesu počtu registrovaných golfistov, nemecký golf trh stále zostáva stabilný. Jedným z faktov, ktorý k tomu určite prispel,  je,  že mnoho nemeckých golfových klubov akceptovalo platbu ročného členského v mesačných splátkach.  Je to veľmi rozumný postoj vzhľadom k dnešnej ekonomickej a finančnej  situácii.
Ďalším faktom je, že stále menej klubov si účtuje vysoké vstupné poplatky. Toto je tiež pozitívna skutočnosť, ktorá pomôže  získaniu nových členov. Konkurencia je stále silnejšia  a len tie kluby, ktoré dokážu udržať vysoký štandard služieb pri flexibilných platobných podmienkach pre hráčov prežijú. Samozrejme to vyžaduje lepšie riadenie peňažných tokov.

 

Čo považujete za najväčšiu globálnu hrozbu  pre golfový priemysel v budúcnosti?
Principiálne možno povedať, že existujú tri hlavné hrozby pre golfový  priemysel: rýchly postup urbanizácie, nedostatok  vody a demografické zmeny. Rýchla urbanizácia má za následok skutočnosť, že nie je dostatok priestoru pre budovanie nových golfových ihrísk blízko miest.  Zvyšujúce sa náklady na zavlažovanie vplývajú na prevádzkové náklady golfových klubov a pokiaľ ide o demografiu, je zreteľné, že vekový profil golfistov sa mení. Mladšia  generácia  má prirodzene menej  času na to aby si zahrala  18-jamkové ihrisko.  Moderné a  úspešné golfové zariadenia musia s týmito skutočnosťami  počítať  a svoju ponuku prispôsobiť.
Zároveň však majitelia a prevádzkovatelia golfových klubov musia zabezpečiť efektívne fungovanie. V tejto oblasti máme za sebou  niekoľko iniciatív, ktoré sa venovali zisteniu skutočných nákladov spojeným s golfovým biznisom.

 

Pracujete momentálne na nejakom ďalšom prieskume?
V súčasnej dobe pracujeme na projekte  "2013 Insight Golf Travel Report for  EMA". Štúdia, do ktorej  bolo zapojených viac ako 20 krajín  Európy,  Blízkeho východu a Afriky, ukáže najpopulárnejšiu golfovú destináciu pre budúce roky.  Správa sa bude zaoberať aj významom golfového turizmu. Okrem toho  pracujeme na "2012 Rounds and Revenue Trends in EMA", a aj na "Golf Benchmark Survey of Scotland 2013". Tieto prieskumy plánujeme zverejniť pred eventom Golf Business Forum  2013, ktorý sa uskutoční v St. Andrews v júni tohto roka.

 

Na KPMG Golf Business Forum 2012 boli kľúčovými pojmami  inovácie a udržateľnosť.  Čo bude hlavnou témou pre GBF  2013 v St Andrews ?
Hlavnou témou  tohtoročnej konferencie bude rozvoj golfových rezortov a zariadení z medzinárodného pohľadu ako aj ďalšie globálne témy napr.  golfový dizajn a  súčasný stav v golfovom priemysle. Škótsko  hralo dôležitú úlohu vo „vývoze“  golfu ako športu a v golfovom biznise vôbec.  Nasledujúce dva roky sú pre krajinu obzvlášť dôležité, nakoľko bude hostiť  Ryder Cup  2014. Táto skutočnosť  je iste stimulom pre rozvoj nových ihrísk, rezortov a rôznych ďalších súvisiacich projektov v oblasti nehnuteľností.

 

Môžete sa s nami podeliť o najnovšie trendy v oblasti golfových developmentov?

pokračovanie interview nájdete TU.

 

Ďalšie články z oblasti golfového  priemyslu nájdete na www.golfonline.sk

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Magazín SME Ženy už v predaji

Novembrové vydanie nájdete v stánkoch od 29. októbra 2020

Tlačové správy

SPS ukončí rok miliónovými investíciami

Takmer sedem miliónov eur predstavuje tohoročný kumulatívny objem investícií spoločnosti Slovak Parcel Service.

Tlačové správy

Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Fukár na lístie, s ktorým sa dá popadané lístie, ihličie, či pokosená tráva ľahko nafúkať na kompost, či pozbierať do vriec.