INZERCIA

Zaujímavosti z golfového priemyslu - čo sa udialo?

Aj keď golf nie je na Slovensku masovým športom, získava si čoraz viac priaznivcov. Golfový priemysel funguje aj napriek problémom. Čo je v ňom nového?

Čo sa udialo v posledných týždňoch?

10. Judy Murray, matka známeho tenistu Andyho Murray ( špičkový škótsky tenista, wimbledonský víťaz, zverenec Ivana Lendla) je v súčasnej dobe v Škótku väčšou športovou ikonou než Colin Montgomerie.
Judy a Monty oznámili vytvorenie jedinečného tenisového a golfového areálu v Škótsku.

9. Chorvátsko nemá žiadnych registrovaných  juniorských golfistov.
Je to jediná európska krajina,  ktorá má dospelých golfistov – členov golfových klubov, ale žiadne deti. Naproti tomu Turecko má viac juniorov než dospelých – tiež je to jediná krajina v Európe, kde je takáto situácia.

8. Najväčšiu zelenú strechu v Londýne má pravdepodobne clubhouse v  Richmond Park Golf Club. 
Aj napriek tomu, že neexistuje oficiálna štatistika zelených striech v Londýne, je to dobrá správa prispievajúca k ponímaniu golfu ako ekologického športu.

7. Tempo hry nie je problém len Veľkej Británie.
V USA je to tiež horúca téma.  Dokonca sa už chystá aj reklamná kampaň, v ktorej  sa zúčastnia hviezdy ako Tiger Woods či Clint Eastwood.

6. Niektoré golfové kluby sa snažia predať časť svojich pozemkov na výstavbu nehnuteľností. Nie sú však  veľmi úspešné. Lokálne úrady tomu obvykle veľmi neprajú a stavebné povolenia na takéto územia sa získavajú len veľmi ťažko. Zaujímavé je, že ihriská a kluby, ktoré sa rušia úplne a ich kompletné pozemky sú predmetom developerských projektov, sú v oveľa ľahšej situácii.


5. Golf je v Škandinávii mimoriadne populárny šport. Viac ako päť percent populácie vo Švédsku a na Islande je členom golfových klubov .
Pre porovnanie, vo Veľkej Británii - „domove golfu“ je toto číslo menej ako 2%.  Čo sa týka golfovej participácie (pomer počtu reg. golfistov k celkovému počtu obyvateľov) v Európe, na prvých šiestich miestach sa umiestnili (zostupne): Nórsko , Holandsko, Fínsko, Dánsko, Švédsko a Island. Mimochodom, všetky tieto krajiny sa taksito umiestnili na predných priečkach v rebríčku  Human Development Index ( rebríček United Nations  týkajúci sa základných životných štandardov) - s Nórskom na 1.mieste, Holandskom na 4. Mieste  a Švédskom na 7.mieste. Náhoda?

4. Aj ihrisko na odľahlom konci sveta, ktoré nemá žiadneho člena PGA, ani žiadneho manažéra, funguje len s jedným greenkeeperom, nemá množstvo členov  a naopak má relatívne lacné green-fee, môže  byť  vyhodnotený ako jedno z najlepších golfových  ihrísk na svete. 
Ide o golfové ihrisko Askernish na ostrove  South Uist  a vedie ho golfový novinár  John  Garrity zo Sports Illustrated .

3. Hra s názvom FootGolf  sa získava stále viac priaznivcov.
OLYMPUS DIGITAL CAMERASix vytvoril špeciálny „FootGolf“, kedy hráči hrajú golf s futbalovou loptou do adekvátne zväčšených jamiek. Kluby dokonca ponúkajú špeciálne green-fee, porovnateľné s hrou klasického golfu ( napr. Addington Court ponúka 18 jamiek golfu za 14,50 GBP a 18 jamiek FootGolfu za 15 GBP.

pokračovanie článku nájdete TU.

ďalšie články z oblasti výstavby golfových ihrísk, greenkeepingu, architektúry a manažmentu nájdete na www.golfonline.sk - portáli, ktorý sa venuje golfovému priemyslu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Virtuálne sídlo v Bratislave

Cenové porovnanie virtuálneho sídla a prenájmu kancelárií a analýza výhod a benefitov. Upozornenie na riziká a nevýhody.

Tlačové správy

Dovolenka snov či chladnička plná jedla? Oslavujte s BILLA

BILLA tento rok oslavuje svoje 25-ročné pôsobenie na Slovensku, svojim zákazníkom sa rozhodla venovať ceny v hodnote 1 milión EUR.

Tlačové správy

Bardejov by mal byť konečne nezávislý

Nikdy som sa nemiešal do politiky viac, ako bolo nutné.

Tlačové správy

Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom

Luxusné európske a zaoceánske plavby sú oveľa dostupnejšie vďaka letenke v cene.