INZERCIA

Golf by mal byť zábava

Golfisti golf milujú z rôznych dôvodov: pre niektorých je výzvou, pre iných je to skvelý spôsob ako si užiť čas a zabaviť sa. Pre mnohých je čas na golfe šancou byť sám a utriediť si myšlienky.

Začať hrať golf však nemusí byť vždy úplne jednoduché. Na jeho zvládnutie je potrebný určitý čas a zručnosti. Komplikáciou môžu byť nielen vyššie náklady, ale hlavne nedostatok vhodných miest – areálov pre začiatočníkov.

Všetci, čo profesionálne pôsobia v golfovom odvetví  sa snažia ku golfu prilákať viac ľudí,  poskytnúť im na golfe viac zábavy, dať im šancu sa pobaviť a užiť si čas s úsmevom na tvári.

Úvaha bežných ľudí je totiž jednoduchá. Ak mi golf neprinesie zábavu, prečo by som sa mu mal vo svojom voľnom čase venovať?

Tu je niekoľko tipov a inšpirácií pre golfové ihriská ako podnietiť záujem širokej verejnosti, ako priniesť do golfu viac zábavného vzrušenia a poskytnúť hráčom jedinečné zážitky, ktoré väčšina z nich nikdy predtým nezažila.  Je treba upustiť od tradičných akcií a skúsiť ich z času na čas nahradiť netradičnými.

Prinášame pár inšpirácií:

1. Využite špeciálne príležitosti - napr. keď prídu juniori, alebo aj pri niektorých klasických turnajoch. Vymyslite nejakú netradičnú úpravu ihriska a vytvorte k nej špeciálne pravidlá. Napríklad skráťte jamky, vytvorte nové odpaliská na netradičných miestach... Skrátka urobte niečo nečakané. Dopredu však vysvetlite, že je to len dočasne a len pre zábavu!

2. Príležitostne vyrežte väčšie jamky, napr. s priemerom 20cm. Len tak, pre zábavu. Jamku zasiahne oveľa viac chipov a dlhých patov a hráčom to prinesie radosť!

3. Na najťažšom greene vyrežte dve alebo tri jamky. Golfisti si budú môcť vybrať kam budú hrať. Dajte im možnosť výberu.

 4. Zorganizujte  popoludňajšie alebo večerné súťaže rodín, napr. na 6 jamiek. Pripravte k tomu jednoduché občerstvenie na grile alebo hot-dogy, vymyslite zábavné a bláznivé ceny.

5. Na deň detí zorganizujte detskú kliniku,  patovací turnaj alebo turnaj, kde rodičia budú fungovať ako caddy svojím deťom. Skúste zorganizovať týždenné kempy,  kombinované aj s ostatnými aktivitami ako tenis, kúpanie, rybárčenie a pod.

6. Zorganizujte akciu pre páry, napr. v štýle 70 rokov, s bláznivým a krikľavým oblečením nasledovanú diskotékou..!

7. Na konci sezóny urobte špeciálny deň, niečo ako  „Pomsta hlavného greenkeepera." Greenkeeper bude môcť upraviť ihrisko ako bude chcieť, je to výborná šanca na vybavenie si účtov a podpichnutie niektorých hráčov po dlhej sezóne...

 8. Usporiadajte deň pre hostí  typu „Priveď na ihrisko svojho priateľa“. Pripravte špeciálny balíček – špeciálnu cenu vrátane trička, loptičky či sendviča... Je šanca, že príde veľa ľudí, ktorí sa na ihrisko dostanú týmto spôsobom prvýkrát v živote....

 9. Pripravte tematický deň s akýmkoľvek motívom, napr. Retro deň. Požičajte kostýmy, prípadne staršie golfové vybavenie... akciu zachyťte na čiernobielych fotografiách....

10. Nepočítajte skóre. Nechajte hráčov hrať len pre zábavu. Budete prekvapení, čo vidíte  a čo si vypočujete, ako sa hráči nasmejú a aké zábavné to bude...  A ak budete chcieť počítať, nepočítajte jednotlivé údery, ale jamky.

Skrátka nápady, nápady, nápady!! Golf musí byť zábava!

Viac článkov z oblasti golfového priemyslu nájdete na www.golfonline.sk

Čítajte aj:
PREČO ZAČAŤ S GOLFOM?
PREČO BY DETI MALI HRAŤ GOLF?
GOLFISTI ŽIJÚ DLHŠIE - vedeli ste to?

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vyznáte sa v novom označovaní palív?

Nové značenie palív ste si mohli všimnúť na tankovacích pištoliach, no uvádzať ho musia aj novo vyrobené autá na palivovej nádrži.

Tlačové správy

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave k diskusii o porušovaní autorského práva v akademickom prostredí

Tlačové správy

5 skvelých interiérových trendov pre rok 2019

Plánujete pre rok 2019 kúpu staršej nehnuteľnosti alebo chystáte „prerábku“? Pozrite si najnovšie trendy.

Tlačové správy

Functional spaces for creative dwellers

These stylish offices and residences celebrate contemporary design.