SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Morská soľ do bazénov

Svetom sa šíri nový trend – morská soľ v bazénoch. Plávanie v takejto vode je zdravšie a bezpečnejšie. Má antiseptické účinky, je prospešné pre alergikov, nespôsobuje pálenie a červenanie očí.

Svetom sa šíri nový trend – morská soľ v bazénoch. Plávanie  v takejto vode je zdravšie a bezpečnejšie. Má antiseptické účinky, je prospešné pre alergikov, nespôsobuje pálenie a červenanie očí a odstraňuje zápach chlóru.
Kúpanie vo vode s morskou soľou je zdraviu prospešné. Pomáha pri liečbe ekzémov, pri problémovej pleti aj pri liečbe akné, nakoľko ničí baktérie, ktoré ho spôsobujú. Pri kúpaní sa otvoria póry a telo tak môže všetky potrebné látky lepšie absorbovať. Minerály obsiahnuté v morskej soli zas zlepšujú stav pokožky.

morská soľ v bazéne

Pomôže salinátor

Takúto vodu v bazéne zabezpečí salinátor. Je to zariadenie, ktoré pracuje na princípe elektrolytického rozkladu roztoku soli a zabezpečuje dezinfekciu bazénovej vody. Elektrolýza slanej vody cez H20+NaCl cez salinátor je rozklad chloridu sodného vo vode a vytvorenie chlornanového aniónu, čo je v podstate rovnaký voľný chlór, aký je prítomný vo vode pri ošetrovaní chlórovými prípravkami. Výrobca zariadenia odporúča koncentráciu soli v bazéne, približne tri až päť percent. Slanosť vody oproti morskej je v cca 1:8.
Tento najekonomickejší systém úpravy bazénovej vody je vhodný pre všetky druhy bazénov. Medzi jeho hlavné výhody patrí  účinnosť proti riasam, vírusom a baktériám, nízke prevádzkové náklady, bezpečnosť pri manipulácii so soľou, jednoduchá a bezpečná údržba zariadenia. Voda je potom taktiež menej agresívna voči ľudskému telu.

bazénová soľ


Medzi nevýhody patrí agresivita vody na kovové časti, problém s likvidáciou odpadových vôd – nesmie sa vypúšťať do čističiek odpadových vôd, nutnosť používať bazénové príslušenstvo z odolných materiálov ako napríklad AISI 402 nerez, titan. Taktiež napáda kovové solárne panely.
Mierne slaná voda je prirodzene antiseptická, likvidujúca mikroorganizmy, ktoré sa bežne vyskytujú v bazénovej vode. Proces ochráni vodu od škodlivých mikroorganizmov pomocou elektrochemickej produkcie dezinfekčných činidiel. Každé z nich je schopné ničiť baktérie a iné škodlivé organizmy samo, avšak dohromady je ich sila takmer extrémna. Táto technológia je lacnejšia, šetrí čas, náklady na chémiu a prevádzkové náklady. Zjednodušuje starostlivosť o bazén a je bezpečnejšia lebo netreba skladovať práškový, kvapalný či plynný chlór.

morská soľ v bazéne

Najkvalitnejšia soľ je stredomorská

Prvá historická zmienka o soli je stará približne 4700 rokov. Po mincovníctve bola  druhým najdôležitejším zdrojom príjmov. Morská soľ vzniká odparovaním z morskej vody. Tento proces je možné vykonávať len v teplom podnebí a preto sa tá najkvalitnejšia morská soľ vyrába väčšinou v stredomorskom prostredí. Ak nie je možné odpariť soľ prirodzene, pomocou slnečnej energie, používa sa na jej odparenie palivo, čo je však nákladnejšie.
Preto sa vyrába takmer výlučne v prijateľnom teplotnom pásme. Medzi najväčších výrobcov morskej soli patrí Francúzsko, Taliansko, Grécko, Kolumbia, Kajmanské ostrovy, exotický Havaj, ale aj Južná Kórea.

Informácie o bazénovej morskej soli poskytla spoločnosť Feast s.r.o., viac informácií o ponuke polí nájdete na www.feast.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 311
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 421
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 238
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 268
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 893
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 413
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 554
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 091
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Začiatkom roka Lidl opäť oznámil zvyšovanie platov v predajniach a skladoch


3 h

Špeciál Ona Vie - Háčkovanie plný skvelých tipov je v predaji.


INZERCIA 11. apr

Síce z Kanárskych ostrovov zďaleka nie je najväčší, ponúka však toho veľa.


INZERCIA 11. apr
SkryťZatvoriť reklamu