SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor
INZERCIA

Psychológ online už aj na Facebooku!

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR rozšírilo ponuku svojich služieb na sociálnej sieti Facebook. Bezplatná a anonymná psychologická poradňa je tak k mladým ľuďom ešte bližšie.

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR rozšírilo ponuku svojich služieb na sociálnej sieti Facebook a to v podobe psychologickej poradne ako anonymnej a bezplatnej služby pre mladých, ktorí potrebujú odbornú radu či pomoc. Doposiaľ toto poradenstvo združenie ponúkalo prostredníctvom stránky www.icm.sk. Moderná doba však praje sociálnym sieťam, kde mládež trávi podstatnú časť času venovaného počítaču a internetu. Preto združenie prenieslo „Horu k Mohammedovi“ zas o kus bližšie a umožňuje tak mladým ľuďom  riešiť svoje problémy priamo na Facebooku.

Aplikácia, teda poradňa „Psychológ online“ pracuje na systéme kontaktného formulára. Je potrebné zadať len vek, pohlavie a e-mail, ktorý slúži výlučne k odpovedi na správu. Následne zadáva klient do voľného textového poľa vlastnú správu, ktorá je po odoslaní doručená psychologičke. Tá na prichádzajúce e-maily odpovedá pravidelne, maximálne do troch dní od prijatia správy.

No, a ako sa ďalej komunikácia vyvíja a rieši problém, to je už o vzájomnom vzťahu klienta a psychologičky. Poradenstvo odborne zabezpečuje  Mgr. Eva Kubíková, ktorá dlhoročne pracuje s mladými ľuďmi v rôznych oblastiach života. Ešte raz je potrebné zdôrazniť, že poradňa je diskrétna a anonymná. Teda obavy, že citlivé informácie, ktoré sú predmetom komunikácie bude vidieť aj niekto iný, sú zbytočné.

Poradňa „Psychológ online“ je k dispozícii každému fanúšikovi našej stránky Ak má teda ktokoľvek, kto má na Facebooku vytvorený profil potrebu podeliť sa o svoj problém a hľadať riešenia, nemá dôvod ďalej čakať. Bezplatná a anonymná odborná psychologická poradňa je k dispozícii 24 hodín denne, na fanpage „ Využi šancu byť informovaný“ ako externá aplikácia. Je možné ju nájsť medzi miniatúrami pod titulnou fotkou, alebo priamo po kliknutí na tento link:

https://www.facebook.com/icmmladym/app_167808006722346

Neskrývajte sa pred svojimi problémami. Cesta k ich riešeniu je opäť ľahšia aj vďaka poradni „Psychológ online“.icm485x239smeonlinepsycholog-r892_res.jpg

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR je reprezentant organizácií aktívne pôsobiacich v oblasti Informačno-poradenskej činnosti vystupujúcich pod spoločným názvom Informačné centrum mladých. Informačné centrum mladých je mládežnícka organizácia, ktorej cieľom je poskytovanie informačných a poradenských služieb pre mladých ľudí z rôznych oblastí ich záujmov a potrieb. Viac informácií na: www.icm.sk a www.facebook.com/icmmladym

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Bude ďalší Učiteľ Slovenska práve z vášho mesta alebo obce?

Komenského inštitút už tretíkrát vyzýva všetkých, aby nominovali výnimočných učiteľov na ocenenie Učiteľ Slovenska.

Tlačové správy

Bývanie stvorené pre šťastné detstvo

Hľadáte bývanie, zohľadňujúce unikátne potreby detí? Ako by malo vyzerať pravé „kids friendly“ bývanie? A kde ho nájdete?

Tlačové správy

Angličtina nielen pre maturantov

Prílohy s vypracovanými maturitnými otázkami nájdete v SME 26. a 27. februára.