SME
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Sporiť sa dá vždy, treba len chcieť

Bývanie, strava, cestovanie za prácou, spoločenské akcie či šport. To všetko sú aktivity, ktoré majú spoločný menovateľ - peniaze.

Bývanie, strava, cestovanie za prácou, spoločenské akcie či šport. To všetko sú aktivity, ktoré majú spoločný menovateľ - peniaze.

Mnoho ľudí tvrdí, že má viac výdavkov, ako reálne zarobí, a preto si nemá z čoho odkladať na sporenie. Nie je to pravda!

Pre sporenie je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad. V prvom rade je dôležitá vôľa – chcieť si sporiť a začať s tým podľa možností ihneď! V tom vás môže podporiť i vlastná motivácia – povedzte si, koľko si potrebujete našetriť napr. na vianočné darčeky, dovolenku či iné, pre vás dôležité veci. Stanovenie cieľa vám následne pomôže určiť si i výšku sumy, ktorú si budete mesačne odkladať. Dôležité je neprestávať a sporiť pravidelne.

V súčasnosti existuje niekoľko spôsobov sporenia. Najobľúbenejšou formou Slovákov v poslednej dobe sú sporiace účty. Ide o pomerne konzervatívny ale veľmi moderný produkt, ktorý sporiteľom umožňuje jednoduchý a rýchly prístup k nasporeným finančným prostriedkom, aby ich v prípade potreby mali v krátkom čase k dispozícii. Čo je pozitívom, spadajú pod Fond ochrany vkladov.          

Sporiace účty má vo svojej ponuke produktov i ČSOB. Sporiaci účet s Extra úročením je určený primárne pre pravidelných sporiteľov, ktorí si chcú odkladať mesačne aspoň 15 € a postupne tak nabaľovať svoje úspory pre dosiahnutie stanoveného cieľa. Sporiaci účet je výborným doplnkom bežného účtu. Pri jeho aktívnom využívaní vám úrok na sporiacom účte ČSOB zvýši až o 0,5 % p.a.      

Tým, ktorí si chcú odkladať peniaze vtedy, keď majú práve k dispozícii hotovosť, je určený Sporiaci účet Depozit. Je naň možné sporiť v rôznych sumách a aj pravidelne, avšak, nie je to podmienkou. Slúži primárne na vytváranie finančnej rezervy do budúcnosti. Navyše, počet takýchto typov účtov nie je obmedzený, a preto jeden môžete zriadiť na sporenie financií pre seba a druhý napríklad pre vaše deti či vnúčatá.

 

Viac informácií o týchto sporiacich účtoch sa dozviete na www.csob.sk.

 

 

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


5 h

Už žiadne ručné zdvíhanie imobilných osôb. Máme pre vás skvelého pomocníka. Neviete sa dostať do vane či na vozík?


8 h

Účinky Arónie oceňujú hlavne onkologický pacienti a ľudia so slabšou imunitou


4. aug