SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Ekonomický software ako služba

Spracovanie účtovníctva a miezd dnes firmy realizujú dvomi základnými spôsobmi. Buď majú svoju vlastnú účtovníčku alebo si dajú účtovníctvo spracovávať externe.

Spracovanie účtovníctva a miezd dnes firmy realizujú dvomi základnými spôsobmi. Buď majú svoju vlastnú účtovníčku alebo si dajú účtovníctvo spracovávať externe. Pokiaľ zamestnáte vlastnú účtovníčku, potom je potrebné zabezpečiť pre jej prácu ekonomický software. Pokiaľ využijete služby externej účtovníčky, tak tá si zaobstará ekonomický software vo vlastnej réžii a jeho cenu Vám premietne do svojich služieb.

Ekonomický software dnes ponúka množstvo výrobcov a distribútorov, takže výber je široký a vybrať niekedy to správne riešenie nie je veru jednoduchá vec. Vo väčšine prípadov sa programy vo svojej podstate podobajú ako vajce vajcu, takže v mnohých prípadoch hrá úlohu najmä cena. Cena, ktorú zaplatíte za ekonomický software, sa skladá z licenčného poplatku, ktorý zaplatíte na začiatku pri kúpe programu a z ceny systémovej údržby. Systémová údržba je poplatok približne vo výške 20% z ceny licencie a oprávňuje Vás inštalovať aktualizácie programu a jeho nové verzie. To je dôležité najmä pri zmenách zákonov, ktoré sú na Slovensku pravidlom.

Iný spôsob financovania poskytuje používanie ekonomického software na princípe Software as a Service, či po slovensky Softvér ako služba.  V podstate používate ekonomický software, ktorý je nainštalovaný na serveroch v dátovom centre a program používate tak, že sa pripájate k ekonomickému programu cez internet. Pri tomto spôsobe používania neplatíte žiadnu licenciu ani systémovú údržbu. Platíte pravidelný mesačný poplatok, ktorý Vám zabezpečí možnosť príslušný ekonomický software používať. V tomto poplatku máte okrem prístupu k ekonomickému software aj záruku jeho aktualizácie, takže už nemusíte inštalovať nič sami a taktiež aj záruku zálohovania dát, takže o ne  neprídete v prípade poruchy.

Systém prevádzky a spoplatňovania na princípe Softvér ako služba si adoptovali najmä online typy ekonomického software, ako napríklad Humanet na adrese http://www.humanet.sk, ktoré sa pred pár rokmi na Slovensku objavili. Okrem bezstarostnej prevádzky Vám online ekonomický software poskytne aj ďalší bonus v podobe dostupnosti systému aj na tablete a smartfóne. Online ekonomický software je dostupný aj pre rôzne operačné systémy, takže okrem Windows môžete bez obmedzení používať aj Linux a Mac OS.

Online ekonomický software Humanet dokonca išiel v spôsobe výpočtu ceny až tak ďaleko, že cena nie je tvorená žiadnym fixným mesačným poplatkom, ale presne odráža rozsah dát, ktoré ste v danom mesiaci spracovali. Cena teda presne zohľadňuje skutočný počet spracovaných miezd a skutočný počet zaúčtovaných dokladov.

V prospech používania online ekonomického software na princípe Softvér ako služba hovoria celkové obstarávacie a prevádzkové náklady, bezstarostná prevádzka bez nákladov na správu IT, dostupnosť ekonomického software aj na Linuxe, Macu, tablete a smartfóne.

V neprospech hovorí naša vnútorná psychická bariéra a pocit straty kontroly nad našimi ekonomickými dátami, ktoré sú umiestnené nie priamo na mojom osobnom počítači, ale niekde v dátovom centre. Dnes už každá firma používa internet banking. Musí posielať osobné údaje zamestnancov do Sociálnej poisťovne  cez internet v podobe mesačných výkazov. Musí podávať elektronicky cez internet rôzne daňové výkazy a daňové priznanie. Prečo by som sa mal obávať používať online ekonomický software, ak rovnaké dáta a informácie už aj tak prúdia po internete v podobe rôznych výkazov minimálne pre potreby Daňového úradu, Sociálnej poisťovne a banky.

Kto informácie o mojej firme získať chce, tak už dnes si ich nájde alebo jednoducho využije ten najslabší článok vo firme, ktorým vždy boli a sú zamestnanci.

Tisícky firiem a živnostníkov si už tieto skutočnosti uvedomili a preto neprekvapuje fakt, že počet priaznivcov a užívateľov online ekonomického software prudko narastá.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  3. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  4. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  5. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  6. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  7. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 10 528
  2. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 8 778
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 004
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 276
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 3 268
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 3 209
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 978
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 349
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Na výletnej lodi sa nudí len ten, kto to tak chce.


INZERCIA 25. apr

„Bola som nervóznejšia, než pred zápasom!“


24. apr

Projekt už prekročil dôležitý míľnik – celkovo už bolo vysadených viac ako 670 tisíc stromčekov.


24. apr

Štátny dozor neidentifikoval žiadne porušenie legislatívy.


24. apr
SkryťZatvoriť reklamu