SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

ZF Sachs Slovakia a ZF Boge Elastmetall Slovakia zabavili deti

TISÍCKY ĽUDÍ SMEROVALI už od skorého rána na Strojárenskú ulicu v Trnave. Pre svojich zamestnancov a ich rodiny tu na 1. mája pripravili spoločnosti ZF Sachs a ZF Boge tradičný Family day.

TISÍCKY ĽUDÍ SMEROVALI už od skorého rána na Strojárenskú ulicu v Trnave. Pre svojich zamestnancov a ich rodiny tu na 1. mája pripravili spoločnosti ZF Sachs a ZF Boge tradičný Family day. Hviezdili na ňom raperi Rytmus a Ego, najmenších potešilo Spievankovo.

zf-10-r719_res.jpg 

TRNAVA. Skákacie hrady, šmykľavky, penový bazén, kolotoče, občerstvenie a program na dvoch pódiách. K tomu súťaže a hry pre deti všetkých vekových kategórií. Tak vyzeral Family day oboch spoločností ZF v Trnave, ktorého sa tento rok zúčastnilo viac ako šesťtisíc návštevníkov - zamestnancov a ich rodinných príslušníkov.

„Podobne ako po iné roky, bol aj teraz o podujatie veľký záujem. Vlani sme mali v areáli okolo deväťtisíc ľudí, počet sme museli tento rok aj z bezpečnostných dôvodov zredukovať,“ hovorí Zuzana Boorová, manažérka ľudských zdrojov skupiny ZF na Slovensku.

Organizácia 1. mája má v ZF dlhoročnú tradíciu, po prvýkrát sa podobná akcia ale v menšom rozsahu organizovala v roku 1997 a odvtedy má tento slávnostný deň svoje každoročné miesto.

„Program i atrakcie sme vyberali tak, aby si tu na svoje prišli všetky vekové kategórie. Našim cieľom je, aby do areálu prišli naši zamestnanci so svojimi rodinami a najbližšími, aby sme všetkým sprístupnili priestory, kde trávime celé dni. Chceme, aby na Family day prišli ľudia, ktorí majú k ZF vzťah, ktorí sú radi, že v našich firmách pracujú,“.

„A prečo tento dátum? Každoročne sa k nemu vraciame minimálne z dvoch dôvodov - keďže je sviatok, odstavujeme výrobu, ktorá inak beží nepretržite a rovnako je predpoklad, že na 1. mája by už mohlo byť pekné počasie, ako nám to vyšlo i dnes“ povedala Boorová.

 

Novinkou boli ukážky výroby

Usmiate deti s pomaľovanými tvárami pobehovali medzi rozprávkovými postavičkami na jednotlivých stanovištiach. Family day sa tento rok niesol pod heslom Star bang - Hviezdny tresk. Návštevníci tu mohli stretnúť postavičky z dielne Walta Disneyho, hrdinov filmu Doba ľadová, Snehulienku, Asterixa a Obelixa či včielku Maju.

 

„Veľmi sa nám tu páči. Sme rady, že v dnešnej dobe ešte existujú firmy, ktoré si vážia svojich zamestnancov,“ zhodli sa Angelika a Martina, ktoré sem prišli v sprievode svojich partnerov a priateľov.

Na slniečku si vychutnávali občerstvenie v podobe limonády a cigánskej, v ponuke však bola aj nemecká špecialita - Flammkuchen. Chutný osúch so syrom, cibuľkou a slaninkou pripravený na ohni si našiel množstvo priaznivcov.

Tí, ktorým bolo na slnku už horúco, sa mohli schladiť v halách pri sledovaní ukážok výroby. Videli prevádzku nástrojárne a lisovne, výrobu meničov, spojky, ZMS, obloženia aj vstrekovania plastov. Ukážková výroba má na Family day každoročne svoje miesto a veľa ľudí pravidelne obíde výrobné prevádzky, kam sa bežne dostanú iba zamestnanci, ktorí tu pracujú.

 zf-15-r505_res.jpg

Hviezdy na javisku

O zábavu mali návštevníci postarané na dvoch pódiách. Kým na hlavnom sa striedal program so súťažnými vstupmi moderátorov Juniora a Marcela, druhé bolo vyhradené pre country a ľudovky.

Hlavný program odštartoval kúzelník Talostan, najmenšie deti dostalo svojimi chytľavými melódiami do vytrženia duo Spievankovo. Milovníci tanca sa mohli pokochať artistickými výkonmi tanečníkov break dance.

Rozohriate publikum privítalo otca a syna Kmeťovcov, ktorí spolu zaspievali najznámejšie hity legendárneho Kmeťobandu. Na pódiu potom zostal len Igor mladší, ktorý predviedol ukážky svojej vlastnej tvorby v štýle soul a funky.

To už sa publikum nevedelo dočkať hlavných hviezd, členov skupiny Kontrafakt a raperov úspešných aj sólovo, Rytmusa a Ega. Rodáci z Piešťan dostali do varu aj Trnavčanov a boli vyvrcholením programu príjemného dňa.

 zf-28-r397_res.jpg

Zaujímavosti na záver:

- vydalo sa 6 300 ks cigánskej pečienky z  cca 1 010 kg bravčového karé,

- vyčapovalo sa 50 sudov kofoly a rozlialo 1000 litrov sladených a nesladených nápojov

- bolo pripravených 300 litrov kávy čo je cca 3000 porcií

- návštevníkov zabávalo 45 maskotov

- pre deti bolo určených 20 veľkorozmerných nafukovadiel, 3 kolotoče a 16 súťažných stanovíšť, nafúklo sa 12 tisic balonov

- tváre maľovalo 8 maliariek

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky

Stojí za ňou brandingová agentúra GALTON Brands

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.