INZERCIA

Údržba syntetických povrchov

Dave Harrison zo spoločnosti Campey Turfcare Systems ponúka niekoľko rád a tipov na bežnú údržbu syntetických povrchov a naznačuje, že najlepší prístup je "málo a často".

V prvom rade si treba uvedomiť, že syntetické ihriská nie sú bezúdržbové, ale nízkoúdržbové a rovnako ako u naturálnych povrchov je prístup „málo a často“ z dlhodobého hľadiska najlepší.

Jednoduchá, ale pravidelná preventívna údržba ihneď od momentu inštalácie je oveľa efektívnejšia, než procedúry vykonané až v momente, kedy nastanú komplikácie.

Ľahké kefovanie

Najčastejšou a aj najdôležitejšou operáciou je čistenie povrchu. Čo sa týka intenzity čistenia, nemusí byť stále rovnaká, môže sa líšiť v závislosti od aktuálneho obdobia. Takisto jedna kefa nemusí byť vhodná pre všetky aplikácie.

V priebehu hry na ihrisku výplňový materiál migruje po hracom povrchu a má tendenciu migrovať z oblastí s vysokou intenzitou záťaže ako napr. bránkoviská či stredový kruh. Ak sa tomu nevenuje náležitá pozornosť, kvalita povrchu sa v týchto častiach ihriska skôr či neskôr zhorší a bude to mať značný dopad aj na pohyb a odraz lopty pri hre.
Pravidelné kefovanie povrchu je preto veľmi dôležité – umožní to opätovné a konzistentné rozloženie výplňového materiálu.
Kefovanie by malo byť ľahké, ale zato dostatočne dôrazné, aby vzpriamilo vlákna a mohlo tak dôjsť k presunu výplňového materiálu. 3G ihrisko s gumovým materiálom zvyčajne vyžaduje trochu viac agresívne kefovanie ako ihrisko s pieskovou výplňou.
Kefovať by sa malo v ideálnom prípade po 15 hodinách hry, na ihrisku kde sa hrá napr. 60 hod/týždeň to znamená každé dva dni.

Agresívne kefovanie

Pre intenzívnu záťaž sú vhodné oba typy výplňového materiálu, guma aj piesok. Čo sa týka vsakovania, to môže byť ovplyvnené množstvom organickej hmoty, ktorá môže spôsobiť znečistenie výplňovej vrstvy a počas silného dažďa sa môžu objaviť kaluže. Povrchová voda môže spôsobiť výskyt machu a rias, navyše mokrý povrch bude klzký a nebezpečný.

Agresívne kefovanie je nutné vykonávať pravidelne, aby sa narušila horná vrstva výplne a zabránilo sa vzniku nepriepustnej vrstvy. Ak sa povrch pravidelne ľahko kefuje, agresívne kefovanie stačí urobiť po 500 hodinách hry (čiže každých 8 týždňov pri vyťažení povrchu 60 hod/ týždeň). Ak sa ľahké kefovanie zanedbáva, je pravdepodobné, že agresívne kefovanie bude potrebné už po 300 hodinách. (5 týždňov).

Odstraňovanie odpadu

pokračovanie nájdete na www.golfonline.sk

Sortiment strojov na údržbu umelých povrchov nájdete na www.3gmachinery.eu

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Moskva alebo Petrohrad?

Nezameniteľná atmosféra a lákavé atrakcie. Ktoré mesto zláka na spoznávanie vás?

Tlačové správy

Aké auto si vybrať - nové, zánovné alebo jazdené?

Väčšina motoristov si nekupuje úplne nové autá, ale rozhodne sa pre lacnejšie, už jazdené vozidlá

Tlačové správy

Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni

Krátko po otvorení formátu KOCKA mini v Prešove otvára slovenská investičná skupina M-MARKET obchodné centrum aj v Starej Ľubovni.

Tlačové správy

Nový článokHB Reavis predstavuje projekt Stanica Nivy na veľtrhu

HB Reavis, medzinárodný developer slovenského pôvodu, predstavuje svoj najnovší viacúčelový komplex Stanica Nivy na veľtrhu MAPIC.