INZERCIA

Nadačný fond Telekom predstaví svoje aktivity na Magio pláži

Vystúpenie rómskych detí z Divých makov, výstava fotografií z Kene, bezpečný internet pre deti,kurzy posunkového jazyka a ďalšie aktivity.

Od nedele 21. júla až do piatku 26. júla pripravil Telekom pre návštevníkov Magio pláže zaujímavé sprievodné aktivity, ktoré ich vtiahnu do sveta znevýhodnených, ponúknu užitočné rady v oblasti bezpečného internetu, či odhalia tajomstvá posunkového jazyka. Aktivity, do ktorých sa môžu návštevníci pláže bezplatne zapojiť, podporuje Telekom v rámci Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis. 

V nedeľu 21. júla sa predstavia talentované rómske deti z Divých makov. Návštevníci pláže si po energiou nabitom programe môžu spolu s nimi aj zatancovať, prípadne sa naučiť základy rómskeho jazyka. V minulom roku podporil Telekom prostredníctvom svojho Nadačného fondu dva projekty neziskovej organizácie Divé maky – festival Cigánsky Bašavel na Červenom kameni a vianočný benefičný koncert. 

S cieľom priblížiť verejnosti problematiku Nepočujúcich, ktorej sa Telekom venuje už vyše desať rokov, sa bude každý pracovný deň v tomto týždni konať hodinový bezplatný Kurz posunkového jazyka. Návštevníci pláže budú mať možnosť naučiť sa najpoužívanejšie posunky. 

Rozvíjať sa a vyjadrovať emócie pomáha Nepočujúcim muzikoterapia. Eddy Portella, ktorý vedie muzikoterapiu pre nepočujúce deti na Spojenej škole internátnej na Hrdličkovej ulici v Bratislave, naučí zdravé i hendikepované deti hrať na bubny.

Diskutovať o nástrahách internetu v detských rukách budú môcť rodičia na workshope Bezpečný internet pre rodičov a deti, ktorý sa uskutoční v piatok, 26. júla. Spoločne s neziskovou organizáciou eSlovensko a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravil Telekom voľne dostupnú publikáciu Deti v sieti, ktorá prináša rady, ako deťom rozumnou formou vysvetliť nástrahy internetu. Zároveň je partnerom unikátnych rozprávok o bezpečnom internete OVCE.sk. 

Milovníci dobrej fotografie a afrického kontinentu sa môžu tešiť na výstavu fotografií Afriktivity. Putovná výstava, ktorá mohla vzniknúť aj vďaka podpore Nadačného fondu Telekom, približuje nielen prácu Slovákov v tejto krajine, ale aj problémy a život miestnych obyvateľov. 

Program týždňa aktivít Nadačného fondu Telekom

(Magio pláž, Tyršovo nábrežie, Bratislava)

21. júl – 2. august:  Afriktivity

(priestor vedľa čitárne)

  • výstava fotografií z africkej Kene

21. júl: Divé maky (Cigánsky Bašavel), 15:00 – 18:00 hod.

(hlavný bar)

  • hudobné vystúpenie talentovaných detí z Divých makov
  • tanečný workshop na tému rómske tance s Lacom Cmorejom
  • škola rómskeho jazyka

22. – 26. júl: Kurz posunkového jazyka, každý deň 19:00 – 20:00 hod.

(čitáreň)

  • workshop o posunkovom jazyku a zaujímavostiach o živote Nepočujúcich 

24. júl: Škola bubnovania pre deti, 16:00 – 17:00 hod.
(hlavný bar - vedľa detského ihriska)

  • bubnovanie s Eddym Portellom

26. júl: Bezpečný internet pre rodičov a deti, 16:00 – 17:30 hod.

(hlavný bar - vedľa detského ihriska)

  • workshop, na ktorom sa rodičia učia spoločne s deťmi, ako byť na internete v bezpečí

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018

13. ročník vyhodnotenia a udeľovania Ceny Združenia pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva ABF Slovakia Bakalár 2018

Tlačové správy

Jedli ste už ružovú čokoládu?

Do rodiny horkej, mliečnej a bielej čokolády pribúda po 80 rokoch nový člen

Tlačové správy

Deň otvorených dverí Stavebnej fakulty STU

Program DOD 2019

Tlačové správy

Hlas Schwarzeneggera v autokameře Mio MiVue J85 WiFi vás ochrání

MiVue J85 získala upozornění od českého hlasu Arnolda Schwarzeneggera. Pavel Soukup namluvil hlášky upozornění na nehody i radary!