INZERCIA

Prečo používať online účtovný program

Online účtovný program je typickým produktom doby internetu a teda logicky aj výhody, ktoré prináša, sú podobné výhodám ostaných internetových aplikácií.

Online účtovný program je typickým produktom doby internetu a teda logicky aj výhody, ktoré prináša, sú podobné výhodám ostaných internetových aplikácií.

Kedykoľvek a odkiaľkoľvek

Prvou zrejmou výhodou online účtovného programu je, že ho môžete používať odkiaľkoľvek. Stačí Vám pripojenie na internet a počítač, tablet alebo mobil a môžete účtovný program používať. Toto oceňujú najmä manažéri a podnikatelia na cestách, ktorí tak majú ekonomické výsledky vždy pod kontrolou.

Dominancia jedného operačného systému v podobe Windows a jedinej platformy v podobe osobných počítačov je dnes minulosťou. Čoraz viac ľudí používa tablety a rôzne podobné zariadenia, pretože sú menšie, ľahšie a vydržia oveľa dlhšie pracovať bez dobíjania. Ak ste si aj Vy obľúbili používanie tabletu, tak Vám tento bude stačiť aj na prácu v online účtovnom programe.

Vždy a všade najnovšia verzia a aktuálna legislatíva

Druhou výhodou, ktorú  veľmi obľubujú účtovníčky, je fakt, že už nikdy nemusia riešiť inštaláciu nových verzií a aktualizáciu účtovného programu. Všetci, ktorí používajú online účtovný program, vedia, že vždy, keď s ním pracujú, používajú jeho najnovšiu verziu so zapracovanou aktuálnou legislatívou. Ak používate online účtovný program, tak akékoľvek sťahovanie nových verzií a aktualizovanie už je pre Vás zbytočnosťou. Takúto stratu času už poznajú iba používatelia klasického účtovného programu.

Či sa zákony zmenia raz za rok alebo aj každý mesiac, tak užívateľovi online účtovného programu je to jedno, pretože vie, že zmeny zákonov má vo svojom programe vždy zapracované a nemusí nič inštalovať bez ohľadu na to, či používa účtovníctvo jednoduché alebo podvojné. 

Vysoká bezpečnosť

Online účtovný program ukladá ekonomické informácie v profesionálne zabezpečenom dátovom centre. Výhodou tohto riešenia je fakt, že ak sa Vám pokazí alebo Vám niekto ukradne Váš počítač, tak Vaše dáta uložené v účtovnom programe ostanú nedotknuté.

V prípade klasického účtovného programu môžete prísť o všetky dáta, ak sa Vám počítač pokazí. Aby sa tak nestalo, tak musíte dáta pravidelne zálohovať. A tu sa dostávame k ďalšej výhode online účtovného programu. Všetci, ktorí ho používajú, už žiadne zálohy robiť nemusia, pretože to za nich rieši dátové centrum.

Ak by niekto snáď pochyboval o bezpečnosti dátových centier, tak potom mu odporúčame nepoužívať služby bánk, pretože ich systémy, v ktorých sa pracuje s peniazmi, používajú rovnaké dátové centrá a technológie ako online účtovný program. Okrem bánk využívajú služby dátových centier aj mobilní operátori a samozrejme aj štátne inštitúcie. Ak sú dátové centrá dostatočne bezpečné pre takéto veľké inštitúcie, tak potom ich výhody môže bez obáv využívať aj ktorákoľvek účtovníčka a podnikateľ pre vedenie účtovníctva prostredníctvom online účtovného programu. 

Humanet.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín
Tlačové správy

Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?

Atos pripravil úspešnú online platformu pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na organizácii OH 2020 v Tokiu.

Tlačové správy

Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.

Proxenta vydáva nové emisie, k dispozícii budú o niekoľko dní

Tlačové správy

Štefánka by Pulitzer

Čo spája legendárnu bratislavskú kaviareň s Pulitzerom.