INZERCIA

Sporiť sa dá vždy, treba len chcieť

Bývanie, strava, cestovanie za prácou, spoločenské akcie či šport. To všetko sú aktivity, ktoré majú spoločný menovateľ - peniaze.

Bývanie, strava, cestovanie za prácou, spoločenské akcie či šport. To všetko sú aktivity, ktoré majú spoločný menovateľ - peniaze.

Mnoho ľudí tvrdí, že má viac výdavkov, ako reálne zarobí, a preto si nemá z čoho odkladať na sporenie. Nie je to pravda!

Pre sporenie je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad. V prvom rade je dôležitá vôľa – chcieť si sporiť a začať s tým podľa možností ihneď! V tom vás môže podporiť i vlastná motivácia – povedzte si, koľko si potrebujete našetriť napr. na vianočné darčeky, dovolenku či iné, pre vás dôležité veci. Stanovenie cieľa vám následne pomôže určiť si i výšku sumy, ktorú si budete mesačne odkladať. Dôležité je neprestávať a sporiť pravidelne.

V súčasnosti existuje niekoľko spôsobov sporenia. Najobľúbenejšou formou Slovákov v poslednej dobe sú sporiace účty. Ide o pomerne konzervatívny ale veľmi moderný produkt, ktorý sporiteľom umožňuje jednoduchý a rýchly prístup k nasporeným finančným prostriedkom, aby ich v prípade potreby mali v krátkom čase k dispozícii. Čo je pozitívom, spadajú pod Fond ochrany vkladov.          

Sporiace účty má vo svojej ponuke produktov i ČSOB. Sporiaci účet s Extra úročením je určený primárne pre pravidelných sporiteľov, ktorí si chcú odkladať mesačne aspoň 15 € a postupne tak nabaľovať svoje úspory pre dosiahnutie stanoveného cieľa. Sporiaci účet je výborným doplnkom bežného účtu. Pri jeho aktívnom využívaní vám úrok na sporiacom účte ČSOB zvýši až o 0,5 % p.a.      

Tým, ktorí si chcú odkladať peniaze vtedy, keď majú práve k dispozícii hotovosť, je určený Sporiaci účet Depozit. Je naň možné sporiť v rôznych sumách a aj pravidelne, avšak, nie je to podmienkou. Slúži primárne na vytváranie finančnej rezervy do budúcnosti. Navyše, počet takýchto typov účtov nie je obmedzený, a preto jeden môžete zriadiť na sporenie financií pre seba a druhý napríklad pre vaše deti či vnúčatá.

 

Viac informácií o týchto sporiacich účtoch sa dozviete na www.csob.sk.

 

 

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu

Nič neuhasí smäd lepšie, ako správne načapované pivo!

Tlačové správy

Rezidenčná štvrť bez betónových plotov

Viete si predstaviť bývanie, v ktorom pri prechádzaní sa neuvidíte betónový plot len zeleň? Nielen o tom sa dočítate v rozhovore.

Tlačové správy

Equal treatment is a must for successful companies of the future

Many talented people believe they need to leave the country to pursue an international career.

Tlačové správy

Aj v Poluse chránime vaše srdcia

29. septembra si v Polus City Center budete môcť dať bezplatne zmerať vaše BMI (index telesnej hmotnosti) a krvný tlak