Krásny prsteň ocení každá žena. Nie všetky nosia náhrdelníky alebo náramky, no prsteňu sa potešia všetky ženy. Ak teda chcete potešiť svoju partnerku, podarujte jej práve tento šperk.
Z histórie prsteňov
Spočiatku nosili prstene na rukách ženy aj muži, neskôr tento zvyk zostal už len ženám. V Indických kmeňoch ich však nosia muži dodnes, ale na nohách ako symbol sily. Šperky vrátane prsteňov boli vo svojich počiatkoch vyrábané z prvotných materiálov (železo a meď), postupom času si najmä šľachta začala dávať zhotovovať zlaté a strieborné prstene. Okolo štrnásteho storočia mala bohatá menšina vo svojich šperkovniciach aj drahokamy.
Titán a chirurgická oceľ
Za posledné obdobie bol zaznamenaný zvýšený záujem o prstene z chirurgickej ocele a titánu. Dôvody sú veľmi jednoduché – kvalita materiálu a dlhá životnosť. Zlato časom stráca svoj lesk a striebro zvykne mnohým ľuďom pri každodennom nosení černieť. Biele zlato, pokiaľ v prímesi obsahuje nikel, môže spôsobovať u alergikov kožné problémy.
Chirurgická oceľ sa používa v lekárstve (cca od 18. storočia) predovšetkým pre svoju trvácnosť a zdravotnú nezávadnosť. Neskôr sa z tohto materiálu začal vyrábať piercing a ostatné šperky. V súčasnosti nájdete v každom dobrom zlatníctve aj prstene z chirurgickej ocele. Sú mimoriadne odolné voči vonkajším vplyvom, neprekáža im voda ani ľudský pot, nespôsobujú žiadne alergie na pokožke a sú vďaka moderným povrchovým úpravám dlho lesklé. K týmto všetkým výhodám treba spomenúť ešte aj nízku cenu v porovnaní s drahými kovmi. Aj preto sú tak populárne a čoraz viac rozšírené.
Titán je v šperkárstve o čosi novším materiálom, no už si stihol získať svojich nadšencov. Titánové prstene sú maximálne odolné voči mechanickým poškodeniam čo znamená, že ich môžete nosiť každý deň bez strachu zo škrabancov. Aj preto mnohí páni siahajú po titánovom zásnubnom prsteni alebo po titánových obrúčkach – vydržia dlho a budú akýmsi symbolom pevnosti vzťahu.