INZERCIA

Médiá a my

Koľko naozaj užitočných informácií nám médiá denne poskytnú? A ako „oddeliť zrno od plevela“? Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR prináša nový informačný materiál pre mládež.

Každodenne prichádzame do styku s médiami, chŕliacimi informácie ako na bežiacom páse.  Ako však oddeliť informácie užitočné od tých neužitočných, podstatné od nepodstatného, alebo ľudovo povedané "zrno od plevela"? Združenie informačných a poradenských centier mladých v SR (ZIPCeM) prichádza s úplne novým informačným materiálom pre mladých ľudí s názvom Médiá a my s podtitulom Ako sa nezblázniť z médií

Rozhlas, televízia, tlač, a samozrejme – dnes už takmer všadeprítomný internet, či rôzne formy reklamy, zapĺňajúce ulice, nás denne presviedčajú o tom, že sa nachádzame v dobe informačného boomu.  Zmätok, ktorý môže takýto rôznorodý prísun „dát“ priniesť, často vyústi v neistotu až nezáujem o to, čo sa okolo nás deje. Z jedného jediného dôvodu – v mori mnohých informácií nevieme a nestíhame selektovať t o, čo skutočne potrebujeme vedieť a využijeme. Logicky je to oveľa horšie u mladých ľudí, ktorí sú náchylnejší hodnotiť v prvom rade formu , až potom obsah toho, čo sa k nim dostane.

Informačný materiál „Médiá a my“ popisuje, aké médiá poznáme, aká je ich funkcia, aké problémy môžu spôsobiť a či dokonca nie sú pre nás nebezpečné. Ďalej veľmi prehľadne uvádza, čo by sme mali o médiách vedieť a ako ich správne využívať. Materiál je vhodný nielen pre deti a mládež, ale aj pre rodičov, pedagógov, či pracovníkov s mládežou, ktorí takto poskytnú deťom jednoduché základy z mediálnej výchovy, ktorá je v súčasnosti voliteľným predmetom na druhom stupni základných škôl. Nie každá škola ju však do svojich osnov zaradí.

Materiál je dostupný v elektronickej podobe vo formáte .pdf, každý záujemca si ho môže ako aj ostatné informačné materiály z produkcie ZIPCeM stiahnuť bezplatne. Je možné ho nájsť tu: http://www.icm.sk/subory/Media_a_my.pdf. Viac informácií poskytneme na adrese icm@icm.sk.

 

Kontaktná osoba:

Lucia Macaláková

redakcia ICM.sk

E-mail: lucia@icm.sk

Tel: 0911 183 383

 

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR je reprezentant organizácií aktívne pôsobiacich v oblasti Informačno-poradenskej činnosti vystupujúcich pod spoločným názvom Informačné centrum mladých. Informačné centrum mladých je mládežnícka organizácia, ktorej cieľom je poskytovanie informačných a poradenských služieb pre mladých ľudí z rôznych oblastí ich záujmov a potrieb. Viac informácií na: www.icm.sk a www.facebook.com/icmmladym

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Attracting talent – Why Millennials are choosing to join Johnson

Millennials are the largest pool of potential employees, and the most attractive because of their high education level.

Tlačové správy

Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?

Známy šéfkuchár Vojto Artz prezradil, čo bude hýbať svetom gastronómie v roku 2018.

Tlačové správy

Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!

Nový projekt na Furči nerobí kompromisy medzi dostupnosťou a pokojným bývaním.

Tlačové správy

Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku

Miesto nerušeného oddychu, športového vyžitia a adrenalínových zážitkov. Aj také sú Tatry.