INZERCIA

Sporiť sa dá vždy, treba len chcieť

Bývanie, strava, cestovanie za prácou, spoločenské akcie či šport. To všetko sú aktivity, ktoré majú spoločný menovateľ - peniaze.

Bývanie, strava, cestovanie za prácou, spoločenské akcie či šport. To všetko sú aktivity, ktoré majú spoločný menovateľ - peniaze.

Mnoho ľudí tvrdí, že má viac výdavkov, ako reálne zarobí, a preto si nemá z čoho odkladať na sporenie. Nie je to pravda!

Pre sporenie je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad. V prvom rade je dôležitá vôľa – chcieť si sporiť a začať s tým podľa možností ihneď! V tom vás môže podporiť i vlastná motivácia – povedzte si, koľko si potrebujete našetriť napr. na vianočné darčeky, dovolenku či iné, pre vás dôležité veci. Stanovenie cieľa vám následne pomôže určiť si i výšku sumy, ktorú si budete mesačne odkladať. Dôležité je neprestávať a sporiť pravidelne.

V súčasnosti existuje niekoľko spôsobov sporenia. Najobľúbenejšou formou Slovákov v poslednej dobe sú sporiace účty. Ide o pomerne konzervatívny ale veľmi moderný produkt, ktorý sporiteľom umožňuje jednoduchý a rýchly prístup k nasporeným finančným prostriedkom, aby ich v prípade potreby mali v krátkom čase k dispozícii. Čo je pozitívom, spadajú pod Fond ochrany vkladov.          

Sporiace účty má vo svojej ponuke produktov i ČSOB. Sporiaci účet s Extra úročením je určený primárne pre pravidelných sporiteľov, ktorí si chcú odkladať mesačne aspoň 15 € a postupne tak nabaľovať svoje úspory pre dosiahnutie stanoveného cieľa. Sporiaci účet je výborným doplnkom bežného účtu. Pri jeho aktívnom využívaní vám úrok na sporiacom účte ČSOB zvýši až o 0,5 % p.a.      

Tým, ktorí si chcú odkladať peniaze vtedy, keď majú práve k dispozícii hotovosť, je určený Sporiaci účet Depozit. Je naň možné sporiť v rôznych sumách a aj pravidelne, avšak, nie je to podmienkou. Slúži primárne na vytváranie finančnej rezervy do budúcnosti. Navyše, počet takýchto typov účtov nie je obmedzený, a preto jeden môžete zriadiť na sporenie financií pre seba a druhý napríklad pre vaše deti či vnúčatá.

 

Viac informácií o týchto sporiacich účtoch sa dozviete na www.csob.sk.

 

 

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prečo odchádzajú malí dodávatelia energií z trhu?

Zmenili ste niekedy dodávateľa elektriny alebo plynu?

Tlačové správy

BILLA Slovensko zavádza nové ekologickejšie tašky

Spoločnosť BILLA Slovensko uvádza v týchto dňoch do svojich predajní ekologické plastové a papierové tašky.

Tlačové správy

Študenti architektúry SvF STU predstavili návrh obnovy paláca

Študenti Stavebnej fakulty STU - Bc. M. Prášilová, Bc. A. Škodak, Bc. T. Tŕnik predstavili širšej verejnosti návrhy obnovy paláca.

Tlačové správy

Naše finančné družstvo - vlastnené bežnými ľuďmi

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 13. vydanie.