INZERCIA

Networking – základné princípy ako dosiahnuť maximálny efekt

Networking je pojem, ktorý nepochybne poznáte. Ide o získavanie, rozvíjanie a udržovanie osobných kontaktov s rôznymi ľuďmi, ktorí môžu byť našimi obchodnými partnermi alebo nám môžu poradiť a pomôcť.

Všetci, ktorí sa pohybujú vo svete biznisu majú mnoho šancí  na stretnutia s novými ľuďmi z podobnej oblasti.

Biddy Lloyd Jones, vedúci konzultačných služieb spoločnosti Mackenzie Colt McNair ´s poskytol niekoľko dobrých tipov ako maximalizovať každú príležitosť.

  1.     Prvé pravidlo networkingu: predtým,  ako s vami ľudia začnú obchodovať alebo sa na Vás obracať, vám musia dôverovať.

  2.     Prioritný cieľ vašej účasti na eventoch akéhokoľvek druhu musí  byť dozvedieť sa niečo nové. To vám pomôže nehovoriť príliš veľa o sebe a vašom podnikaní.

  3.     Svoju vizitku nedávajte každému  koho stretnete. Dajte ju len tomu, kto si ju od Vás vypýta.

  4.     Posaďte sa k ľuďom, ktorých nepoznáte, nie k známym.  Integrujte sa s ľuďmi v miestnosti.

  5.     Ak sa vydáte na akciu s niekým, koho poznáte, rozdeľte sa hneď ako tam prídete. Vždy máte tendenciu zostať stáť s priateľom a rozprávať sa, zatiaľ čo iní získajú nové kontakty. A tomu treba predísť.

  6.     Buďte sám sebou. Zostaňte prirodzení, nerobte zo seba niekoho iného. Pamätajte si, že ľudia robia  obchody s ľuďmi, ktorí v nich vzbudia dôveru.  Umožnite im aby vás skutočne spoznali.

  7.     Keď s niekým hovoríte, pozerajte sa mu do očí a naozaj venujte pozornosť tomu,  čo hovorí. Nemôžete mať dobré obchodné väzby s niekým, kto má pocit, že ho nepočúvate a že vás nezaujíma to, čo hovorí.


Ďalšie zásady NETWORKINGU nájdete TU

Vynikajúce príležitosti k networkingu v turf priemysle  sú aj na Slovensku!

Konferencie TURF EDUCATION
LEADERSHIP GOLF CONFERENCE

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Workshop Inštitútu Ronalda Coasa na EU v Bratislave

V týždni od 10. – 14. decembra 2018 sa v Aule EU v Bratislave koná Ronald Coase Institute Workshop o inštitucionálnej ekonómii.

Tlačové správy

Stavbárska olympiáda 2018/19 vás očakáva

Pozor, zmena domény - www.stavbarskaolympiada.com

Tlačové správy

Diplomacia v praxi – unikát, ktorý funguje dodnes

BRATISLAVA 12. december 2018 – V roku 2004 sa na Ekonomickej univerzite v Bratislave začal vyučovať predmet Diplomacia v praxi.

Tlačové správy

Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon

Cyklonavigace - cyklopočítače jsou dnes zcela na nové úrovni, podívejte se na účelové funkce a zařízení, jež mobil nemůže nahradit